vcielka vcielka komentáře u knih

Milenec z temnot Milenec z temnot Teresa Medeiros

Mne sa to velmi pacilo az do chvile Adrianovho a Julianovho priznannia. Od tej chvile to nielenze stratilo zavoj tajomna a napatia ale zaroven prejavy postav sa akosi stali pateticke a nadnesene a uz to vobec nebolo ono :(

18.03.2019 3 z 5

Neslušná dáma Neslušná dáma Megan Frampton

Moje iq kleslo na uroven blabotajuceho idiota. To bolo strasne. Knihu som citala tak dlho, ze som skoro zosedivela. Strasne som sa musela premahat ju docitat. Nuda, naivita, nezazivnost, neustale opakovane tie iste veci stale dokola, nemyselnost mnohych prehlaseni. To ake boli nesurode ciny a myslienky postav bolo az neuveritelne. Doteraz som si myslela, ze nieco take hadam ani nemoze byt mozne. Respektive nie v knihe, ktoru bol ochotny niekto vydat. To ukazuje aka som bola doteraz naivna. Nechapem ako moze niekto takyto odpad vydat a tym vyhodit z edicneho planu ineho perspektivneho autora. Podla mna polovica rukopisov co maju na stole a nechcu ich vydat pisu lepsie nez tato autorka.
Autorka sa snazi silou mocou preniknut do hlbky charakteru postav. Zial ma tupy vrtak, pretoze sa daleko nedostala. Strasne je to povrchne a naivne. Mozno tak este stredoskolak by tomu dal vyssie hodnotenie, ale verim, ze v dnesnej dobe su i oni narocnejsi.
Celkovo cela kniha na mna posobila akoby som citala nejaky dadaizmus. Mnohe veci nedavali zmysel. Vety boli casto akoby zhluk slov, ktore autorka s velkym premahanim vytisla zo svojej hlavy, nic inteligentne v tej knihe necakajte. Mnohokrat som sa pristihla ze citam len bla bla bla, pripadne ze bludim myslienkami uplne inde alebo podlieham mikrospankom. Mne sa to pri citani knih nestava. Vacsinou sa musim premahat odlozit knihu a ist spat. Mnoho viet bolo protichodnych. Autorka si casto protirecila. Cele zle.
Dialogy su umele, strojene a bezduche. Nikto s iq nad 100 by im neuveril. Myslienky su upln bezduche a plytke. Erotika v knihe je uplne divna. 2/3 knihy o nej len hovoria v uplne nezazivnej rovine a ked pride na akt tak je to akoby autorka ani nemala realne skusenosti. Mozno ani nema, nepozerala som ci ma rodinu. Mozno len nevie svoje predstavy a myslienky dat poriadne na papier.
Ako cele to posobi na urovni pisania myslienok 10-14 rocneho decka
Ale velmi sa mi paci obal. Pekny sympaticky hrdinovia su na nom. A ten ich pohlad :)

13.02.2019 odpad!

Nebezpečná přitažlivost Nebezpečná přitažlivost Rexanne Becnel

Pacila sa mi tak prva polovica. Potom to uz bolo stale o tom istom a natahovane a uz som vobec ku koncu nemala dobry pocit z knizky a citania. Ale prva polovica sa mi velmi pacila.

15.01.2019 4 z 5

Nevydařená pomsta Nevydařená pomsta Sabrina Jeffries

Pacilo sa mi to po technickej stranke viac ako jednotka a dvojka a aj menej detinskych rozhovorov tam bolo a menej veci co nedavalo zmysel. I ked jednotka a dvojka boli viac dynamickejsie. Co ale sa mi nepaci zatial v celej serii je ze autorka na zaciatku nacrtne nejaku zaujimavu vlastnost postavy a vobec ju nerozvija alebo len velmi slaby ma vplyv behom deja. V jednotke Rosalindina vasen pre ziarive farby a uplne nezlucitelne kombinacie a zariadovanie domov v style bordel. Skoda ze z toho autorka neurobila nosnejsiu cast v pribehu. Helenino kreslenie este ako tak malo zmysel ze dokazala nakreslit Morgana i paserakov, ale tu zasa Sebastianova vasen pre zbrane. Je aj vynalezcom. Kludne mohla autorka zapracovat viac z tejto schopnosti do diela. Konecny suboj nepocitam. V tej dobe vedel dobre strielat hocikto. A suboje sa dialy bezne. Aj ten epilog kedy ich Julia porovnava, prislo mi to take strasne natlacene, narychlo a cele detinske. Ale tak asi nie je divne ze sa dospely 30 rocni chlapi bavkaju s dvadsiatnickou. Pravdupovediac, cela tato seria mi pred rokom ked som ju prvykrat citala prisla ovela ovela lepsia a Sebastiana a tento pribeh som si uchovavala v pamati v lepsich farbach. Takze ma to trosku sklamalo. Ale tak kazdy rok sa zrejme posuvame niekam dalej a je to len pochopitelne.

31.08.2018 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Sabrina Jeffries

Neviem preco, nemam rada Helenu. Vobec som si ju neoblubila. Prva a druha kniha serie je proste cela o chlipnosti a o tom ako vlastne su zeny chlipne a akosi mi to celkom na panny nesedi. Pribeh sa ale dal. Postavy sa mi viac pacili z jednotky. A asi aj to prevedenie. Ako oboje knizky mi prisli az prilis miestami melodramaticke. Hlavne tie myslienky a dialogy. Niekedy absolutne neprirodzene, pripadne samo o sebe absurdne a miestami dost naivne. Uznavam casto mi pritiahnute umele rozhovory skazia dojem z celej knihy a mozno som potom az prilis kriticka. Ale tak precitat sa to v pohode dalo, dokonca aj uzit si pribeh

27.08.2018 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Sabrina Jeffries

Griff sa mi pacil. Rosalinda tiez. Hlavne s jej vystrednym vkusom, ktory mohli este viac rozvinut podla mna. Rosalinda ma ale miestami ako postava celkom stvala. Inak sa pribeh celkom dal, i ked som citala uz lepsie. Nijak ma neohuril, ale ani neurazil.

27.08.2018 3 z 5

Pavučina lásky Pavučina lásky Mary Balogh

Zosekat tak o polovicu. Citala som to ako zuvacku. Nepacil sa mi ani styl pisania. Vobec ma to nedokazalo vtiahnut do deja ako ine knihy. Autorka sa vela venovala aj inym hrdinom rodiny, co velmi odvadzalo od hlavnych hrdinov kvoli comu som sa tiez svojim sposobom nevedela na nich naviazat. Obaja hrdinovia boli podla mna celkom nudni. Dialogy tiez sa mi zdali dost umele a pochybne a rozvlacne. Prilis vela ruzovych prazdnych slov. Malo podstatnych veci. Mozno to bolo len prekladom. Kto vie. Ale jedina postava na ktoru sa tesim je o Jamesovi. Dufam vsak ze Dominic prekvapi pretoze v tomto diely mi strasne liezol na nervy.

17.08.2018 3 z 5

Šlechetný darebák Šlechetný darebák Suzanne Enoch

Na Bramwella som sa velmi tesila. Je zaujimave ake netypicke mena vybrala autorka hrdinom tejto serie. I ked mam pocit ze v dvojke knihe mala Beth rysave vlasy a tu odrazu tmave a rysave mala hlavna hrdinka akoby autorka si rozmyslela, kto bude pre Brama predstavovat jeho polovicku. Inak sa mi hrdinka velmi pacila. Jej brat uz bol iny pripad a neverim ze by sa tak rychlo dokazal zmenit. Na to treba rozum a ten ocividne nemal. Bram ale velmi potesil. I ten napad s postupnym menenim oblecenia bol dobry napad.

30.07.2018 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek Suzanne Enoch

Velmi som nepochopila preco na konci markyz tak znicoho nic zmenil nazor a mozno by sa mi to viac pacilo, keby tak neurobil a Isabeliny rodicia ju vydali Sullymu napriek jeho nizkemu postaveniu. Inak sa mi knizka velmi pacila a aj jeho najlepsi priatel. Uz sa tesim na knihu o nom.

27.07.2018 5 z 5

Anglický hrdina Anglický hrdina Suzanne Enoch

Par nezrovnalosti s predchadzajucimi dielmi serie mi trochu vadilo, kedze mam rada ak nieco navazuje tak bez zmien. Napr tu mi vadilo, ze Eduard vravi ze mu Bit slubil ze ho nauci skakat, co bolo este v case ked bol na vojne. Ale v prvom diely kupili Eduardovi ponika az ked Bit bol uz z vojny doma 2 roky a zacali ho ucit jazdit. V tomto diely dokonca spominali Eduardovo stare sedlo co chcl vojvoda pre svoju 14 mesacnu dceru takze predpokladam ze nejake sedlo vhodne pre dieta tak 3-4 rocne mal na mysli. Eduard mal 8-9 rokov ked ho zacali ucit jazdit. Potom mi este vadila dalsia vec ako si Bit naplanoval jazdu na koni s Luce. Bud pojdu cez mesto alebo do Hyde Parku. V prvom pripade mal v plane aby ho videli pred klubom kamarati Geoffreyho a hned mu to bezali oznamit a v druhom pripade Geoffryho myslim ze svagrina, ale ze ta ho uvidi az na druhy den vecer. Ok chapem, ze Bit je vsimavy, ale na to ako neznasa davy a nerad chodi do spolocnosti vie toho nejak prilis vela. Rozhodne nemal odkial vediet ze ti dvaja budu akurat v danu chvilu ked budu okolo prechadzat stat pred klubom a ani, ze svagrina s Geoffrym uvidi az zajtra vecer a nie skor. Az na taketo detaily, ktorymi sa autorka snazila spravit z Bita superinformovaneho cloveka, na zaklade nicoho, sa mi kniha velmi pacila. Bit bol sympaticky a i Lucinda. Boli to vyrovnane postavy, ani jedna neprevalcovala tu druhu. Pribeh bol tajomny a nebol zbytocne hlupy ani hrdina, k comu Enoch zvykne mavat sklony. Pacil sa mi zraneny typ hrdiny, a jeho myslienky. Uzila som si to.

27.07.2018 5 z 5

Pokořený svůdce Pokořený svůdce Suzanne Enoch

Po Griffinovych a Emme, Alexandre a Vixen bol tento pribeh pre mna nieco jedinecne, comu nemam absolutne nic vytknut. V Griffinovych mi vadili tie komplikovane deje a hlupaci protivnici a v tej druhej serii zasa to ako od zaciatku si hrdina predstavoval hrdinku pod sebou a ako znicoho nic ho napadlo ze si ju vezme za zenu a je jedno ze nesplna spolocenske postavenie atd. Proste nebolo to plynule.
Tu naopak vsetko prebiehalo akosi plynule pretoze hrdinovia boli do seba zamilovany uz celych 6 rokov i ked si to tak celkom odmietali priznat takze to nebolo nikdy ze odrazu som si spomenul ze ta milujem a odrazu ma napadlo ze si ta vezmem. Krasne prerozpravany pribeh s peknymi charaktermi. A Tristanovi bratia boli uzasni taktiez. Aj jeho tetusky. A aj ich vztahy k sebe navzajom.

24.07.2018 5 z 5

Londýnský prostopášník Londýnský prostopášník Suzanne Enoch

Velmi mi to pripomenulo inu knihu od autorky Lisa Kleypas, ktora vysla v originale o dva roky skor ako tato kniha. Taktiez je hlavny hrdina velky prostopasnik, ktoreho titul zhodou okolnosti ma taktiez privlastok svaty a ktorry sa zamiluje do dievciny ktora sa taktiez vola Evie. Tu sice Evelyna a tam Evangelina ale v oboch pripadoch ich autorka oslovuje Evie. Taktiez hlavna hrdinka patri do skupiny dievcat, ktore uzavreli medzi sebou akusi dohodu a taktiez ide v knihe o naplnenie ich casti dohody. A taktiez tu Evie napravi zhyraleho aristokrata. A taktiez je Evie svojou rodinou utlacana a ma si vziat niekoho ineho. Ale kedze sa mi kniha od Kleypas s tymto pribehom velmi velmi pacila, ani s tymto pribehom, ktory je jeho obmenou som nemala problem. Pacili sa mi obaja hrdinovia i prevedenie pribehu. Pacilo sa mi ako si hrdina zacal uvedomovat ze po nom ani pes nestekne a aj jeho vnutorna dilema ozenit neozenit. Bolo by zaujimave sledovat, co by spravil, keby Evie suhlasila s tym, ze sa stane jeho milenkou po svadbe s inym muzom, kedze v knihe mu to pripadalo ako najprijatelnejsie riesenie z uplne vsetkych, ktore mal na vyber, ale neprichadzalo do uvahy pretoze Evie bola slusna a s tym by nesuhlasila, takze mu nic ine nezostalo len vziat v uvahu druhu moznu alternativu a vziat si ju. Pekne bolo sledovat aj jeho chovanie vo vezeni a jeho paniku a strach zo samoty ci tmy... Hrdina viedol o cele mile pred hrdinkou.

24.07.2018 5 z 5

Skandál Skandál Suzanne Enoch

Hrdinovia fajn len mi asi vadilo to Greyovo fantazirovanie Emmi pod nim od zaciatku a dokola. Stale len myslel na to odkedy ju uvidel ako sa na nu prisaje a potresta co zahrnuje Emmu nahu a pod nim, co mi prislo take strasne otrepane a prvoplanove a bez napatia toho postupneho ziskavania si sympatii jeden k druhemu. Inak Pekne charaktery. Lizzie mala neuveritelne hlasky a pacilo sa mi ako vedeli dievcata jednat s vojvodom alebo s Charlesom. Tristan bol naozaj podareny charakter a tesim na knihu o nom. Stale ale vojvoda podla mna nemal na Luciena z jednotky :)

22.07.2018 4 z 5

Půlnoční setkání Půlnoční setkání Suzanne Enoch

No priznam ze jednotka sa mi viac pacila pretoze mi viac sedel hlavny hrdina. Tento zly nebol, ale jednoducho u mna Luciena nepredcil. Zato sa mi pacila jeho babicka a jej suchy anglicky humor. Ten je zrovnatelny s Lucieovymi drzymi komentmi z jednotky. Vixen sa snazila autorka vykreslit ako inteligentnu zenu ale nejak som jej to az tak neuverila. Akoby inteligencia u nej zaziarila len vo chvilach ked to autorka potrebovala a v tej chvili velmi vysoko, pretoze odhadla veci az prilis okato. Jednoducho mala som ten pocit a akosi som jej to neuverila. Inak Mungo Park bol fajn ale dal sa aj viac vyuzit :) Inak sa mi knizka celkom pacila

22.07.2018 4 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Suzanne Enoch

Pacili sa mi obaja hrdinovia. Lucienove hlasky na margo svojej rodiny boli uplne super. Dokonca aj to ako sa zmenil a skrotol bolo uplne mnamka a najlepsia mnamka boli tie jeho vyznania ci uz slovom alebo pismom ku koncu knihy. Alexandra sice v tomto riadne zaostavala a jej dovody boli akesi umele a potrebovala dostat facku uz skor ale aspon ju autorka zachranila zbytkom jej charakteru, ktory bol duchaplny. A pacilo sa mi ako vzdy zasiahla s dobrym chovanim, ked sa Lucien snazil byt nezdvorilym, cim ho zakazdym umlcala. Bolo to krasne a vdaka nekomplikovanemu pribehu sa to dalo aj viac vychutnat. Knizka naozaj dobra na prijemny vecer.
Len jedna vec ma tam trochu akosi miatla. Cely cas tam bolo o Lucienovi omielane aky je to zhyralec, najhorsi v celom Anglicku a ze strasne veci vyvadzal, ale ani raz nebolo spomenute co to bolo za veci, takze som si to vobec nedokazala predstavit a uz vobec nie spojit s jeho osobou, ktora mi bola od zaciatku velmi sympaticka a velmi rychlo sa uplne zmenil na uplneho dobraka. Mozno tam mohla autorka zo zaciatku vykreslit niektoru z jeho najcerstvejsich eskapad, pretoze guvernantka mu prisla az po tyzdni takze aspon za ten tyzden mohol nieco vyviest, ked uz potom nie, nech aspon mam nejaky priklad toho cim bol taky zly, ze z neho vsetky devy omdlievali. Alebo aspon retrospektivou alebo kamaratmi spomenut o co slo. Velmi mi to tam chybalo.

20.07.2018 5 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství Suzanne Enoch

Postavy krasne, ako chlap tak i zena. Pacili sa mi ich charaktery. Shaya nie je problem si oblubit a zo Sarali cisela exotika, co sa mi velmi pacilo. Len v tejto serii mi akosi vadia tie komplikovane pribehy. Ten koniec ako z hlupaka urobili s prehladom este vacsieho hlupaka mi celkom vadilo. Akosi nemam rada protivnikov, ked su hlupi. Prislo mi to jeho obalamutenie cele akosi prihluple a detinske.

20.07.2018 4 z 5

Výzva k hříchu Výzva k hříchu Suzanne Enoch

Zaujimave, ze tu som mala radsej hlavnu hrdinku ako hrdinu. Nemohla by som prehlasit ze Zacharias mi nesadol, to by som klamala ale nebol pre mna az tak zaujimavy. Hrdinka mala zaujimavejsie crty povahy. Ale taktiez by som ju nezaradila medzi moje hviezdy. V knizke mi vadilo ale skor niekolko detailov ako napr ze Sebastian ma 34 rokov, pritom mal 32. Ze Zach stal od Karo pri malovani vonku 50 metrov pricom to vyznelo ako blud, pretoze by asi na neho za prve tak detailne nevidela, aby ho mohla portretovat, za druhe by museli na seba cele ich rozhovory kricat a za tretie by Zachovi stale velmi dlho trvalo kym by k nej dosiel, co sa v knizke zdalo ze tam bol troma krokmi. A taketo veci hlavne ciselne sa tam este mihli. Inak sa knizka dala precitat. Bolo tam viacero vasnivych chvilok

16.07.2018 4 z 5

Kde jsi, lásko? Kde jsi, lásko? Lisa Kleypas

No tak, kde zacat. Asi tym ze som z nej pred rokom precitala 10% a nedokazala som ju dalej citat. Vidno ze je tu autorka este nevypisana a styl je kostrbaty. Pri dialogoch postav mam chut si buchat hlavu o stenu. Vcera som sa k nej konecne vratila a docitala som ju. Nelutujem. Miestami ma strasne chytila, miestami som skripala zubami. Pribeh pekny s hlbokou myslienkou i potencialom ale nejak autorke miestami akoby unikal. Chcelo tam prehlbit niektore pasaze a aj charaktery. Vystupnovat niektore konflikty. Napr Heathova byvala laska alebo Lucyin byvaly snubenec a jeho nova snubenica a Heathov spolocnik. Tam je plno nacrtnutych konfliktov ktore sa dalej nijak nerozvijaju. Dokonca i medzi hlavnymi hrdinami je to take... neviem ako to presne nazvat. Nie celkom nemastne neslane ale chyba mi tam toho vela medzi nimi. Lisa ale na to prisla a to co tu chyba bohato dava do dalsich svojich knih. Je uplne vidno ako sa krasne vypracovala s trochu aivneho pribehu ale s hlbokou temou, ktoru zial nezvlasla tak podtrhnut ako v odviate vetrom alebo sever a juh ale zato malo tej hlbky a tych pravych zivotnych problemov nez v ostatnych jej knizkach co hodnotim na tejto knizke dost kladne. Ku koncu sa trochu jej kostrbaty styl zlepsil ale nie o moc ale precitat sa to nakoniec dalo. Koniec zial ma az tak nechytil a ani ma nenaplnil, ale zato som zostala po nom hladna a zamyslena akoby som cakala nieco dalej a to sa z inej stranky tiez pocita.

28.06.2018 3 z 5

Kde je můj hrdina? Kde je můj hrdina? Julia Quinn

Druhykrat citane ale tentoraz uz len Kleypasova. Krasna poviedka. Co si ale pamatam spred tristvrte roka aj ostatne boli dobre.

17.06.2018 5 z 5

Napravená Napravená Lucia Sasková

No, nechcela som ani citat druhu cast, pretoze prva bola po technickej stranke strasne odflaknuta, ale chcela som predsa len vediet ci je ten zaver snom. Hned na zaciatku ma preto prekvapilo, ze styl sa autorke zlepsil k nepoznaniu.
Konecne to bolo ucesane a dalo sa to citat bez skripania.
Dokonca vsetko, co som vytkla v jednotke bolo tu odstranene:
Dialogy konecne neboli tak zbytocne a plytke. Konecne mali vacsiu hlbku a hrdinka nepripominala svojimi recami vymetenu hlavu. Konecne vyzerala inteligentnejsie, za co som autorke neskonale vdacna, pretoze neznasam citat uvahy hlupich hrdinov. Einstein sice nebola, ale mala uvahy a reci bezneho cloveka.
Konecne autorka vypustila aj tu tonu vulgarit.
Prestala sa zbytocne opakovat, takze uz to neposobilo tak, ze vkuse cita clovek to iste dookola.
Par trapnych vyrokov sa tam sice naslo, ale nemalo to ziadny dopad na celkový dojem z knihy.
Mne sa toto velmi pacilo. Konecne sa autorka dostava do stadia skusenejsia autorka.
Sice uz v strede deja som zacinala byt netrpezliva kedy konecne pride stretko s Romanom, ze uz zahmlievania stacilo, ale tak clovek sa nakoniec predsa len dockal :D
Par scen mi pripadalo zbytocnych. Zo zaciatku som si myslela, ze to, ze nahrala obsah CD z trezoru na svoj komp sa jej nejako vypomsti, ale tento jej cin sa uz viac nikde neodrazil, ale zasa vytvara to autorke dalsie moznosti na zapletku v trojke.
btw nepacilo sa mi ako sa vykaslala na Marilyn. Pomohla jej, ked nikto iny a jej zrazu vadilo, ze ju nevie pochopit. Samozrejme ved zije v inom svete tak co by na nej zrazu mala chapat. Ale proste najprv jej nezdvihala a potom ignorovala a proste vobec sa mi nepacilo ze spravila to co odsudzovala na inych

18.05.2018 4 z 5