veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Příhody placatého čumáčku Příhody placatého čumáčku Anna Beatrix Bártová (p)

Krásná pohádka plná pejsků, laskavosti a velikých dobrodružství vás vezme za srdce, ale také se u ní zasměje celá rodina… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

29.07.2020 5 z 5

Velké dobrodružství malého dráčka Velké dobrodružství malého dráčka Petra Martišková

Příběh dráčka je poučný, milý, zábavný a místy i dojemný. Moc jsem se při čtení bavila a kniha se nám velmi líbila. Moc pohádku doporučuji, my se k ní určitě brzy vrátíme. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

20.05.2020 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Pokud milujete knihy, kde se prolíná minulost s přítomností, máte rádi nadpřirozeno, romantiku a historii, určitě neváhejte, tenhle román vás prostě vtáhne a nepustí, to vám slibuji! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

15.05.2020 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Jednu hvězdičku strhávám za ten pomalejší rozjezd, jinak krásný příběh. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

27.02.2020 4 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Na Dopisy, které nikdo nečetl rozhodně kniha nemá. Děj mi dost mi připomínal Velkého Gatsbyho. Trošku zklamání. Pomalý rozjezd, první polovina mě vcelku nudila. Druhá půlka byla mnohem lepší, závěr nečekaný, skrýval více než jedno tajemství. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

26.02.2020 3 z 5

Co padá z nebe Co padá z nebe Selja Ahava

Tato útlá kniha obsahuje spousty informací o událostech, které se na světě stávají zřídka, ale opravdu se dějí. Je vyprávěná z pohledu malé holčičky, která právě přišla o maminku. Její dětský nadhled a čistota mě vzaly za srdce. Navíc díky tomu působí čtení lehce a oddechově, ač se vlastně jedná o vážné a bolestivé téma. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

23.12.2019 4 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Fotografie je krásný román několika obyčejných životů, který se prostě dotkl mého srdce. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

19.12.2019 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

Tento světově známý příběh napsala autorka Johanna Spyriová před více než sto lety. Ale i dnes je stále nádherný, dojemný, okouzlující a aktuální. Navíc v novém kabátku od nakladatelství Fortuna Libri je nádherná. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

15.12.2019 5 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Četla jsem všechny knihy Mandy Baggot, v létě vydává letní příběhy z Řecka a v zimě vánoční romány, pokaždé z jiného velkoměsta, a musím říct, že Vánoce v New Yorku jsou snad nejlepší ze všech jejích vánočních knih. Jakoby se Mandy Baggot vypsala a její romány jsou lepší a lepší. Tuhle story z vánočního New Yorku jsem si užívala od začátku do konce, hlavní hrdiny jsem si zamilovala, báječně jsem se bavila a konečně se naladila na tu správnou vánoční vlnu. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

09.12.2019 5 z 5

Jak si zařídit domov Jak si zařídit domov Jana Pěkná

Velmi dobře zpracovaná publikace. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

29.11.2019 5 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Malum je trošku jiný než předešlé díly, dá se nejspíš číst i samostatně a zaobírá se vážným tématem, které mě absolutně rozsekalo. Už v úvodu sama autorka upozorňuje, že je tato kniha i na ni krutá. Cituji: „ V této knize je scéna, která je nejenže drsná, nýbrž také znepokojivá a reálná. Stává se to a v životě mě to poznamenalo.“ Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

26.11.2019 5 z 5

Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Tara Swart

Odhalte možnosti vašeho mozku a probuďte ho k činnosti. Toužíte si změnit život? Chcete být sebevědomí, úspěšní a spokojení? Pak není nic jednoduššího, váš mozek to za vás udělá a pomůže vám splnit sny. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

24.10.2019 4 z 5

Láska na Korfu Láska na Korfu Mandy Baggot

Tahle kniha je výborná romantická komedie, nadchne vás, naplní vás tou správnou dávkou romantiky a ukáže vám pravou řeckou náturu místních. Spolu s Andrasem a jeho rodinou se dokonce zúčastníte pravé řecké svatby a zažijete s nimi úžasné léto. Mandy Baggot je už pro mě sázka na jistotu. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

14.10.2019 5 z 5

Na svou první velrybu nikdy nezapomeneš Na svou první velrybu nikdy nezapomeneš Ralf Kiefner

Se zatajeným dechem jsem četla o výpravách do hlubin, kdy se Ralf potápěl pouze se šnorchlem a ploutvemi, aby mohl velrybí zpěv pocítit na celém těle nebo doprovázet velryby a dívat si s nimi z očí do očí, či pozorovat hejna delfínů, kteří si chtějí neustále hrát. Byl to úžasný zážitek a já jsem moc ráda, že knihu Nakladatelství Kazda vydalo. Už teď totiž vím, že si ji budu prohlížet hodně často, kdykoliv budu chtít načerpat pozitivní energii nebo mi bude smutno po tom nádherném mořském světě… Více v mojí recenzi zde záložkách - Veru, Knihy na cestách

10.10.2019 5 z 5

Ti nepohřbení Ti nepohřbení Kristina Haidingerová

Nevím, jestli knihu nazvat upírskou romancí, jak se o ní mnozí zmiňují. Protože mi ani trošku jako romance nepřipadala. Pro mě jsou Ti Nepohřbení spíše krvavý historický hororový román o zrození upírů v Čechách. A je výborný, opravdu! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

09.10.2019 4 z 5

Madony z Leningradu Madony z Leningradu Debra Dean

Velice lidský román o válečných hrůzách z období leningradské blokády, hladomoru, smrti, Alzheimeru, stáří a odcházení… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

04.10.2019 5 z 5

Návrat do Cornwallu Návrat do Cornwallu Liz Fenwick

Nádherný příběh dávného tajemství, lásky, druhé světové války a obrovské zrady… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

06.09.2019 5 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Srážka světů krásně celou sérii uzavírá. Úvod je zajímavě napsaný, dá nám nahlédnout do daleké budoucnosti. Více prozrazovat raději nebudu. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

27.07.2019 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Uffff. Tenhle román je opravdu velmi silný příběh. O to bolestnější, když čtenář od začátku ví, že se všechno skutečně děje, takhle nemocní lidé jsou mezi námi a žijí takto každý svůj den. Pět kroků od sebe nám přiblíží léčbu lidí s cystickou fibrózou, ukáže, jak vypadají jejich běžné dny. Že jsou často zavření za zdmi nemocnice, kde se vlastně celý román odehrává, a jak moc od sebe musí být daleko, i přesto, že jsou si blízko. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

13.07.2019 5 z 5

Nasladko - zdravě, moderně, snadno Nasladko - zdravě, moderně, snadno Tereza Obermajerová

Nasladko se zkrátka povedla, obohatila moje domácí pečení a já tuto kuchařku budu používat hodně často. Doporučuji všema deseti, je skvělá! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

21.06.2019 5 z 5