tanecnica tanecnica komentáře u knih

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další Bryndza? Jakože - cože? Doteď jsem detektivky skoro nečetla a najednou pátá v průběhu dvou měsíců? To mluví za vše, ne? :-)

11.07.2020 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Tak tohle je naprostá bomba! Nejlepší kniha tohoto žánru, kterou jsem v poslední době četla. Bavila jsem se od začátku až do konce! Občas jsem smíchy vyprskla, jsou tam skvělé hlášky. Ideální čtení na lehátko, tahle knížka Vám v seznamu přečtených nesmí chybět!

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Další z řady thrillerů, které teď frčí. Přečíst se to dá, ale úplná bomba to není. Knížku jsem četla v květnu, recenzi píšu v červenci a už mi děj splývá. To podle mě mluví za vše. Přečtete, pár večerů se bavíte, ale v hlavě vám děj nezůstane. Prostě další kniha z řady.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Já snad kvůli Bryndzovi začnu číst detektivky! Moc mě baví, že se nejedná jen o děj kolem případu a vyšetřovaní, ale že se paralelně rozvíjí i příběh samotného detektiva.
A konkrétně tento díl je fakt skvělý, chytne a nepustí.

11.07.2020 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Po téhle knížce jsem sáhla úplně náhodou, zaujala mě anotací tady na Databázi, navíc se tak nějak hodila ke koronavirové době. A musím uznat, že jsem mile překvapená. Styl psaní sice odpovídá literatuře pro mladé, občas by se stylistika a volba výrazů dala kritizovat, ale příběh je moc dobře promyšlený, poutavý, potřebujete vědět, co se bude dít dál.
P.S. Při dešti už mě párkrát napadlo se rozhlídnout, zda je to opravdu déšť :-)

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

První díl mě bavil víc. Tohle už bylo i na tento druh literatury moc sladké. Rebel se nějak moc rozněžnil :-)

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Bavila jsem se od začátku do konce. Kdo má rád tento styl literatury, s touto knížkou nesáhne vedle. Děj je sice předvídatelný, ale o to přece jde, ne holky?

Hra Hra Elle Kennedy

Elle Kennedy a její hokejisté. Hmmm... Jo, to jde, to mě baví. Sem s další knížkou :-)

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Klasika, ale nějak jí nemůžu přijít na chuť. Rozvláčné popisy, ve kterých se ale podle mě jinak dojemný příběh trochu ztrácí.

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Uf... Tak toto bylo drsné, surové, pravdivé. Dala bych to jako povinnou četbu rodičům, dětem, učitelům. Jak málo stačí k obrovskému průšvihu...
Knížka je taková večerní jednohubka, což je její velké plus, žádné velké natahování, rovnou k jádru. Navíc podle stylu psaní je vidět, že autorka je chytrá ženská, o to více z jejího vypravování mrazí.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika klasik. Miluju autorovo hraní s jazykem, verše vás vtáhnou do atmosféry. A jsou tak skvělé, že se Vám samy vypálí do mozku. Myslím, že skoro každý Čech dokáže odříkat nějaký ten verš z Kytice (nebo alespoň zná některý příběh). O kterém jiném autorovi toto můžeme říct? Navíc při každém dalším čtení objevíte další skrytý význam, příběh, náznak...

Risk Risk Elle Kennedy

Miluju Elle Kennedy a její hokejové romány. Když je správná nálada, je to fakt skvělé, vtipné, oddechové čtení... Jen s Brennou mám nějaký osobní problém. Byla mi strašně nesympatická, chovala se na můj vkus hodně ku.voidně (promiňte ten výraz, ale to je podle mě přesný popis). Celou dobu jsem si říkala, že bych fakt nechtěla, aby se takhle mladé holky chovaly. No, ale to je jen můj názor :-)
Ve výsledku to ale znamená, že autorka umí postavy vykreslit tak bravurně, že si k nim vytvoříte osobní vztah. Ať už kladný, nebo záporný.
Už se těším na další knížku autorky...

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Do knihy jsem se nemohla začíst, zaujala mě až tak zhruba od poloviny. Nebylo to špatné čtení, ale taky žádný zázrak. Za mě je to takový průměr. Občas mi některé pasáže a vysvětlení připadaly přitažené za vlasy, občas to bylo čitelné velmi. Ale podle mě TOP Thriller vypadá jinak.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Detektivky moc nečtu, ale Agatha je klasika, navíc by letos oslavila kulatiny, takže jsem sáhla po této knize. Nechápu, jak může být kniha i po 80 letech stále čtivá, poutavá, zajímavá. Agatha byla Paní spisovatelka, fakt!

Baletky Baletky Miřenka Čechová

No, nevím. Z knížky mám dost rozporuplné pocity. Téma je skvělé, myslím, že se dalo zpracovat mnohem více do hloubky, ale tady je to pořád dokola. V podstatě si stačí přečíst třetinu. Vadil mi i výběr jazyka, dospělačka se snaží přemýšlet a psát jako puberťačka, ale občas to dost skřípe. Obsah je opravdu alarmující, ale forma, jakou je to podané, nic moc.

17.04.2020 3 z 5

Princezna Princezna Nichole Chase

Po Vévodkyni už jsem tušila, co čekat. Kniha nezklamala, ani nepřekvapila. Pohodové čtení o královské rodině, pohádková romantika jak vyšitá...

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Moc milá romantika. Kdo by přes noc nechtěl pohádkově zbohatnout, stát se vévodkyni a najít prince svých snů (prince doslova :-)
Kniha je čtivá, milá, ideální oddechovka,a přitom slušně napsaná. Doporučuji k vyčištění hlavy...

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Noční lov se mi líbil ještě víc, než Dívka v ledu. Zdálo se mi, jakoby si s druhou knihou autor více vyhrál, byla promyšlenější, poutavější, i postavy byly více prokreslené... Chystám se na třetí knihu v sérii...

17.04.2020 4 z 5

Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy Philip Steele

Holokaust je téma, které je pro mě v letošní Výzvě největší oříšek. Nemůžu o tom číst, nedělá mi to dobře. Romány s příběhy skutečných lidí mi nedávají spát, filmy nedávám vůbec. Hanu od Mornštajnové z loňské Výzvy jsem rozdýchavala dlouho. Byla jsem docela v pasti. Nakonec jsem sáhla po této knize. Jsou to jen holá fakta v souvislostech, ořezaná pro děti a mládež. Dozvíte se spoustu informací, ale je to podáno zcela věcně a bez emocí. Moc se mi líbí, že hlavní téma holokaustu je uvedeno informacemi, co se dělo předtím, a poté jsou uvedeny informace, co následovalo. Jsou to fakta, která by měl každý znát, v přijatelné podobě. Velkoformátové fotky přesně vystihují a doplňují ponurou atmosféru celé knihy.
Za mě - je to těžké - ale přínosné čtení.

24.03.2020 4 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Perfektně napsaná jednohubka. Není to dlouhé a zbytečně natahané, přitom poutavé, přehledné, napínavé. Znala jsem povrchně jen film, kniha mě mile překvapila. Je fakt skvělá, doporučuji.
Dokonce tak, že jak nad knihou přemýšlím, jdu si pustit film. Hned!

24.03.2020 5 z 5