tatafa tatafa komentáře u knih

Zdivočelá země / Aukce Zdivočelá země / Aukce Jiří Stránský

Jedna z mých srdcových knížek, ke kterým se čas od času stále vracím. Je obdivuhodné, jak čtivě a nezaujatě dokázal autor tuhle knížku napsat. Kromě úchvatného příběhu celé Maděrovy rodiny, oceňuji i objektivní popis těžkých období poválečných let a socialismu, o kterém se jinde v beletrii takto nepíše. Pro mne to byla do jisté míry i čtivá "učebnice dějepisu", díky které si tu dobu dokáži lépe představit a možná se i vyvarovat některých názorů. Mohu jen doporučit.

06.01.2017 5 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Tato nová knížka od Petry Hülsmann naprosto dokonale splňuje vše, co očekávám od kvalitního romantického příběhu pro ženy - je čtivá, originální a především seznamuje čtenáře s aktuálním společenským problémem.

I v tomto příběhu se s hlavními postavami podíváme do zajímavých uliček Hamburku a také na jednu střední školu ve vyloučené lokalitě města.

Romantický příběh čtenáři lehkou formou představuje veškeré klady, zápory i specifika práce (nejen) středoškolského učitele ve vyloučených lokalitách. Knížka lze vřele doporučit všem, které zajímá (nejen) speciální pedagogika a práce s dětmi z vyloučených lokalit nebo sociálně slabších rodin.

Knížce lze samozřejmě vytknout předvídatelný děj a řadu generalizací či klišé, ale to prostě k tomuto žánru patří.

Knížku hodnotím 5/5 ⭐️a vřele doporučuji k přečtení

20.12.2021 5 z 5

Úžasný pan Darcy Úžasný pan Darcy Teri Wilson

Úžasný pan Darcy je napsaná velice čtivým a také poutavým jazykem, který čtenáře snadno a rychle vtáhne do děje. Celý příběh lze označit jako velice volnou adaptaci románu Pýcha a předsudek od Jane Austenové, který se však celý odehrává v současnosti.

Osobně mám z této knížky poměrně rozporuplné pocity. Příběh mne sice naprosto okouzlil svým námětem, prostředím psích výstav, které bylo pro mne dosud naprosto neznámé, a také zapojením pejsků do děje.

Na druhou stranu byla knížka pro mne i značným zklamáním. Román se naprosto ničím neodlišuje od klasických "harlekýnek" či jiných příběhů červené knihovny. Knížka obsahuje velké množství klišé, stereotypů a příběh nedokáže ničím výrazně překvapit.

Bohužel nedokáži říci, kolik má román společného s Pýchou a předsudkem, protože jsem ji nikdy nečetla, ale předpokládám, že podobnost nebude nijak výrazná.

Úžasný pan Darcy je prostě jedna z řady odpočinkových romantických knížek, které vás sice při prvním čtení naprosto okouzlí, ale za pár týdnů už naprosto nebudete tušit o čem vlastně byla.

13.05.2021 3 z 5

Královnou krásy z donucení Královnou krásy z donucení Teri Wilson

Knížka Královnou krásy z donucení je napsána velice čtivým jazykem, který poměrně snadno vtáhne čtenáře do děje a příběh rychle ubíhá. Jedná se o odpočinkový román, který ničím výrazně nevybočuje z řady romantických příběhů pro dívky.

Knížka lze ocenit za velice exkluzivní a zajímavé prostředí amerických soutěží o královnu krásy, ve kterém se celý děj odehrává. Autorka přináší poměrně zajímavou sondu do jednotlivých částí soutěže i rozdílnosti lidí, kteří se těchto událostí zúčastňují.

Příběhu lze zcela jistě vytknout řadu klišé, generalizací i práci se stereotypy, které jsou však nedílnou součástí žánru romantických příběhů pro ženy. Osobně mne na knize trochu zamrzelo, že zde knihovna a knihovnice byli vykresleny jako ultra nudné a šedivé myšky, kterým je potřeba se vyhnout velikým obloukem. A přitom z vlastní zkušenosti vím, že je to právě naopak a knihovny dokáží být pořádně rušná a zábavná místa. :)

Královnou krásy z donucení je zcela určitě příjemný romantický příběh ze zajímavého prostředí a se sympatickými postavami, u kterého se dá krásně odpočinout a vřele doporučuji k jeho přečtení.

07.05.2021 4 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Román vypráví o dvou sestrách, které zdědí po babičce zmrzlinový obchod, který se společně snaží obnovit.

Samozřejmě v příběhu nechybí osudová láska, počáteční nezdary při výrobě zmrzliny a také podrobný vhled do výroby domácí zmrzliny. Jedná se o velice čtivý a odpočinkový román, který lze vřele doporučit všem, kteří mají rádi zmrzlinu.

Ovšem musím říci, že i když jsem si čtení hodně užívala, tak po měsíci od přečtení už téměř netuším o čem byla. Je to prostě knížka, u které si odpočinete, zavzpomínáte na dovolenou u moře, ale hlubší dojem ve vás pravděpodobně nezanechá…

21.04.2021 3 z 5

Tato knížka ve mne po přečtení zanechala velice rozporuplné pocity. Na jedné straně se jedná o velice zajímavou a čtivou knížku, díky které jsem se dozvěděla nějaké zajímavosti o seriálu Gilmorova děvčata i obsazených hercích. Na druhou stranu mne ale docela zklamal a znechutil autorčin povrchní, nezáživný a zmatený styl života i vyprávění, ve kterém herečka často dělá "z komára velblouda".

Ale hlavně mi přišla knížka velice prvoplánová - jako by autorčiným cílem nebylo vytvořit zajímavou a hodnotnou knížku ze zákulisí amerických seriálů, ale především udělat reklamu pokračování seriálů Gilmorova děvčata, který měl v době vydání knížky ve Státech premiéru.

Myslím si, že pokud se této knížce obloukem vyhnete, rozhodně o nic nepřijdete, bohužel ...

11.10.2020 3 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Román se příjemně čte a zároveň ukazuje, čím si procházejí ženy po smrti manžela i to, jak jim můžeme trochu pomoci.
Vřele doporučuji k přečtení i nepříliš romantickým duším :)

12.09.2020 4 z 5

Nejdelší cesta domů Nejdelší cesta domů Sabina Zelená

Romantický a lehce psychologický román o naději a hledání nového domova se velice příjemně čte. Při jeho čtení můžete nalézt nejen odpočinek, ale také mnoho podnětných témat k zamyšlení (nejen) nad svým životem.
Vřele doporučuji k přečtení :)

12.09.2020 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Bohužel se musím přiznat, že tato knížka byla pro mne hodně velkým zklamáním. Příběh je napsaný hodně rozvláčně, nudně a absolutně jsem se do knížky nedokázala začíst. Hlavní myšlenka a námět je sice zajímavá a dala by se naprosto fantasticky rozpracovat, ale musel by knížku napsat jiný autor. Příběh působí nereálně, hlavní hrdinka je nesympatická a hlavně v ději není věnován téměř žádný prostor komunikaci mezi hlavní postavou a jejím potencionálním partnerem ze současnosti.

Romantické příběhy plné lásky, růžových brýlí a klišé mám hodně ráda, ale po této autorce už rozhodně nikdy nesáhnu ...

12.09.2020 2 z 5

Stmívá se dřív Stmívá se dřív Sabina Zelená

Krásný, čtivý a romantický příběh, který dokáže i rozplakat... Kniha prostě nabízí vše, co bych od pořádného románu pro ženy očekávala. Mile mne překvapilo, jak snadné bylo nalezení společných zkušeností či pocitů s hlavními hrdiny, i přes velký věkový rozdíl mezi mnou a postavami.
Musím říci, že příběh byl zatím ten nejlepší, co autorka napsala a vzhledem k tomu, jak se kvalita jejích knížek zvyšuje, už se nemohu dočkat nějaké další ... Vřele doporučuji k přečtení :)

05.10.2019 5 z 5

Josie a kolt Josie a kolt Kateřina Loučková

Romantický příběh z poněkud neobvyklého prostředí divokého západu se velice snadno čte a především přináší čtenářů napínavý děj, jehož závěr je podstatně překvapivější, než tomu obvykle u romantických knih bývá, takže jej jistě ocení i čtenářky, které nemají rády příliš jednoduché romantické knihy. Vřele doporučuji k přečtení a moc se těším na autorčinu další knihu :)

14.07.2018 5 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Naprosto úžasná sága, která čtenáři přibližuje každodenní život ve středověku napříč společenskými vrstvami. Ač se celým příběhem výrazně prolíná milostný příběh porodní báby Marty, přesto si myslím, že knihy zaujmou nejen romantické duše, ale i poněkud tvrdší povahy. Řada situací je napsána poměrně drsným až naturalistických způsobem, ze kterého nejen mrazí, ale někdy přivádí až nevolnost. Prostě mistrovsky napsaná série, kterou mohu vřele doporučit každému čtenáři, kterého alespoň trochu zajímá historie.

24.06.2018 4 z 5

Město naděje Město naděje Salma Blanco

Musím říci, že k této knize jsem přistupovala poměrně s nedůvěrou, protože klasické westerny nemám ráda, a tak jsem se bála, jestli to bude příběh opravdu pro mne.
Ale přišla jsem na to, že někdy na čtenářský instinkt není radno spoléhat, protože Město naděje mne velice mile překvapilo. Nejen, že se jednalo o styl romantického příběhu, který mám ráda – tedy nechybí v něm jiskření a touha, ale zároveň není jednoduchý a si v něm dokáži nalézt hlubší myšlenky. Asi největším překvapením pro mne bylo rozuzlení Maudina příběhu, který se naprosto vymyká „klasickým“ tajemstvím, které se v podobných románech objevují.
Kromě příběhu Maud mne zaujal i autorčin styl vyprávění, při kterém se věnovala čistě hlavním postavám a pokud se přeci jen nějaké vedlejší postavy objevily, byly popsány velice stručně. U jiného příběhu bych asi měla pocit, že „něco“ románu chybí, protože více postav často znamená i bohatší děj. Každopádně u Města naděje dokázala autorka napsat příběh tak, že více postav by bylo naopak na škodu.

02.10.2017 4 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Příběh je velice zajímavě postavený a díky tomu se i příjemně čte.
Je sice pravda, že v první části mne hlavní hrdinka značně vytáčela, protože byla naprosto bezohledně zaměřená na sebe, pasivní a nebrala potřeby svého okolí na vědomí. Je sice pravda, že po prožitém neštěstí má každý člověk na něco podobného nárok, ale přeci jen ...
Na druhou stranu jsem díky tomu mohla fandit jejímu přerodu v druhém díle a její postupné vylézání ze skrýše, kde byla dlouho skrytá před bolestí. A čas, za jakou dobu se jí přeměna povedla je doslova obdivuhodný ...
Další, co se mi na románu líbilo bylo, že v románu není jen romantický příběh, ale že právě díky hledání nové lásky se čtenář může zamyslet nad životem a rolí lásky v našich životech. A to už vůbec nemluvím o nádherných popisech Francie, díky kterým mám opět větší chuť se tam podívat...

07.08.2017 4 z 5

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Naprosto úžasná knížka, už dlouho jsem se u žádné nepobavila tolik :) i když nemám ráda deníkové zápisy u této knížky mi to překvapivě nevadilo a velice mile mne, jako neangličtináře, překvapilo a potěšilo, že autorka přidala i překlady k dialogům v cizím jazyce :) Vřele doporučuji!!!

09.06.2017 5 z 5

Stejně, jako předchozí knížka, je i tato velice čtivá a plná zajímavých postřehů a příjemného humoru. Vřele duporučuji

19.01.2017 5 z 5

Vaříme podle Herbáře 2 Vaříme podle Herbáře 2 Kateřina Winterová

Velice zajímavá a poučná knížka plná nápadů, které lze v obyčejné domácnosti skutečně aplikovat, a které nejen že fungují, ale také dobře chutnají. Vřele doporučuji!!!

09.01.2017 5 z 5

Vaříme podle Herbáře 3 Vaříme podle Herbáře 3 Kateřina Winterová

09.01.2017 5 z 5

Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Sheri Rose Shepherd

Nádherná knížka, která dokáže potěšit, když není nejlépe a vždy připomene, že opravdu mám svého Krále,, který stojí při mne ... Vřele všem doporučuji!!!

08.01.2017 5 z 5

Witch: Panenská růže Witch: Panenská růže Lene Moller Jorgensen

Krásná knížka, se kterou jsem strávila dospívání. Mohu jen doporučit!!

07.01.2017 5 z 5