Tesset Tesset komentáře u knih

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Musím říct, že parádní. Osobitý humor, skvěle vykreslený svět, zápletka i nečekaný zvrat. Palec nahoru za velmi, ale velmi genialní přirovnání, kterými autor nešetřil. Trošku mínus jen za to, že Miu představuje jako nelítostného zabijáka, když ta holka má přece jen srdce. Další plusový bod za poznámky pod čarou, které mi mile připomněly Pratchetta. Čtení trošku kazily hrubky v textu, jak kdyby to korektor ani nečetl. A taky úplně nechápu, proč je vedena jako literatura pro mládež, ono ne všechny knihy, ve kterých jsou hlavními postavami šestnáctileté děti, jsou pro ně taky určeny. Ano, určitě zaujmou více mladší čtenáře, ale stejně. Každopádně se těším na další díly, snad si zachovají stejnou úroveň a konečně uvidíme chladnokrevného zabijáka a ne šťastný konec, ve který autor podle svých slov nevěří.

02.10.2019 5 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Dobrý nápad a nápadité téma, ale strašně nudně napsáno. Chyběla tomu akce, i při scénách, které měly být napínavé, jsem se nudila. Já vím, že k viktoriánské Anglii by se přespříliš humoru a akce asi nehodilo, aby to odpovídalo pravdě, ale i tak. Oceňuji nápad a taky tu práci, kterou si autorka patrně dala se zjišťováním historických skutečností, jinak ale za mě ne.

28.09.2019 2 z 5

On On Elle Kennedy

Dokonalost. Tohle se nedá ani srovnat s ostatními podobnými příběhy - a to že jsem četla i sérii WAGS i Off-Campus a chválila ji, kde se dalo, ale tohle prostě nemá chybu. Jamie i Wes naprosto sympatičtí a vtipní. I když víme, jak to skončí, páč jsme už dřív četli Hodného kluka, stejně nás to baví. Můžu jen doporučit, protože taková dvojice jako Jamie a Wes tu už dlouho nebyla.

19.09.2019 5 z 5

Princ Princ Nichole Chase

Třetí díl mě možná bavil ještě víc než dva předešlé. Super čtení jen mě mrzí, že v celé sérii chybí větší zápletky, jinak ale pohoda.

19.09.2019 4 z 5

Princezna Princezna Nichole Chase

Podobná pohádka jako první díl. Bez větší zápletky čistě takový sladký příběh. Na odpočinek jako dělané. A musím říct, že při čtení cca druhé kapitoly jsem se hooodně nasmála. :)

17.09.2019 4 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Skvělá oddechovka. Žádná extra zápletka, ale milý příběh, tak trochu pohádka, u které si člověk ale odpočine a pobaví se. Jen mě trochu mrzelo, že tam nebylo více rozebráno to s Alexem a těmi fotkami. Hurá na druhý díl.

16.09.2019 4 z 5

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts

Tak trochu to připomíná Bridget. To by ani tak nevadilo, ale celkově to působí dost zvláštně. Pro ty, kteří neradi SPOILERY, radím dál nečíst. Všichni jsme čekali nějaké vzrůšo s Jasperem a toho jsme se teda moc nedočkali. Na to že spolu chodili asi půl roku, byly v knize popsány tak tři schůzky? A jejich ehm intimní chvíle? Taky nic moc. Někdo tady psal, že některé scény měly působit asi vtipně, ale byly spíš trapné. Ano, musím souhlasit, o věcech, které bezpochyby trapné jsou, tam nebyla nouze, ale na druhou stranu věřím, že některé z nich s opravdu některým ženám, bohužel, honí hlavou. Co mě ale dostalo nejvíc, byl závěr knihy - v posledních asi 5 stranách si Polly uvědomí, že chce svého nejlepšího kamaráda Billa, ok, ale důvody? Protože už je v nějakém věku, kdy všichni kolem ní zakládají rodiny a mají kariéry a protože radši než nějakému dobrodružství a vzrušení dá přednost něčemu, co dobře zná, prostě se s tím spokojí. Chápu, je to realističtější, než kdyby si vzala vévodu-sukničkáře, a tak se to i v životě spíš stává a je to tak trochu nuda. ALE o tom já nemám zájem číst, já chci právě ty nepravděpodobné události, na které v životě jen tak nenarazím.

13.09.2019 2 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Možná ještě lepší než první díl, akorát mi přišlo, že to bylo samá akce, samá akce a najednou dost rychlé zakončení. Aby se to neslo v podobném duchu jako celý příběh, viděla bych to na ještě jeden díl. Jinak mě mrzí, že tam nebyl více vykreslen ten svět po katastrofě, ona samotná a tak. Nevadí, třeba autorka přijde s dalšími příběhy, kde to bude. Jedna z nejlepších českých knih současnosti.

11.09.2019 4 z 5

Lord John a Ďáblovy ruce Lord John a Ďáblovy ruce Diana Gabaldon

Trochu slabší než ostatní povídkové knihy, ale pořád na vysoké úrovni. První povídka určitě mohla být delší, druhá za mě nejlepší - Johna s von Namtzenem přímo miluju, a třetí takový standard. Určitě nikdo nebude litovat, že si to přečte, ale nadšení z toho budou asi jen fanoušci světa Cizinky.

07.09.2019 4 z 5

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Myslela jsem, že to ani nedočtu, tak strašné to bylo. Scarlett naprostá husa, slova naivní a hloupá jsou v jejím případě naprosto nedostatečná a těžko věřit, že oni měli zájem dokonce dva muži. Celý příběh úplně stupidní, rozhovory taktéž. Na to že měla být Scarlett filmovou závislačkou, autorka využívala neustále dokola 4 filmy a neustálé srovnávání kdo nebo jaká věta je z jakého filmy vážně lezlo na nervy (nemluvě o nicneříkajících větách, které opravdu nejsou kultovní a člověk je používá několikrát do týdne, ne-li častěji). Teď se můžou objevit nějaké SPOILERY, tak pozor. Hlavní hrdinka byl nějakou podivnou směsicí několika osobností, které se střídaly, jak se to autorce hodilo. Nejvíc patrné to bylo ke konci při večeři, kde byli oba její rodiče - celou dobu si nenechala kecat do toho, že to je špatný nápad a v jediné větě otočí, nechápu. A to že nakonec šla za Seanem, byl jen důsledek toho, že ji David opustil a že ji ostatní v podstatě museli přesvědčit, že ho miluje. To fakt chceš. Takže ne, nečíst a rovnou spálit raději.

07.09.2019 odpad!

Sedm kamenů lásky a ztráty Sedm kamenů lásky a ztráty Diana Gabaldon

Skutečně skvostné. Gabaldon těmito povídkami dokazuje, že nepíše jen obyčejnou historickou ságu, byť dobře propracovanou, ale vytváří si celý svůj vlastní svět, který fanoušci Cizinky chtějí poznat co nejblíže, a k tomu jsou takovéto kratší příběhy naprosto dokonalé. Palec nahoru za úvodní slovo autorky, kde chronologicky seřazuje všechny práce z tohoto světa, a tak i čtenář, který zatím nemá přečtené hlavní knihy, může číst i doplňující povídky bez obav, že by došlo k nechtěnému vyzrazení informací z dalších dílů. K samotným povídkám.... nejvíce se mi líbily ty o lordu Johnovi, o něco méně o jeho bratru Halovi a Minnie, ta by podle mě klidně mohla být rozpracována i více na samostatný román. Příjemně mě překvapil Lístek ve větru, u kterého jsem nic moc ani nečekala. Povídky všem doporučuji, i když nejsou nutné pro hlavní knihy, občas se objeví na ně nějaké odkazy a je pak fajn pocit vědět více, o co jde. :)

02.09.2019 5 z 5

Lord John a skotský vězeň Lord John a skotský vězeň Diana Gabaldon

Skvělé, řekla bych, že ještě lepší než předchozí díly. Zápletka dobrá + oblíbené postavy = parádní čtení.

24.08.2019 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Já české autory v podstatě nečtu (nevím proč, ale nějak mě odrazují), ale jsem ráda, že tady jsem udělala výjimku. Kniha by směle mohla konkurovat těm zahraničním, klobouk dolů. Spolu se Stehlíkovou považuji za top současné české tvorby.

08.08.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Má první kniha od krále hororů, ale moc vystrašená jsem teda nebyla. Některé scény určitě byly nepříjemné, ale čekala jsem, že to bude mít daleko větší grády.

05.08.2019 3 z 5

Inkoust, kov a sklo Inkoust, kov a sklo Gwendolyn Clare

Po měsíci a půl konečně dočteno. Utrpení, a to doslova. Knížka mě nalákala na téma steampunku, ale nebylo to ono. Možná jsem na to už "stará", ale přišlo mi to fakt hrozné a celé úplně o ničem.

31.07.2019 1 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Rozhodně mě druhý díl zklamal. Chápu, že měli o čem přemýšlet, ale jinak se tam nic moc nedělo. A ten konec byl opravdu přitažený za vlasy.

21.07.2019 2 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Super oddechovka, která zaujme a pobaví. Sympatické postavy, humor i docela slušná zápletka. Akorát ten závěr pro mě nebyl až tak šokující.

19.07.2019 4 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Bylo to fajn, ale přidala bych více interakce mezi hlavnimi postavami a závěr bych taky více rozvedla. Jinak pohoda.

18.07.2019 3 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Ze začátku celkem fajn, ale pak se z toho stala strašná slaďárna, naprosto ale naprosto nereálná.

15.07.2019 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Dost slabé, žádné velké vzrůšo, hlavní postavy celkem suchaři. Čekala jsem víc, takže mě to dost zklamalo. A dost zvláštní mi přišel i vztah Holland a jejich strýčků.

12.07.2019 2 z 5