TaLu TaLu komentáře u knih

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Další kniha od autorky přečtená jedním dechem. Stále díky angíně :o)
A musím říci, že tento typ přečtení bez přerušování těmto knihám přidává další body navíc. Nemám totiž čas ztratit se ve jménech, postavách a dějových zvratech, protože to plyne jako jedna dravá řeka od začátku do konce bez přerušení. Na rozdíl od jiných čtenářů jsem si vyloženě užívala to střídání minulosti a současnosti. Líbilo se mi, že jsem mohla získat obraz o vývoji Amandy, nahlédnout do doby, kdy začínala, uvědomit si, kolika různými rozhodnutími je ovlivňován náš další život. Vidět stanici policie v době, kdy tam seděli ženy úplně vzadu a černí a bílí každý na jiném konci .....a vlastně to není tak dávná minulost !
Samotný děj se zápletkou je strhující, víc k němu raději neřeknu, - kdo má rád thrillery - tak opravdu doporučuji.

13.04.2016 5 z 5

Carolina Carolina Hana Marie Körnerová (p)

Dobrodružná romantika. Chvílemi má děj tolik zvratů, že si užíváme dobrodružství a chvílemi to přece jen zajiskří a romantika se dostává do popředí.
Tentokráte mne zaujalo i zasazení do historické doby a vykreslení vztahů a emocí právě na základě toho, v jaké době se děj odehrává. Ústřední zápletka sice předvídatelná, ale u mé oblíbené autorky mi to nevadí. Odpočinkové čtení s krásným využitím češtiny. Mohu směle doporučit všem, kdo tento žánr mají rádi. I když si myslím, že kdo tuto autorku zná, tak netřeba doporučovat, ona dokáže psát tak, že se mi příběh odvíjí před očima jako film !

06.04.2016 4 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Tentokráte kniha popisující JEDEN výlet.
Ten ovšem stál za to. :o)

19.02.2016 4 z 5

Fakt smůla Fakt smůla Jeff Kinney (p)

Od sedmého dílu začínám přicházet Gregovi víc a víc na chuť, jako by se jeho - nepříliš následováníhodná povaha - proměňovala.
Nejprve mi kromě smíchu začalo být u knih chvílemi tak nějak hořko - sladko, jako by se mi silněji vracely vzpomínky na dobu dětství a dospívání, kdy nás dospělí nemohli uchránit před negativními prožitky, a co všechno nás v té době formovalo ve vztazích.
A v tom všem, čemu je Greg vystaven, hledá dost odhodlaně svou cestu - sice cestu nejmenšího odporu za použití, či využití všeho a všech kolem, ale už tam častěji a častěji probleskují i jiné jiskřičky.
Velký plus za to, jak obnovil přátelství s Rowleym !
Už nejsi Gregu jen vtipný a bezvadně malovaný, ale už jsi mi i bližším :o)

12.02.2016 5 z 5

Svádění jako lék Svádění jako lék Laura Lee Guhrke

Nezdálo se mi, že by tento díl série nějak výrazně pokulhával za ostatními díly. Jiskření mezi hlavními hrdiny jsem si znovu užívala a přiznám se, že zápletka se spisovatelskou tvůrčí krizí mi přišla stejně zajímavá jako ty ostatní. Dokonce nebyl tentokráte tak silný ten prvek Popelky, jež ke štěstí přišla, takže mi to přišlo opravdovější. Erotické scény opět velmi dobře napsané, což je bonus navíc. A v každém případě já proti dobrým koncům nikdy nic nenamítám. Za mne plný počet. Doporučuji všem, kdo v nedělním odpoledni zatouží po chvíli knižní romantiky.

26.12.2015 5 z 5

Královská trilogie Královská trilogie Jaroslav Čechura

Četla jsem postupně a ještě se budu k dílu vracet, ale styl psaní mi přišel zajímavý a znovu jsem si uvědomila, že historie viděná ve zpětném zrcátku potřebuje hodně informací, aby byla přesná. Nebo alespoň přibližně přesná. A pokud bychom v té době, o které čteme, přímo žili, znovu bychom to viděli očima těch, co to vnímají. Asi jinak jako jeden z poddaných, asi jinak jako vládnoucí král. A o tom to je, vždyť paměť lidská jen o málo přesahuje jednu generaci a jak někdy vidíme i paměť národa po nějakých 30 letech selhává a znovu se opakují stejné chyby.

20.11.2015 4 z 5

Kmotra Kmotra Carrie Adams

Popravdě jsem nečekala to, co jsem pak s údivem zjistila - podle mne velmi dobře a velmi zdařile napsaná kniha. Na autorčin styl jsem si zvykla rychle, obdivovala její inteligentní pohrávání se slovy, hořkosladkou atmosféru knihy, přesné vyobrazení postav a humor.
Těch dějových linek, které sledují všechny osudy přátel hlavní osoby, bylo opravdu hodně a přitom to ani v nejmenším nevadilo, protože to celé propojila úžasná kmotra.
I když nevím, zda by to slovo úžasná, nemělo být v uvozovkách.
Ale když se tak dívám kolem sebe a na sebe, tak kdo má patent na rozum, a na moudrá rozhodování v situacích, které nám život každý den přináší ?
Ne, nejsem jako hlavní hrdinka, ale ano, hlavní hrdinka mi byla blízká.
Doporučuji !
A děkuji, že mi knihu doporučila dcera, protože kdo ví, zda bych se do ní jinak pustila - obálka vypadá humoristicky a já podobný žánr moc nečtu. Ono jde ale o mnohem víc, než o humor.
A těším se na další díl - opravdu!

11.11.2015 5 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Tak trochu jiná sestra oproti svým sourozencům.
A možná právě proto do rodiny její příběh patří. Vždyť v rodinách je každé dítě originálem. Jen je její příběh odvyprávěn téměř bez účasti rodiny a pokud jde o mne, já mám tu propojenost s dalšími členy velmi ráda. Zaujal mne hlubší pohled do vztahů zúčastněných a velmi krásně podaná scéna neočekávané tragédie v životě mladé ženy. Jen bych uvítala završení jejího příběhu - například v nějaké další knize v této sérii.
Nu, nemůžeme mít všechno :o)

16.10.2015 5 z 5

Zlaté dny Zlaté dny Jude Deveraux (p)

Série Edilean patří k mým oblíbeným od autorky. Pro romantické knihy platí, že si u nich mohu odpočinout, nemusím moc přemýšlet, mohu se spolehnout na happy end a přesně tak dokáže autorky své příběhy vyprávět. Navíc je vypráví dobře - se slovy to umí a to se nedá říci o všech autorech tohoto žánru.
Jen sama pro sebe tuto sérii mám raději chronologicky srovnanou a ne na přeskáčku.

14.10.2015 5 z 5

Panna a král Panna a král Jude Deveraux (p)

První román ze ságy.
Takže tak to všechno začalo...přáním jednoho muže sjednotit lid, který se zdá nesjednotitelný a statečností ženy, která si nerada přiznává, že najít a vpustit do svého života skrze muže i lásku, by nemuselo být tak úplně marné.
Pokud jde o mně, já se opravdu bavila.
U romantické literatury jde o odpočinek a happy end, proč by mělo jít o něco jiného ?
A knihy autorky to splňují a ještě jsou dobře napsané, i když tak trochu všechny podobně :o)
A mám ráda série, líbí se mi o rodech zjistit i něco dalšího.

14.10.2015 4 z 5

Galantní pomsta Galantní pomsta Amanda Quick (p)

Opět jedna z těch velmi povedených historických romancí od autorky.
Dokáže romantiku promíchat s vtipem i napětím a to všechno tak akorát, aby z toho nebyl nepoživatelný guláš.
Doporučuji.

21.08.2015 4 z 5

Svým komentářem chci shrnout celou tuto sérii.
Autorce se nepřikrášleným způsobem podařilo vykreslit osudy dívek, které se setkávají ve stejné léčebně.
Každá s jiným problémem, každá se znamením současné doby, každá tak zoufale ztracená v roztočeném kolotoči závislosti.
A proto dávám plný počet v hodnocení.
Za odvahu autorky zpracovat tuto tematiku a samozřejmě za to, že ji dle mého názoru zpracovala velmi dobře.
A přitom nejde o dokument, jde o příběh, jde o člověka, jde o život sám !
Při čtení se nelze ubránit vtáhnutí do těch situací, se kterými se ( pokud máme ten dar) nemusíme běžně probojovávat.
A nejde než fandit těm dívkám aby to zvládly !

21.08.2015 5 z 5

Markétka už ví, jak na to Markétka už ví, jak na to Alena Špačková

Nejoblíbenější kniha malých čtenářů v naší knihovně, jen škoda, že ji nemohu nikde sehnat znovu, ta naše už je řádně opotřebovaná a dokonce nám v ní chybí jedna stránka, takže se nedozvíme, jak to dopadlo, když se Markétka nechtěla mýt. Ilustrace velmi krásně doplňují krátký, vtipný, srozumitelný text. Po přečtení knihy by mne neudivilo, kdyby každý malý posluchač zatoužil po vlastním medvídkovi.

18.08.2015 5 z 5

Mary Rose Mary Rose Julie Garwood

Myslím, že toto byla moje první kniha od autorky.
A přečetla jsem celou sérii a věděla, že jsem našla další oblíbenou autorku.
Její styl vyprávění má spád, romantika tak akorát, zajímavá zápletka hned v úvodu.
Co to na těch Irech je, že dokáží vyprávět příběhy s takovou lehkostí ?
Doporučuji celou sérii, třeba jako čtení na dovolenou.

11.08.2015

Beata Beata Zuzana Francková

Jedna z nejkvalitnějších knih od autorky.
Překvapí zápletka i děj.
Velmi dobře se čte.
Dává nahlédnout do prostředí, do kterého se nám běžně nakukovat nepodaří a podle mne se s tím autorka vyrovnala velmi dobře.

11.08.2015 5 z 5

Sbohem dětství Sbohem dětství Valentina Osejeva

Pokračování knihy Dinka.
Hlavní hrdinové jsou starší, jejich problémy jiné, první lásky a vztahy se komplikují.
Příběh se mi kdysi moc líbil, protože jsem se dozvěděla něco dalšího o mé oblíbené dívčí hrdince, ale propagandistický náboj knihy je mnohem silnější.
Ne že by to na mne tenkráte mělo nějaký vliv, ale netuším, jak by to četli současní mladí.
Je to vlastně až zvláštní, že mi ty komunistické idee nevadily, ale to bude tím, že já hltala ten příběh a ne tu politiku.

09.08.2015 4 z 5

Annejet a kluci Annejet a kluci Miep Diekmann

Moje nejoblíbenější hrdinka dívčích let. Podle mě skvěle napsáno, zajímavý příběh, komplikace v podobě Lukova zranění ukáže, co se v kom skrývá a prověří přátelství. Rozhodně doporučuji všem, kdo od dívčího románku čekají něco víc !!

09.08.2015 5 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

Pro mne tak trochu zklamání.
Možná kdybych nečetla jako první knihu od autorky Hrobaře, hodnotila bych výš.
Toho pobíhání s baterkou po schodech starého domu bylo zkrátka nějak moc.
Také to, proč se hrdince nechce do sklepa jsem pochopila hned na první přečtení a nepotřebovala jsem o tom být opakovaně informovaná.
A hlavně - může mi někdo vysvětlit, jak je možné, že na jednu zmiňovanou mrtvolu na opuštěném hřbitově, už nikdo na konci knihy nenarazil, i když se tam motalo tolik lidí ?
Chápu, že to v tom ději byla jen "okrajová mrtvola", ale tak nějak mi přišlo, že na ni zapomněla i sama autorka.....

05.08.2015 3 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Další kniha od mé oblíbené autorky a opět se mi hezky četlo. Odpočinkové, romantické s trochou napětí. Jako četbu, třeba na dovolenou, nelze než doporučit.

21.07.2015 4 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Od autorky se mi tato konkrétní kniha nelíbila tolik, jako její jiné. Ale četla se opět dobře. Možná mne nezaujal tentokrát tolik příběh, nebo hlavní postavy.

21.07.2015 3 z 5