wiix wiix komentáře u knih

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Okrem toho, že knihy zbožňujem a nerada ich ničím, som sa aj tešila, že čo je toto za nápad. Zistila som, že sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac a že niektoré úlohy sú nudné a obyčajné.

26.06.2016 2 z 5

Cesta okolo sveta za 80 dní Cesta okolo sveta za 80 dní Jules Verne

Verne nie je môj obľúbený spisovateľ,, ale ak by som bola malý chlapec, ktorý od života chce najmä dobrodružstvo a niečo nové či nevídané, bolo by to úplne top.

22.06.2016 4 z 5

Antropoložka na Marsu Antropoložka na Marsu Oliver Sacks

Veľmi pútavé prípadové štúdie, kde vedecké poznatky boli podané laicky, čo im však neubralo na hodnote a spojené do príbehu beletristicky. Niektoré príbehy boli tak neuveriteľné a pritom tak reálne a racionálne. Na zamyslenie.

09.06.2016 5 z 5

Drobec Drobec Richard Bachman (p)

Od Kinga som čítala už aj lepšie knihy, aj od Bachmana. Dielo je veľmi jednoduché, jasné, bez ďalších ozdôb a dejov a pre mňa je to krok späť a uberanie na kvalite a napínavosti diela.

04.06.2016 3 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Človek. Nejaký, neznámy, zástupca spoločnosti, súdený. Ale pre aký prečin, začo? Vie to niekde? Kde v procese administratívy a chaosu sa to stratilo? Zaujíma to vôbec niekoho? Na zreteli je len absurdný cieľ, koniec: vinný. "Proti Josefovi K.-ovi vzniesol ktosi asi falošné obvinenie, lebo ho istého rána zatkli, hoci nevykonal nič zlé."

25.05.2016

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Neviem či som mu neporozumela alebo nenašla tú správnu hĺbku, ale dielo mi prišlo také obyčajné a zvláštne.

23.05.2016 3 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Výnimočne chcem napísať: film bol lepší. Aj keď aj ten nebol moja srdcovka. Kniha mi prišla úplne bez emócii a bez zápletky deja. Človek predčasne vie, ako to všetko skončí a ničím ho to neprekvapí, nespôsobí to žiadnu emóciu.

21.05.2016 3 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Zaujímavá zápletka, vtip a irónia tvorí veľmi príjemné čítanie.

29.04.2016 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

To bolo tak krásne detsko-dospelé a poučné a veselé! :)

29.04.2016 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Totálna oddychovka, pohodová kniha, citlivá, vtipná a plná irónie a náhod. Štýl bol jednoduchý, zaujímavý a miestami až primitívny, ale to neuberalo na kvalite. Napriek tomu, že takýto žáner romantickej literatúry nie je moja šálka kávy, bavila som sa a uvoľnila a to niekedy na relax stačí.

26.03.2016 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Pre mňa krásna kultovka. Niektoré pasáže boli tak silné: "Úbohý slintoš bez mena. Je to trochu nepohodlné, že nemá meno. Ale nemám právo mu meno dávať, musí počkať, až bude niekomu naozaj patriť. My sme sa len tak dali dokopy raz pri rieke, no nepatríme si, je nezávislý a ja tiež. Nechcem nič vlastniť, kým nebudem vedieť, že som našla miesto, kam naozaj patrím. Ešte neviem presne kde to je. Ale viem, ako to tam vyzerá." Krása!
"Keď sa jedného krásneho dňa zobudím a pôjdem na raňajky k Tiffanymu, chcem byť sama sebou."

24.03.2016 5 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Jednoduchý a zaujímavý štýl písania, napínavý dej s obratmi a zvratmi a pritom tak ľahko čitateľný.

15.03.2016 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Anton Pavlovič Čechov

Moje očakávania boli sklamané. Neviem či v tejto dráme bola nejaká zápletka alebo slovný dialóg s nábojom, pretože ja som nič také neepostrehla. Akoby dielo bolo len začaté, rozbehnuté, ale nedokončené.

06.03.2016 3 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Neskutočne nadčasové dielo, plné logických absurdít a predvídaní do budúcna. Autor prejavil dôvtip i iróniu s vtipom mne vlastným.

01.03.2016 4 z 5

Sto rokov samoty Sto rokov samoty Gabriel García Márquez

Veľmi vzdialené mojím obľúbeným témam. Aj keď mystično a príbehy minimesta mám rada, toto bolo akoby zle uchopené, nezáživne vypovedané. Škoda.

29.02.2016 2 z 5

Buddenbrookovci Buddenbrookovci Thomas Mann

Úžasné dielo plné ľudskej márnotratnosti, povrchnosti a chamtivosti, plné pádov do ešte väčších hĺbok. Štýl, ktorý bol pre niekoho nudný a nezáživný, bol pre mňa plný irónie a sebaklamu a tým si ma Mann získal rovnako, ako si sto rokov získaval srdcia čitateľov rôznych generácii.

18.02.2016 4 z 5

Veľkou lyžicou Veľkou lyžicou Martin Kukučín

Príjemné čítanie, poučenie, nápaditosť a pútavý štýl. Pre toto mám Kukučína rada.

04.02.2016 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Nevedela som sa do toho začítať. Na to, že ide o humorné dielo, som sa skoro vôbec nesmiala. Uprednostňujem iné české komédie, ktoré sú možno menej kvalitné, ale viac vtipné a oddychové.

31.01.2016 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Otvorene sa priznávam, že sériu Harry Holea nemám veľmi v láske ale tento diel bol snáď najlepší a prudko čitateľný.

14.01.2016 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Mám rada severské krimi ale štýl tohto spisovateľa sa mi nie až tak páči ako napríklad trilógia Millenium a pod. Ťažko mi je preto hodnotiť túto knihu, ale určite to bolo príjemné čítanie.

16.12.2015 3 z 5