TaLu TaLu komentáře u knih

Desáté výročí Desáté výročí James Patterson

Sice volnější tempo - více vyšetřování a méně akce, přesto mnohem uvěřitelnější než Devátý soud. A bez rušivých prvků. Ráda si přečtu další - už jen proto, abych mohla sledovat přátelství a život hlavních hrdinek.

21.02.2016 4 z 5

Smrtící kalich Smrtící kalich J. D. Robb (p)

Přečteno s chutí, jak to u série "smrtící" se mnou bývá. Tentokráte mi zápletka přišla chvílemi až překombinovaná a měla jsem dojem, že tak mistrně přetvařovat by se (doufám) nikdo tak dlouho nedokázal, a že by vyplavalo napovrch podvodné jednání té záporné postavy. Ale když jde o peníze, dokáže člověk zřejmě mnohé - takže proč ne ...
Líbila se mi propracovanost nezvyklého prostředí. Dění v církvi mnoho autorů zpracovává značně naivně a nedokonale. J. D. Robb to dokázala nenásilně a místy s velmi příjemným humorem.
A vztahy postav románu vždy beru jako bonus.
Stávají se uvěřitelnými a lidskými.
Jediná vada těchto románů spočívá v tom, že mám vždy při čtení větší chuť na kávu, než je zdrávo :o)

26.01.2016 5 z 5

Myslím jenom na tebe Myslím jenom na tebe Jill Mansell

Trochu déle jsem si zvykala na jiný styl vypravování - byla to má první kniha od autorky.
Postupně, jak se začal příběh dotýkat jednotlivých postav a já nahlížela víc a víc do jejich života, jsem zjistila, že se dobře bavím. Příjemná oddechová kniha, tak trochu jiná, než romantické knihy. U scény kolem "krádeže" v obchodě jsem se smála nahlas - stačilo si představit, jak jednoduše bych se mohla dostat do podobné situace :o)

11.11.2015 4 z 5

Pletichy krásného vévody Pletichy krásného vévody Laura Lee Guhrke

Tedy když jsem se podívala na obálku a zjistila název knihy, očekávala jsem všechno možné, jen ne čtivou a příjemnou chvíli, kterou jsem pak s tímto dílem strávila.
O to větší bylo moje překvapení, že jsem narazila na romantickou knihu, která měla vtipnou zápletku a podle mne je celý příběh napsán moc hezky. U romantických spisovatelek a knih hodnotím, zda je kniha dobře napsaná, nebo jde jen o počet popsaných erotických scén. Tento příběh mne zaujal, hrdinové mi byli sympatičtí a velmi ráda si přečtu i nějaké další knihy od autorky.

26.10.2015 4 z 5

Rodové prokletí Rodové prokletí Jo Beverley

Odpočinkové, romantické, zajímavá zápletka v podobě špatného jména rodu, nechybí dobrodružství - a dokonce velmi výrazné špetky humoru v rozhovorech hlavních hrdinů. Tímto se chci omluvit autorce, protože jsem jí "vyčítala" právě to, že v jejich dílech není koření humoru. Shrnuto a podtrženo: já se opravdu bavila a na podzimní dlouhé večery mohu všem, kdo jsou čtenáři tohoto žánru, doporučit.

21.10.2015 5 z 5

Nespoutaná dáma Nespoutaná dáma Jo Beverley

Série Mallorenovi patří k mým oblíbeným od autorky. Mezi romantickými knihami jsou knihy Jo Beverley rozhodně v té lepší polovině tohoto žánru. Mívám jen trochu problém si je zapamatovat, nu třeba je to dobré, budu se k nim moci jednou vrátit a přečíst si je znovu. Romantika a dobrodružství, co víc si člověk u odpočinku může přát. V jednom komentáři jsem se dočetla, že chybí trocha humoru a uvědomila jsem si, že s tím mohu jedině souhlasit. Proto také já dávám přednost například Julii Quinn. Přesto mohu autorku doporučit všem, kdo tento odpočinkový žánr vyhledávají a možná i těm, kteří se mu spíše vyhýbají, protože kniha dokáže zaujmout i jinak.

16.10.2015 5 z 5

Rebelova spása Rebelova spása Jo Beverley

Romantika a dobrodružství. Jo Beverley tu atmosféru vytvořit umí. Hrdiny, kteří přes všechny překážky dojdou k cíli a kterým to opravdu celou dobu, co čteme, přejeme. Odpočinkové. Krásné. Zkrátka romantika jak má být :o)

16.10.2015 4 z 5

Pravá láska Pravá láska Jude Deveraux (p)

Knihy od autorky splňují všechno, co od romantických knih očekávám. Tentokráte mne zarazila ta duchařská stránka, kterou já rozhodně nemusím, ale kupodivu v této knize mi to přišlo milé a vtipné. Možná proto, že nešlo o esoteriku, ale o příběh.

14.10.2015 4 z 5

Vůně první lásky Vůně první lásky Šárka Jínová

Příjemné čtení ke kávě. Jen jsem se místy nemohla smířit se stylem vypravování a také mi přišlo, že o některých popisovaných problematikách toho autorka moc nenastudovala. Cukrovka prvního typu, která propukla u hlavní hrdinky, by si zasloužila asi propracovanější zařazení do života hrdinky, také proto, že je to zajímavé téma.

23.09.2015 3 z 5

Případ pro Madison: Záhadná zmizení Případ pro Madison: Záhadná zmizení Phillip Margolin

Vždy se mi líbí, když má autor odvahu se pustit na nová území. Autor, kterého znám z detektivek, napsal detektivku pro děti a mládež a podle mého názoru se mu vážně povedla. Klidně bych příběhů s hlavní hrdinkou přečetla víc.

18.09.2015 4 z 5

Právník školou povinný Právník školou povinný John Grisham

Pro mne velmi milé překvapení, že spisovatel napsal knihu pro mládež, z prostředí soudů a právníků, kde je sám jako doma a kam umisťuje děje svých knih. Zajímavě vykreslené postavy. Kluk, kterého zajímá právo, tak trochu "poznamenaného" domácím prostředím. Svižný děj, napětí a vzhledem k cílové skupině čtenářů psáno v kratších větách. Ale rozhodně bych neřekla, že je to pro mládež příliš složité. Nepodceňujme naše mladé :o)
Tímto komentářem hodnotím celkově celou povedenou sérii.

18.09.2015 4 z 5

Pečeť hříchu Pečeť hříchu Cheryl Holt

Touto knihou jsem se prokousávala dost těžko. Romantické příběhy včetně erotických scén mi v knihách nevadí, ale i u romantických autorek si nejvíce cením jejich vypravěčského talentu.
Tato kniha mi až příliš svými slovy, stylem, větami a popisem připomněla velmi velmi nenáročnou "červenou knihovnu" ( ať už ten pojem značí cokoli).
Neříkám, že si člověk nepotřebuje čas od času nenáročně odpočinout, ale mě to přišlo špatně napsané.
Nebo jsme si jen s autorkou nerozuměly.
Jejím fanouškem se zřejmě nestanu.
Dodatečně přidávám jednu hvězdu za celkem napínavý závěr, který jsem četla tak rychle, že jsem ani tolik nevnímala, jak je to napsané.

06.09.2015 3 z 5

Sedmero tajemství Sedmero tajemství Victoria Holt (p)

Jedna z nejlepších knih od autorky.
Odpočinková. Hezký příběh. Doporučuji.

26.08.2015 5 z 5

Až na popel Až na popel Amanda Quick (p)

Tato série od autorky nepatří mezi mé oblíbené.
Jde o sérii plnou esoteriky a tu já nemusím.
Je to jediná kniha, kterou jsem v sérii přečetla a do několika dalších v knihovně jen nakoukla, tak mi nepřijde fér hodnotit, protože dříve, hlavně díky historickým romancím jsem se u autorky bavila opravdu dobře.
Toto téma prostě jen není mým tématem.
Přijde mi škoda, že i autorky, jež psaly jinak, ( a dobře jinak !) v posledním čase do svých knih tuto tematiku hojně přimíchávají.
Působí to na mne jako úlitba současnému IN trendu.

21.08.2015

Tajemství deníku Tajemství deníku Amanda Quick (p)

První kniha od autorky, kterou jsem kdysi četla.
Svůj komentář vztahuji na celou sérii a já se opravdu dobře bavila.
Detektivní zápletky, vtipné dialogy ústřední dvojice, romantika, další prokreslené postavy a to vše od první do poslední kapitoly napsáno čtivě a svižně.
Co víc si pro chvíle odpočinku přát ?
A právě pro takové chvíle doporučuji.

21.08.2015 4 z 5

Jednou za život Jednou za život Danielle Steel

Mnoho knih jsem z toho množství, jež autorka napsala, nepřečetla, ale tento příběh je rozhodně jedním z nejlepších.
Doporučuji pro chvíle odpočinku.
Příběh je zajímavý, není to žádná prázdná romantika, ale život s tou špetkou romantiky, co ho dělá přece jen krásnějším.

21.08.2015 4 z 5

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Knihy ze série jsou napínavé, díky této sérii jsem se seznámila s autorem, který čtenáře vtahuje do děje a udržuje v napětí od prvních do posledních stran.
Jednu hvězdu tentokrát ubírám z jednoho prostého důvodu.....SPOILER !
(Nebylo už pro mne uvěřitelné, že by hlavní hrdina z toho všeho, čím procházel, vyšel živý. Jsem ráda, že zase přežil on, i celá rodina, ale když kolem všichni padají jako mouchy, tak to prostě moc uvěřitelné nebylo)

19.08.2015 4 z 5

Naše drahá dvojčata Naše drahá dvojčata Krystyna Siesicka

Dívčí románek mých dívčích let.

11.08.2015 4 z 5

Na nůž - 3. díl Na nůž - 3. díl Vlasta Javořická

No rozhodně to hlavní hrdinové neměli jednoduché, než se skrze všechna ta tajemství, zápletky a dobrodružství dostali na konec románu.
Moje oblíbená série od autorky.
Autorka patřila k nejčtenějším za první republiky, ale to rozhodně neznamená, že v současné době se nedá číst.
Možná je tomu právě naopak.
V dnešní uspěchané době a nejasných životních hodnotách jsou její knihy příjemným zastavením a někdy i ukazatelem směru na křižovatkách života.

05.08.2015 5 z 5

Snoubenka lorda Wraybourna Snoubenka lorda Wraybourna Jo Beverley

Jak již tady v komentáři zaznělo, jde o dřívější dílo autorky a je opravdu trochu jiné. Příběh plyne pomalu, hrdinka jako by stále tápala jak se má cítit a co má dělat a hrdina přes svou vzrůstající touhu zůstává v každé situaci gentleman, který své nastávající líbá raději ruku, aby nepodlehli pokušení :o)
Ale vážené čtenářky ( předpokládám že muži asi nepatří mezi cílovou skupinu této autorky), mě se to čtení uprostřed letních dnů líbilo. Chvílemi jsem přemýšlela, zda se tenkráte autorka nenechala okouzlit například Jane Austen, sice to není jako její dílo, ale má to v sobě takové to pomalé něžné plynutí děje - alespoň mě to tak připadalo. Teď jsem nakoukla do další knihy v sérii, a zjistila, že dějově patří na místo první, protože tam tito hrdinové ještě nejsou zasnoubeni. Doufám, že se mi to tady podaří opravit. Podařilo. Teď je to chronologicky seřazeno dobře.

31.08.2016 4 z 5