Ticiana Ticiana komentáře u knih

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Ilustrace jsou bozi, nektere mudroslovi mne hodne pobavilo. Za mne skvela knizka pro fanousky GOT a hlavne Tyriona.

18.08.2021 4 z 5

Když ti to udělá radost... Když ti to udělá radost... Michal Viewegh

Uplne jsem nepochopila slozeni povidek, ktere nemeli nic spolecnyho. Za mne nejlepsi Balada krve. To by mohlo vyjit i jako kniha, kdyby pribehu bylo vic. Ostatni mne moc nenadchli, pobavili jen Hraci a Vanocni pribeh.

09.08.2021 3 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Do knihy jsem se hned zacetla. Postavy jsou sympaticke. Pribeh velice zajimavy. Libilo se mi, ze nakonec se vse dostalo do normalu. Prijemna oddechovka, ktera ale nuti zamyslet se, jestli ciny z dobrych umyslu fakt pomuzou, nebo mohou jeste vice uskodit.

05.08.2021 4 z 5

Poslední seance Poslední seance Agatha Christie

Skvělý soubor povídek. Všechny se mi libili, ale nejvíc Poslední seance, Smrtonoš, Výjev v zrcadle a Žena Kénijce. Některé jsou vic mysteriozni, jiné spis detektivní. A Agatha zase jednou skvělá.

24.07.2021 5 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

Námět je hodně zajímavý. Začátek byl trochu zmatený a dlouhý. Od půlky uz to bylo lepsi. Asi půlku knihy jsem si musela připomínat, ze Alex neudělá zadnej zvuk ani pohyb. Konec byl akční ale celkove to dopadlo tak, jak jsem hned po začátku myslela.

12.07.2021 4 z 5

Takze uplne jinej Bryndza a bylo to moc fajn cteni. Nekdy az prehnane historky, dyl jsem si zvykala na humor nekterych postav, ale vetsina byla moc sympaticka. Kniha nabirala spad. Takze... kdy vyjde dalsi dil? :D

22.06.2021 4 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Dalsi skvely pocin. Ocitame se zpatky v roku 1986, zavrazdena divka a jedna mala vesnice. Kazdy ukryva nejake tajemstvi, a to dokonce Thea. Kniha se cetla hodne dobre, ale hlavne konec mne dostal. Zdalo se, jakoby nikdo uplne presne nevedel, co a jak se prihodilo. Ale nakonec se to cely poskladalo. Serie Rocni obdobi mne hodne bavila, ale za mne asi nejlepsi byl Zimni ohen.

19.05.2021 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Kniha je ctiva. Precteno za par hodin. Pribeh je skvělý, Rory byla moc sympatická. Ale dávám jednu hvězdu dolu, za neukončeno případ. Prostor na to byl, jelikoz kniha je krátká. Doufám brzo vyjde další dil.

25.04.2021 4 z 5

Přízraky Přízraky Louise Boije af Gennäs

Tak a ted cekat na zakončení. Kniha je svizna, plna zvratu a děsivých události. Ale temer nic se nevysvětlilo. Jen doufám, ze poslední dil bude stát za to.

08.04.2021 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Mne se to líbilo. Hodně dobry konec. Jsem to necekala. Četlo se samo. Za mne taky dobrej námět.

31.03.2021 4 z 5

Na útěku Na útěku Caroline Brothers

Nechtěla bych byt v jejich kůži. Hlavne děti to mají velice těžké. Kniha je napsána vážně skvělým stylem. Je videt ze autorka ma se psaním dlouhé zkušenosti. Za mne doporucuju pro ty, co chtějí vědět vic o osudech uprchlíků.

25.01.2021 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Nevim úplně jak mam hodnotit knihu. V některých pasážích jsem se ztrácela, jiné mne zajímali. Pribeh je v první půlce náhled na vztah Humberta k Lolite, druhá část mi spis prisla, jako následky tohoto vztahu. Kniha ma v každém pripade docela kontroverzní pribeh.

17.01.2021 3 z 5

Kóma Kóma Robin Cook

První kniha od tohoto autora. První půlka docela pomalá, pak to bylo spis vražedné tempo. Susan byla jako nějaká superhrdinka, co stihla za 3 dny. Viník se dal cekat, spis mne překvapila myšlenka zla na úkor vyššího dobra... ale vždy to jde i jinou cestou.

05.01.2021 4 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Za mne zatim nejlepší Dítě ohne. Jako všechny knihy tohoto autora tady hraje roli umístnění příběhu a příroda, pocit izolace a navíc prvky mysticna a okultismus. Kniha je svizna, pribeh moc zajímavý.

27.12.2020 4 z 5

Stopařův průvodce galaxií (omnibus) Stopařův průvodce galaxií (omnibus) Douglas Adams

Tak jsem fakt rada, ze jsem knihu vubec docetla. Ja jsem fakt myslela, ze to uz nedoctu. Na mne moc absurdní. Ale obdivuji autorovu představivost.

01.12.2020

Tretí hlas Tretí hlas Rolf Börjlind

Docela spletity druhy dil. Zase hodne jmen, nastesti, ty se docela opakovali z prvniho dilu. Cekala jsem, ze nakonec bude vrahem nekdo jiny. Otevrely se i jine otazky, tak jsem zvedava na zakonceni "trilogie". Tom, Olivia, Mette, Abbas, to je dobra ctverice. No nic jdu precist dalsi dil

08.10.2020 4 z 5

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

Na začátku jsem se trosku musela nudit a hlavní hrdinky jsem úplně nechápala. Ale čím dal jsem cetla tím se mi pribeh libil vic. Za mne fajn oddechovka jako předchozí díly.

06.10.2020 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Za mne hodně zajímavé hlavní postavy. To spojení je dost nečekané. Ale na druhy straně na mne až moc postav a někdy jsem se ztrácela. Ale bavilo mne to a čekají na mne další díly.

04.10.2020 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Mne se i treti dil hodne libil. Sice druhej a treti bylo jako cist vic knih najednou, ale dalo se to zvladnout. Mne spis prislo, ze posledni dil na konci ubral z napeti. A taky mi prisel vic chaoticky. V kazdem pripade ale serii doporucuju.

21.09.2020 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Dalsi pecka. Nemohla jsem se odthrnout od cteni. Hodne postav, nektere se mi ztraceli. Zustava mnoho nevyresenych zahad, ale uz se tesim na dalsi dil. Jsem zvedava na Spojence a jestli se dozvime vic. Reva je podle mne skvela, tak jako Velin. Za mne teda zatim hodne povedeny, hodne akce a rychle na treti dil.

15.09.2020 5 z 5