wiix wiix komentáře u knih

Medvídek a potopa světa Medvídek a potopa světa Katarína Macurová

Skvelý nápad, stupňovanie deja a napätia, pekné ilustrácie.

14.11.2022 4 z 5

Staveniště už jde spát, copak se mu bude zdát? Staveniště už jde spát, copak se mu bude zdát? Sherri Duskey Rinker

Mne sa tie ilustrácie naozaj nepáčili, ach jaj! Ale rýmovačky vydarené, milé a synovi sa to páčilo.

Dráčik, nehnevaj sa! Dráčik, nehnevaj sa! Robert Starling

Knižočla pre väčšie deti o tom, ako zvládať hnev. Trošku náročná, no nápaditá.

14.11.2022 4 z 5

Svet potrebuje človeka, ako si ty Svet potrebuje človeka, ako si ty Joanna Gaines

Pre staršie a hĺbavejšie deti, skôr pre tie, ktoré sú schopné otvoriť oči a zamyslieť sa nad rôznorodosťou na svete ako pre tie utláčané, ale predsa krásne dielo.

Potulky nocou Potulky nocou Rotraut Susanne Berner

Toto je také podobné ako Rok v meste. Chcelo by to byť také pekné, nápadité a chytré, ale niečo tomu chýba. Málo detailov, nepremyslené, nestupňujúce sa veci - ako keď v Rok v meste zhorí budova vo februári, v marci ju zbúrajú, do júla stavajú atď. Toto bolo len milé a zaujímavé a Matuliakovi sa niektoré stránky veľmi páčia, ale to je asi všetko‍️

09.11.2022 4 z 5

Kubko na prázdninách Kubko na prázdninách Marta Galewska-Kustra

Kubko je synova obsesia. Má ešte asi 5 iných kníh, ktoré miluje, a denne ich už aj sám "číta", ale večer musí ísť aj Kubko. Tento je už naozaj pre väčšie deti. Príbeh, dlhé súvetia a zložitejšie obrázky, veľa tvrdých strán. Ale zase sa pri ňom vôbec nenudí. Tak o rok úplne preňho

25.09.2022 4 z 5

Pritúľ si ma Pritúľ si ma Sophie Schoenwald

Toto je podobné, ako interaktívna kniha Spinkaj, malý ježko. Len je to teda tučniak resp. vajíčko a to synceka nezaujalo, lebo veď biele vajíčko a biely snehAle trošku je to aj náročnejšie, lebo na otázky: Ako sa bude tučniačik volať? A Povedz mu, ako ho máš rád...ešte reagovať nevie, že anoAle je to milá a naozaj dobrá kniha, pri ktorej dietko nezaspí, ale zapája sa a stále čosi robí.

25.09.2022 4 z 5

Kubko želá dobré ráno Kubko želá dobré ráno Marta Galewska-Kustra

Ak sú vaše dietky milovníci Kubka (a ak aj nie sú) poďte do tejto knihy. Je krásne ilustrovaná, milá a interaktívna a to teraz syna berie najviac

25.09.2022 5 z 5

Všetky farby života Všetky farby života Lisa Aisato

Toto prišlo ako z jasného neba! Nikdy som o nej nepočula a dlho sa mi nestalo, že ma kniha tak milo prekvapila.
Nie je to až tak o príbehu, je to o ilustráciach, o emóciach, o živote. Každá stránka je tak nádherná. Len jedna veta, veľa farieb, veľa spomienok, mnoho premýšľamia. Dojemné. Krásne farebné, ako život sám.

13.05.2022 4 z 5

Domček jedným ťahom Domček jedným ťahom Veronika Šikulová

Táto útla kniha poviedok, ktorá pred rokmi získala aj ocenenie na Anasoft litera, ma riadne dostala. Bola písaná akoby naozaj jedným ťahom, dychom. Veľmi čitateľná, nápaditá, vtipná, ostrá a taká ze života a pritom nikdy by som nedokázala o svojom živote napísať ani jednu vetu tak, ako to autorka previedla. Bravó.

20.04.2022 4 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Po prvotnom nadšení..ako by som to. Film bol skrátka lepšíKniha veľmi veľmi kríva. Nebolo to také zábavné a ani to prebásnenie do sk jazyka ma neuchvátilo. Škoda.

05.01.2022 3 z 5

Kubko hovorí prvé slová Kubko hovorí prvé slová Marta Galewska-Kustra

Priznám sa, že keď som vyberala túto knihu, myslela som si, že jednoročné deti hovoria. Normálne že pomenujú nejak skomolene to, čo potrebujú a že je super, keď si budeme listovať príbehy o Kubkovi a dietko mi bude hovoriť, čo vidí. Hah! Lenže jednoročné deti proste nehovoria! Ak nerátam tata (čo je niekedy dada čiže ja/babka/dedo/ujo/hento, kde je, neni, toto a hójda). Dosť som to nečakala a dosť ho táto kniha zatiaľ nebaví. Vždy stihneme len prvú stránku - tú má rád, lebo už vie odpovedať rýchlo na moje otázky. A je tam pesKaždopádne je kniha super, tak o pár mesiacov bude top. Je jednoduchá, "logopedická", pekne ilustrovaná a zaujímavá. Rovnako aj ostatné knihy o Kubkovi a jeho rodine.

01.12.2021 4 z 5

Zlá štvrť Zlá štvrť Marek Vadas

Priznám sa, že knihu Zlá štvrť som chcela najmä kvôli ilustrácii od Daniely Olejníkovej a tiež preto, že doteraz sa mi od Vadasa veci páčili. Kniha je útla, rozdelená do tenkých kapitol, ktoré pripomínali poviedky, tie však mali spoločnú líniu, nie časovú, ale neustále sa točili okolo Mbabeho a baru Na úrovni. Trochu mi to pripomínalo knihu Rozbitý pohár, alebo Bukowskeho, svojimi príbehmi na hrane fantázie a blúznenia a opilectva. A niektoré kapitoly boli veru blúznivé! Zlá štvrť je v krajine, kde "je požehnaním, keď sa hocaký deň zaobíde bez zlej správy" a kde "pavužujú za šťastie už samotný fakt, že nás oserie vták a vďaka tomu môžeme začať dúfať v lepšie správy". Nič príjemné. Kniha ma nijak extra neuchvátila, ale bola napísaná dobre, vzletne, určite nejde o brak.

13.09.2021 2 z 5

Nočný cirkus Nočný cirkus Erin Morgenstern

Tak veľmi som sa na ňu tešila! Vizuál a "o čom kniha bude" ma navnadili a teda..nebolo to zlé, ale asi som mala veľké oči. Preto nekupujem hneď bestsellery, ale počkám si. Síce som teraz nepočkala, ale zase neľutujem, že som si nachvíľu zasnívala. Magično, tajomno, trochu láska, trochu nechápačky. Milé to bolo.

20.07.2021 3 z 5

Moje klasické hudební nástroje Moje klasické hudební nástroje Emilie Collet

Ja a teda aj moje dietko, sme z tejto knihy paf. Ide nonstop, tancuje na ňu, sleduje obrázky, hudba je akurát hlasitá a neobsahuje nevkusné a dráždivé elektronické zvuky. Celé je to takè milé a poučné a ja isto objednávam aj Mozarta a Klasickú hudbu.

21.06.2021 5 z 5

Dobrá výchova Dobrá výchova Gaia De Beaumont

Vydavateľstvo inaque mám rada a vždy v knižnici siaham po knihách od nich. Nemôžem povedať, že by ma kniha nejak extra nadchla, avšak bola nevšedná tým, akým štýlom bola písaná, ako slová v jednej vete krásne spolu ladili a hrali. Opis matky: "Zakaždým pozabudla na to, že osoba, od ktorej sa zúfalo dožadovala pozornosti, je ľudská bytosť ako ona a ľudské bytosti môžu vo väčšej či menšej miere robiť veci, ktoré im ich ľudská podstata dovolí a nie to, čo je nepredstaviteľne dokonalé. Všemožne chcela trpieť osamote a tak oklieštila svoj život na minimum. O nič nedbala. Nielenže bola neporiadna, bola aj domýšľavá. Poriadne naštvaná, jednotvárna a nudná. Zraniteľná, nedbala na seba ohľad, po jej vychýrenom zmysle pre humor zostala len matná stopa." a opis otca: "Nedostatok štýlu v každej podobe vzbudzoval u otca hrôzu. Uprednostňoval situácie a ľudí, ktorí sa vyznačovali vlastným štýlom. Hoci aj extravagantným a do oči bijúcim, len aby bol osobitý." sú také lahodné. A obsahovo desivé.

11.05.2021 3 z 5

Malý samuraj Malý samuraj Icinori Icinori

Malý samuraj na mňa kýval z regála v knižnici a mňa najviac zaujal vizuál a ilustrácie, lebo také ja môžemPríbeh je poučný a jednoduchý, taký milý a nežný, trochu viac pre dospelákov alebo tie dietka, ktoré chcú viac ako išli deti s košíkom ku babke.

11.05.2021 4 z 5

Prečo sú dánske deti šťastné? Prečo sú dánske deti šťastné? Jessica Joelle Alexander

Nečítavam motivačnú literatúru. Ale že vôbec nie. Už pri 10tej stránke cítim tú nutenosť a klišé heslá. Táto knižka je motivačná, ale keď ide o deti a ich budúcnosť tu u mňa doma, hovorím si prečo nie. Ja som tak pedagogicky a psychilogicky vysokoškolsky šmrcnutá, takže žiadne extra zázraky som sa nedozvedela, no vo veľa veciach som sa utvrdila a povzbudila. Dlho som v práci vyhlasovala, aká je detská hra a sloboda dôležitá. A niežeby slovenské a iné deti šťastné neboli. Len to nastavanie na výkon, súperenie a vonkajšia motivácia sú v našej východe gro. A to dobré nie je. Ale nechcem mudrovať, vo výchove som len na začiatku a uvidíme, ako to zvládneme. Ale niečo mi to dalo: bacha na slová a vety, príkazy, zákazy, štýl mudrovania..deti sú špongie a nasávajú od nás vety aj pocity.

23.04.2021 3 z 5

Dážďovky Dážďovky Lucia Šukolová

Minimalistická montessori kniha, odporúčam hneď, ako dietko prejaví záujem o knihy :)

24.03.2021 5 z 5

Brlôžky Brlôžky Mária Nerádová

Toto je rozkošníctvo na druhú. Informačne obsahuje tľko, čo encyklopédia, ilustrovaná je prenádherne, príbeh je rozkošný, trefný a smiešny.

24.03.2021 5 z 5