zandu zandu komentáře u knih

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Uffff... konečně dočteno. Tuhle bitvu jsem nakonec zvládla.
Jak jsem již psala, první půlka dobrý, potom bum a přestalo mě to bavit. Nicméně zvědavost zvítězila a ke knize jsem se vrátila. Jen jsem to musela prokládat jinými knihami. Chvílemi mě příběh pohltil, chvílemi jsem se musela do čtení nutit, případně jsem knihu na den, dva odložila.
Po dočtení jsem stále zmatená a zvažuji, zda se za nějaký kratší čásek pustit i do posledního dílu, protože pokud to neudělám co nejdřív, nejspíš pak už nikdy. Ale když už jsem dala tuhle bichličku, tak se třetího dílu nezaleknu, to už by měla být brnkačka,no ne?

17.06.2022 3 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Stručná jednohubka. Paní Erika měla při vší smůle vlastně obrovské štěstí.
Jinak naprosto souhlasím s komentářem uživatele jankor.

31.03.2022 4 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Opět krásný příběh. Moje druhá kniha od této autorky.
Plusem oproti Liliím pro nevěstu bylo mnohem méně toho špatně čitelného druhu písma, kterým byly psány deníky. Zde mi to ani tak nevadilo.
Malé mínusy, kvůli kterým ubírám jednu hvězdu: 1) občas jsem se dost ztrácela, od které ženy je zrovna ten který úryvek z deníku a 2) ten strašně rychlý cukrkandlový závěr.

21.03.2022 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Naprosto souhlasím s komentářem uživatelky Sgjoli. Knihu jsem zatím nedočetla a ani si nejsem jista, zda dočtu. Carterovo knihy mám ráda, brutalitu beru jako normální součást jeho knih, ale začínají mi vadit opakující se věci - kde pracuje, insomnie... Chápu, že je to nutné kvůli čtenářům, kteří čtou jeho knihy náhodně, ale pro mě, která je čte postupně za sebou (byť s velkými prodlevami-neumím se představit číst jednu knihu za druhou) to začíná být trochu otravné. A popravdě ani nevím, zda se mi chce ve čtení pokračovat, nedokážu se do děje ponořit. A tak nějak je mi i jedno, jak tato dopadne. Možná ji nechám chvilku stranou a za pár dní se k ní vrátím. Uvidíme.

22.01.2022 4 z 5

Sága 9 Sága 9 Brian K. Vaughan

Pecka! Co ten konec ??!! Uááá... šok! Chci další díl!!!!
Jo a zatím nejhezčí obálka :-)

07.01.2022 5 z 5

Sága 5 Sága 5 Brian K. Vaughan

Tak já nevím. Větší ptákovinu jsem asi nečetla :-) Spousta nových postav, občas jsem se ztrácela. Ale stále jsem zvědavá, co bude dál.

04.01.2022 3 z 5

Sága 4 Sága 4 Brian K. Vaughan

Stejně jako u třetího dílu jsem se maličko nudila. Ale zvědavost vítězí a jedu dál...

02.01.2022 3 z 5

Sága 3 Sága 3 Brian K. Vaughan

Tentokrát jsem se maličko nudila. Nevadí, jedeme dál...

02.01.2022 3 z 5

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Druhý díl vtáhne a nepustí. U prvního jsem byla trochu na rozpacích, ale je to čím dál lepší. Těším se na další :-)

31.12.2021 4 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Nevím přesně, co jsem čekala. Vím jen to, že jsem čekala mnohem víc.
Bylo to divné? Jiné? Kresba je skvělá. Děj - uvidím, co bude v dalších dílech. Zatím mám rozporuplné pocity.

30.12.2021 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nedočteno. Nešlo to. Nemohla jsem se začíst. Četla jsem postupně všechny (samozřejmě s pauzami, protože hned za sebou bych tyto slaďárny fakt nedala). A nejlepší byla dle mého názoru hned ta první - Kavárna v Kodani. Pak se mi líbila v tomto pořadí Čajovna, Pláž, Pekárna. A Cukrárna a Hotýlek mě také moc nebavily, ale alespoň jsem je dočetla. I když Hotýlek po polovině jen tak letem světem. Další díl těchto romantických útěků si už nechám nejspíš ujít.

29.12.2021

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Tento můj komentář se týká všech dílů. Celou sérii jsem četla za uplynulých x let celkem třikrát. A dvakrát jsem ji poslouchala přes spaním, naposledy tento rok. Tuto sérii miluju, ale čím jsem starší, tím více si uvědomuji, kolik je v knihách násilí. Ano, chápu, jde o boj o moc a svrhnutí zla. I tak je to moje oblíbená série a v audioverzi chválím pana Stránského, načteno perfektně.

17.11.2021 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině (komiks) Chata v Jezerní kotlině (komiks) Jaroslav Foglar

Ách...to je nostalgie :-)
Na dnešní dobu hodně úsměvné.
Jako školák jsem tuhle knihu milovala (i jiné foglarovky) a teď teprve nedávno se mi dostalo do ruky toto komiksové zpracování.
Krása!

26.10.2021 5 z 5

Božská tajemství Jajanek Božská tajemství Jajanek Rebecca Wells

Tuhle knížku miluju. Četla jsem již několikrát před lety a určitě přečtu časem znovu.

22.10.2021 5 z 5

Neplechy čerta Zbrklíka Neplechy čerta Zbrklíka Sandra Dražilová Zlámalová

Krásné ilustrace i hezké příběhy. Dcera si Zbrklíka oblíbila :-)

22.10.2021 5 z 5

Odpočítávání Odpočítávání Timo Parvela

Druhý díl malinko slabší, ale opět velmi čtivý. Kdyby to šlo, dám 4 a půl hvězdiček. A jdu na třetí :-)

29.09.2021 4 z 5

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Nedokážu si představit, že bych tento komiks četla před knihou a neznala celý příběh. Asi bych netušila, co se děje.
A také jsem ráda, že jsem se do tohoto komiksu pustila až po nějaké době po přečtení knihy, že jsem tomu dala čas.
Můj celkový dojem - Krása!

25.09.2021 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Kniha je fajn, ale film je mnohem lepší.

06.09.2021 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Velmi, velmi, velmi čtivé. Má to spád. Být mi o pětadvacet méně, byla bych nejspíš super nadšená.

02.09.2021 4 z 5

Rebuilt Rebuilt Alex Scarrow

Tak musím konstatovat - za mě dobrý.
Už to nemělo takové grády jako dva předchozí díly, ale i tak je závěrečný díl opět velmi čtivý. Jen jsem do poslední chvíle doufala v jiný konec. Ale musím říct, že se tato (ač občas dosti nechutná) trilogie povedla.

04.08.2021 4 z 5