Sylvanas Sylvanas komentáře u knih

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Spíše pro mladší čtenáře, ale i tak fajn fantasy ke čtení.

28.10.2021 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Je super, že i u nás v Česku se najdou autoři píšící sci-fi, ale za mě tu bylo až moc prasáren a přehnané násilnosti... Zřejmě je to Kotletův klasický styl psaní, nicméně mě to nijak neoslovilo. První knížka od něj a zřejmě i poslední.

07.05.2021 3 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

I když nezapadám mezi ty, pro které byla knížka napsána, vcelku mě bavila. Určitým lidem si myslím může i pomoct.

20.12.2020 4 z 5

Flow Flow Mihaly Csikszentmihalyi

Myšlenka dobrá, ale knížka jako taková mi přišla až moc zdlouhavá.

02.09.2020 3 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Kdo nezažil, nepochopí. Kniha o někom cizím a přitom o vás.

20.07.2020 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Námět fajn, provedení na houby. Ještě než jsem tu knížku začala číst, tak jsem přemýšlela, o čem že to asi bude, protože podle anotace mi to přišlo pomalu jako nějaké scifi.
Nebavilo mě to na začátku, nebavilo mě to ani na konci. Prostě mi to přišlo všechno na jedno brdo: před útěkem „Pokoj, Pokoj, Pokoj“ - útěk „Mami, Mami, Mami“- po útěku „Klinika, Klinika, Klinika“.
Zřejmě to bylo tím, že to bylo psáno z pohledu malého kluka, ale kromě toho, že mě to naprosto odrazovalo od dalšího čtení mě to i neskutečně štvalo. Ve finále tam ani nebyl pořádný konec - tedy soudní proces. Za mě tedy jedno velké zklamání.

03.04.2019 2 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Nějak tomuhle stylu „moderní poezie“ nemůžu přijít na chuť. Ano, některé básně mají bezpochyby něco do sebe, ale celkově mi ta knížka přijde až moc vychvalovaná.

29.03.2019 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Ty básničky byly zajímavě napsané, ale možná že to bylo jen způsobené překladem, nevím. Celkově to nebylo nějaké extra čtení, ale rozhodně to mělo něco do sebe. Taková oddechovka pro volné odpoledne.

27.03.2019 3 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Skvělá klasická fantasy knížka. Ani příliš dlouhá a ani příliš krátká. Zábavný a zároveň dojemný a čtivý příběh.

23.02.2019 4 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Knížka se mi líbila. Díky krátkým kapitolám se četla velice dobře.
Příběh byl zajímavý, děj plynul pozvolna, ale přitom se člověk nenudil. Napětí se pozvolna stupňovalo, samotný konec byl opravdu skvělý.
Z knihy je poznat, že sama autorka má s novinařinou zkušenosti - možná právě díky tomu byl příběh tak dobře napsán.

07.07.2018 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Tuhle knížku jsem nakonec ani nedokázala dočíst. Několikrát jsem se ze začátku rozmýšlela, jestli jí mám dát ještě šanci nebo ne, po několikátém rozmýšlení ale nakonec zvítězila ona druhá možnost.
Je možné, že by mě potom i bavila o něco víc, ale těch prvních cca 50 stránek (ano, víc jsem jich nezvládla přečíst) mě opravdu vůbec nebavilo. Ani toho, že jsem jí nedočetla, moc nelituji, protože by mi to přišlo jako zbytečná ztráta času. Už od prvního okamžiku mi neseděla jak hlavní postava, tak místo děje a hlavně, příběh se plazil jako slimák. Pro mě jedno velké zklamání, a to jsem se na tuhle knihu opravdu těšila.

20.04.2018 2 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Poprvé jsem viděla film a teprve až po několika letech jsem zjistila, že byl natočen podle knižní předlohy, proto jsem se rozhodla si knížku přečíst. Příběh byl jednoduchý a přitom krásný a dojemný. Nejednou se mi při čtení objevily slzy v očích.

15.04.2018 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Takhle knížka mi otevřela oči. Někdo by mohl namítat, že vše, co se v ní píše, jsou jen hloupé výmysly nějakých bláznů. Dobře, kdo chce, tak ať si to myslí. Já jsem toho názoru, že tajemství existuje. Ono je to vlastně trochu paranoidní, že si za všechno můžeme sami, ale když se zpětně zamyslím, tak mi dávají určité věci, co se mi dříve staly, smysl.
Poprvé jsem viděla sice film, každopádně kniha je psaná právě podle něj, tudíž se liší jen minimálně - snad jen že je obsáhlejší. Oceňuji na ní zpracování (jak text tak i grafiku) a hlavně ono poselství, jenž přináší.

11.10.2017 5 z 5

Jak mluvit s koňmi Jak mluvit s koňmi Henry Blake

Knížka byla skvělá. Je neuvěřitelné, jak dokázal autor komunikovat se svými koňmi a také je neuvěřitelné to, že vše bylo založené na tak „primitivních“ věcech, jako je přirozené koňské chování a řeč. Čtenář rozhodně získá díky této knize jiný pohled na koňský svět a myšlení.

26.07.2017 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Poslední kniha byla možná o trochu lepší než druhý díl. Bylo tu pár dobrých částí, včetně poslední kapitoly (která byla zároveň za mě i tou nejlepší), kde se vrátil starý humor z prvního dílu, akorát ten pohádkově šťastný konec tam být nemusel. Zbytek mi ale připadal jako uvařený z vody.
Je mi nadevše jasné, že napsat knížku není nic jednoduchého, ale často se rozčiluji nad otázkou (i u filmů): Proč to má sakra další díly?! (no jasně - autorovy z toho jdou výdělky, protože když už si člověk koupí a přečte první díl, tak ho to často donutí udělat to samé i u dalších). Autor pak vymýšlí všemožné věci, a výsledek někdy stojí za dvě věci - prd a ztrátu času.
Pak Riggs očividně potřeboval zaplnit spoustu děr v příběhu, tak narychlo vymyslel příběh o Knihovně duší a Abatonu a tradá!, máme tady třetí díl, dámy a pánové. Jak říkám, jako uvařené z vody. Nikdy předtím o ničem takovém nebyla v předešlých dílech ani zmínka a najednou je to tu, prostě jako kdyby z nebe najednou uhodil blesk a nikde žádná bouřka.
Moc mě mrzí, že nezůstal jenom první díl sám samotinký. To bych si ho hned zapsala na seznam přání a pak až bych ho vlastnila by pro mě byl jako zlatá cihla, ale bohužel. Tohle je třetí série, kterou jsem přečetla a jsem pevně přesvědčená, že se v dlouhé budoucí době do žádné další nevrhnu. Zlaté knížky o jednom díle!

04.07.2017 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kniha mě příjemně překvapila. Myslela jsem si, že příběh bude nudný, ale opak byl pravdou. Jediné, co mi na ní trochu vadilo byl autorův zvláštní styl psaní, otevřený konec a to, že byla napsána formou divadelní hry. Rozhodně je ale jednou z nejlepších, co jsem četla jako povinnou četbu ve škole.

27.04.2017 3 z 5

První První Kiera Cass

Za mě je tohle nejlepší kniha z celé série. Celkově bych pak dala Selekci na 2. místo a Elitu na 3. Příběh se tu konečně pořádně rozjel, takže jsem se nenudila tak moc jako u předchozích dílů. Ke konci to byl docela drasťák, ale rozhodně lepší než číst jen o sezení v dámském salónku.

06.03.2017 4 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Opět jedna z malá nejlepší knih, které jsem kdy četla. Prostředí příběhu a příběh samotný byly skvělé, a tak bylo čtení velmi příjemné. Při hodnocení tudíž není co řešit.

08.02.2017 5 z 5

Mnoho lidí má tendenci srovnávat tuto knihu s ostatními díly Harryho Pottera - k tomu bych chtěla říci dvě věci: Zaprvé, je to divadelní hra, ne klasická kniha - z toho důvodu je potřeba na to brát ohled - a zadruhé, nemůžou se divit stručnosti příběhu, když v předešlých dílech popsala Rowlingová čtyři roky Harryho života ve čtyřech knihách, kdežto tady čtyři roky Albusova života v jedné. Jinak, mně osobně na knize trochu vadily časové skoky (při používání obraceče času), mezi nimiž jsem se občas už i ztrácela a přišly mi zmatené. Ale na celkové doplnění příběhu o Harryho životě je kniha dobrá.

29.01.2017 4 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Kniha Cirkadiánní kód mě velmi mile překvapila. Nemyslela jsem si, že vše bude až tak vědecky podložené a jsem nadšená z poznatků, kterými mě kniha obohatila.
Všechno se mi ve své podstatě zdá jednoduché a zároveň smysluplné. Rozhodně plánuji s nabitými informacemi nadále pracovat.
Některé kapitoly byly možná obsáhlejší, než, by musely být, ale celkově se kniha četla příjemně.

01.09.2023 4 z 5