surikata246 surikata246 komentáře u knih

Příběh staršího bratra Příběh staršího bratra Ilona Borská

Velmi pěkná kniha o Josefu Čapkovi výtvarném umělci a jeho smutném osudu a úmrtí v koncentračním táboře.Moc krásné malby i náhled sourozeneckých vztahů.

26.01.2019 5 z 5

Domů do Holly Springs Domů do Holly Springs Jan Karon

Nádherné a laskavé čtení,které jsem shltla během příslužby v nemocnici když byl mimořádně klidný víkend a hned jsem běžela ke kamarádce pro další a přečetla je už všechny.

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Moc pěkné a vtipné příhody s panem doktorem a různými charaktery lidí, pohodové a laskavé čtení,přečetla jsem už téměř všechny a vždy jsem se skvěle bavila.

Madagaskar Madagaskar Vladimír Lemberk

Krásná a moc zajímavá knížka a představovala jsem si jak se tam procházím.

100 kapek 100 kapek Zdeněk Adla

Četla jsem jako malá a moc se mi to líbilo a vzpomínky na pěkné chvíle mám stále někde uchované i s některými úryvky.

Mašinka do pohádky Mašinka do pohádky Alena Riegerová

Nejoblíbenější knížka mého bratra a mě se také velice líbila a bylo to krásné.

Z Ladovy zahrádky Z Ladovy zahrádky Josef Brukner

Nádherná a velmi oblíbená knížka mého dětství,ale neměla jsem ji doma a to mě bylo moc líto. Byla ve školce a u příbuzných a tak jsem se s ní vždy potěšila.

Kolo kolo mlýnské Kolo kolo mlýnské Olga Štruncová

Nádherná knížečka,kterou jsem kdysi dostala od tety Anežky a měla ji moc ráda,ale nevím kam se ztratila.

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Mé první setkání s detektivem Hunterem se spádem,výbornou zápletkou jsem se nemohla odtrhnout a určitě budu číst další příběhy.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Byla to mé první setkání s tímto spisovatelem,ale nějak mi to nesedlo a trochu i zklamalo, zvláštní styl jazyka.Možná špatná volba na začátek a chci zkusit něco dalšího a bude to lepší.

20.01.2019 3 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Opravdu zvláštní knížka a nevím co si mám o některých kapitolách myslet,nějak zvlášť nenadchla.

20.01.2019 3 z 5

Dobrou noc, děti Dobrou noc, děti František Nepil

Vzpomínáme s mou sestrou jak ležíme na chalupě na peci krásně praská hořící dřevo a babička nám čte tyto pěkné pohádky a jak se nám ta atmosféra moc líbila.

19.01.2019 5 z 5

Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Božena Němcová

Moc krásná knížka,kterou jsme dostaly my děti pod stromeček od prarodičů a moc se nám líbila a i dnes má stále úspěch u další generace dětí v rodině. Rozhodně vřele doporučuji.

19.01.2019 5 z 5

Blázni a smrtelníci Blázni a smrtelníci Bernard Cornwell

Zvláštní směsice postav místy i bizarních v historickém divadelním prostředí, ale celkem zajímavé.

17.01.2019 3 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Zajímavá zápletka a zvláštní charaktery některých postav,knížka se mi líbila.

17.01.2019 5 z 5

Zlatý vrch Zlatý vrch Francis Spufford

Knížka se mi velmi líbila pro brilantní překlad,ale chvilku trvalo se začíst a potom už to bylo velmi příjemné počteníčko.

17.01.2019 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Velice dobrá detektivka,kterou jsem zvládla za jediný den a bylo fajn setkání.

10.01.2019 5 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Knihu jsem přečetla za 2 dny a odložila jsem kvůli ní i nějaké domácí práce, protože na ní čekali další čtenáři u nás v práci a rozhodně nelituji a přečtu si další,

10.01.2019 5 z 5

Tvůj čas se krátí Tvůj čas se krátí Kay Hooper

Knížka napínavá a zápletka celkem nápaditá.

10.01.2019 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Je to první kniha od autora a jsem nadšena. Napínavé, mělo to spád a drsná zápletka. Určitě sáhnu po dalším titulu.

02.01.2019 5 z 5