uzivatel04658 uzivatel04658 komentáře u knih

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Tohle byl tehdy můj začátek čtení komiksů. Komiks je celkem dlouhý, nebo spíše není krátký, ilustrace nádherná a příběh se mi docela taky líbil, ale četl jsem lepší. Chvílemi mi přišlo, že jsou vlastně postavy Flash a Spiderman snad úplně totožné postavy a to mi docela vadilo. Ale jestli nevíte jaký komiks dále číst, tohle bylo (podle mě) dost dobrý.

10.05.2021 3 z 5

Něfo Něfo David Walliams

Davida Williamse mám opravdu rád (jako asi všichni, co tu píší komentáře), ale tohle možná trochu přepísk. Mě teda moc nevadilo to nadávání, nebo ne úplně happy end, ale bylo to už trochu hodně bláznivé (ne, že si nemyslím, že ta vulgarita je pro děti menšího věku vhodná). Ano, Williamsovki bývají takové bláznivé, ale až tak moc, že to bude vypdat jako tahle knížka. Jeho knihy jsou samozřejmě vtipné, ale způsobem tím, že jsou třeba trochu přihlouplé, nebo něco v tom stylu. Tady mi ale moc nepřišlo, že to je opravdu jeho humor. Teda nevím, jestli měly být tyto vulgární věty od Myrty, být vtipné, ale chápeme se. V knížce bylo celkem hodně trusu, a tyhlety věci. Upřímě mi to teda moc nepřišlo vtipné a to je mi deset. Příběh byl dobrý, ale podle mě měl DW ubrat na vulgaritě. Ale berte to takhle, každý děláme chyby, DW to asi prostě jenom trochu podcenil. A jestli si můj komentář čte někdo, kdo ještě od DW nic nečetl, nenechte se od něj odradit. Napsal krásné knížky, jako třeba Babička drsňačka, Ďábelská zubařka, nebo třeba Kluk v sukních. Jak jsem řekl, asi to prostě jenom podcenil. Doufám, že se příště polepší a udělá další explozi v dětských knížkách (tím myslím, že udělá další skvělou knížku, kdo to nepochopil).

28.04.2021 3 z 5

Parťácká romance Parťácká romance Joe Kelly

Tohle je na 100 % to nejlepší duo. Strašně jsem se u komiksu bavil, dostal jsem několik výbuchů smíchu a prostě to je strašně dobrý komiks. Sice jsem nečetl další díly, protože nebyli v knihovně a nechtěl jsem je kupovat, ale tenhle první díl jsem si strašně užil. Spidermana asi znáte a u Deadpoola vám stačí vidět jeden film. Určitě doporučuju.

22.05.2021 5 z 5

Spellsword Saga VII Spellsword Saga VII Michal Menšík

Komiks mě strašně bavil (byla to první spellsword sága, když nepočítám super spellsword ságu), četl jsem ho pořád dokola, hlavně mě bavilo jakým způsobem se to čte. Byl to dobrodružný a vtipný příběh, jestli rádi hrajete hry, nebo rádi čtete dobrodružné příběhy, je to pro vás.

10.05.2021 5 z 5

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Hodně lidí se mnou asi souhlasit nebude, ale mě se tenhle komiks opravdu hodně líbil. Možná se tolik nepovedl, jako třeba oba dva díly Deadpool miláček publika, ale tohle podle mě nebyl tak špatný komiks. Jestli jste ještě nikdy nečetli žádnou Marvelovku, tímhle bych asi úplně nezačínal. Ale jestli chcete číst komiksy o Deadpoolovi, měly byste začít tímhle komiksem. Nevím jestli budete chvilky chápat, protože se zde například objevila společnost AIM, nebo Hydra. Hydru nejspíše znáte, ale AIM nemusíte. Kniha byla podle mě dobrá, ale nezaručuji, že se bude líbit i vám.

Dogman a Superkotě Dogman a Superkotě Dav Pilkey

(SPOILER) Dogman mě snad nikdy neomrzel, ale tohle mě teda dost zklamalo. Péťa už nemá svoje bláznivé vynálezy kvůli jedné postavě. Dogman se nestará jenom o sebe, nebo o Péťu či o jeho kariéru cajta, kvůli jedné postavě. Ta postava je Peťulka. Upřímně si myslím, že Dav Pilkey dal jako "hlavní téma" superhrdiny kvůli marketingu. Je to jen můj názor, ale podle mě, jestli bude Dogman takhle pokračovat, pro mě půjde z kopce dolů. Dávám jen 3 hvězdy.

22.05.2021 2 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Kniha se mi opravdu moc líbila. Dokonce bych řekl, že to je jedna z nejlepších knížek od DW. Jak už to je u DW známé, kniha byla akční, vtipná, zábavná a trochu toho smutku taky neuškodilo. Určitě tim nic nezkazíte, právě naopak, doporučuji.

Ostrov starých ran Ostrov starých ran Benjamin Percy

První díl jsem si zamiloval, ale tohle mě opravdu zklamalo. Asi polovinu komiksu tam jenom Oliver a Black Canary jenom šu&#!+. Komiks byl tak krátký a přesto jsem umíral nudou. V minulém díle se Oliver ocitnul znova na nějakým ostrově a v druhým díle si tam na začátku prostě Black Canary asi šla zaplavat a odtáhlo jí to trochu pryč, protože je nějaký divný, že nejednou se na tom ostrově objevila. Prostě jenom vylezla z vody a najednou tam byla s Arrowem. Když někde v tří čtvrtině komiksu začne být trochu drama, tak to bylo celkem ok, ale pro mě byl tenhle komiks skoro příšernej. Mě to přišlo zvrácený, nudný a chvilkama mě Black Canary fakt štvala.

29.04.2021 2 z 5

Deadpool vs. Sabretooth Deadpool vs. Sabretooth Gerry Duggan

Komiks nebyl moc tak záživný jako první díl, ale zase jsem se hodně nasmál. Komiks je sice krátký, ale ukázal nám, jakej má vlastně ten Wade v tý jeho makovici bordel (jak by řekl právě on). Jestli jste četli první díl, tak víte, že si Deadpool založil svojí partu žoldáků. V druhém díle už sice mají lepší zbraně a outfity, ale přece jenom na ně není takoví důraz. Vystupují tu docela minimálně, ale to moc nevadí. Komiks nám dal to, co jsme od Deadpoola čekali. Deadpool byl vtipný, pořád kecal samí blbosti, husté boje a objevilo se tu i pár x-menů.

29.04.2021 4 z 5

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

Spellsword sága je snad ten nejlepší komiks, který jsem kdy četl. Komiks obsahuje solidní dávku humoru, dobrodružství a nádherné kresby. Je zde hodně narážek, jak na hry, jako třeba god of war, Warioland 3 atd. , ale také i na známé filmy jako třeba star wars. Hlavní postavy jsem si hned zamiloval. Asi úplně všechny postavy to příběhu pasují. Za mě je to opravdu skvělý komiks a mrzí mě, že to má jenom 88%. Hlavně mě teda mrzí, že v Česku nejsou komiksy nějak extrémě rozšířené. Je to škoda, v Česku jsou opravdu krásné komiksy, jako třeba asi všechny komiksy od Nikkarina, nebo třeba Pérák a nebo Brána světů. Knize jsem dal všech šest hvězd.

28.04.2021 5 z 5

Warren XIII. a prokleté třináctiny Warren XIII. a prokleté třináctiny Tania del Rio

Kniha je zase krásně ilustrovaná a jsou tu zase skvěle napsané postavy. Ale přijde mi, že každým dílem to je slabší a slabší. Už to není ta docela temná a záhadná knížka, je to už spíše pro malé děti. Nové postavy a děj mi přišli ne moc zábavné a strašně děcké. Doporučuju mladším čtenářům, ale starším už tolik ne.

08.07.2021 3 z 5

Warren XIII. a Vševidoucí oko Warren XIII. a Vševidoucí oko Tania del Rio

Kniha má velmi originální a zábavný příběh. Jsou zde skvěle napsané postavy a ilustrace dává místu velkou atmosvéru. Spisovatelka to psala tak, že to je i pro mladší i pro starší čtenáře. Příběhu dávám 10/10 a ROZHODNĚ byste si to měli přečíst.

08.07.2021 5 z 5

She-Hulk She-Hulk Stan Lee

Na to, že jsou to starší komiksy to podle mě bylo skvělé. Nebo aspoň do posledních 3 sešitů. Ze začátku byla kresba hezká, postavy skvělé, humor skvělí a příběh mě taky nezklamal. Humor byl docela originální, je to humor, který můžete znát z Gwenpool, nebo Deadpoola, hrdina komiksu si uvědomuje že je v komiksu. Nicméně jsem se u posledních tří sešitů docela nudil, přišlo mi, že už nevěděli co vymýšlet. Ten příběh s těma kamiónama jsem teda docela nepochopil a tak dále...Pořád, ale komiks doporučuju a měli byste si ho přečíst.

07.07.2021 4 z 5

Venom (Flash Thompson) Venom (Flash Thompson) Rick Remender

Na postavě Flashe (kluka, co šikanoval Petera Parkere) jsou vidět jisté změny. Už není ten egoistický kluk, co byl na střední. Začal docela vtipkovat a vážit si věcí. V tomhle komikse mi přišel Flashův charakter velmi zábavný a takoví, že prostě neurazí.
První sešit mě docela bavil, byl o tom, jak Flash vyprávěl o tom, jak přišel o nohy. Další sešity mě teda upřímně skoro vůbec nebavili. Ale poslední 3 sešity, kde se objevil Toxin, to byla libovka. Poslední tři sešity v tomhle nhm jsem vážně hodně užíval. Celé NHMko doporučuju, je to komiks, který byste si vážně měli přečíst. Zde jsem tomu dal 5/6 hvězd.

07.07.2021 4 z 5

Simpsonova knihovna moudrosti: Bartova kniha Simpsonova knihovna moudrosti: Bartova kniha Matt Groening

V knize se o dost lépe seznámíte s postavou Barta. Je tam o něm všechno podstatné i z seriálu. Jsou zde i zajímavosti, jako třeba kolik přečetli Bart a Milhouse dohromady komiksů (jsem línej to hledat), je to sice dost zbytečné, ale proč ne. I když jste viděli všechny díly Simpsonovejch, jsou zde i věci, které jste nejspíše neviděli. Já co jsem viděl už vážně hodně epizod a mám předčtených pár komiksů, jsem věděl o Bártovi hodně věcí, takže jsem celkem dost věcí nemusel číst, ale stejně tu bylo hodně (pro mě) zajímavostí.

28.04.2021 3 z 5