zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Hezky psaná kniha, ale má-li si to hrát na pokračování Milenia, tak to ouha, to moc ne. Oproti Larssonovi je propracovanost děje plytká, některé postavy dost utpěly, chudák Lisbeth a to zakončení (???). Mám pocit, že z něčeho takového by nebylo Larssonovi moc dobře od žaludku.

03.03.2016 3 z 5

Krtek v sedmém nebi Krtek v sedmém nebi Hana Doskočilová

Nádherný text Hany Doskočilové. Za mě jsou to nejlepší texty ke Krtkovi. Kniha navíc obsahuje roztomilý příběh Krtek v sedmém nebi, který nebyl nikdy zfilmovaný (aspoň pokud vím).

29.02.2016 5 z 5

Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Torben Kuhlmann

Nádhera. Ilustrace jsou překrásné a příběh kouzelný.

25.02.2016 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Lituju, že jsem knihu četla až teď a nedostala se k ní dřív. Kniha mě dostala svou opravdovostí.

18.02.2016 4 z 5

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

Nadšení. Krásný příběh, krásné ilustrace. Některé věci jsem si říkala, že není moc vhodné dětem číst, ale je to jen dětská kniha tak proč ne a děti si potřebují zahrávat s fantazií.

18.02.2016 5 z 5

Zpátky do Afriky! Zpátky do Afriky! Jiří Dvořák

Tak krásně psanou a vtipnou knihu pro děti už jsem dlouho nečetla. Skoro mě i mrzelo, že končí a že nevím jak to bude dál. Ilustrace jsou volené také celkem vhodně.

18.02.2016 5 z 5

Barbie a Růžové balerínky Barbie a Růžové balerínky Walt Disney

Díky dceři už jsem přečetla několik ružových Barbie knížek a tahle vede jako nejslabší. Děj je tak zamotaný, že je potřeba značně dovisvětlovat ... no že je snad i lepší knihu odložit.

18.02.2016 2 z 5

O mašince Tomášovi 12 O mašince Tomášovi 12 Wilbert Awdry

Příběhy celkem fajn, ale ty vzájemně monotoní obrázky tuto knihu úplně zabily. Každý obrázek se téměř stejný, z tohoto pohledu zklamání.

18.02.2016 3 z 5

Straka v říši entropie Straka v říši entropie Markéta Baňková

Asi jsem měla velká očekávání, ale bajky mi přijdou příliš rozvleklé, to už bych to dítěti vysvětlila několikrát než se dočtete konce. Mám pocit, že bajky by měly být krátké a silně poučné a to je to co jsem čekala. Místo čtení této knihy se mi jeví názorný pokus jako daleko lepší. Ale protože se mi moc líbí nápad přiblížit fyziku i malému čtenáři, tak dávám tři hvězdy za nápad.

18.02.2016 3 z 5

Příběhy starých pražských domů Příběhy starých pražských domů Magdalena Wagnerová

Mě se kniha líbila moc. Dověděla jsem se spoustu nového. U některých domů se mi více líbila historie, u jiných mě zas více zaujala pověst. Díky této knize se cítím Praze zas o kousek blíž.

13.02.2016 5 z 5

Kdopak bydlí v ZOO Kdopak bydlí v ZOO Anna Milbourne

Nádherná knížka, pěkné ilustrace, otevírací okénka, průhledy. Děti tuhle knížku milovaly.

11.02.2016 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Wow, jsem zvědavá na filmovou podobu.

08.02.2016 5 z 5

Kdepak bydlí zvířátka Kdepak bydlí zvířátka Anna Milbourne

Krásné a na dětský věk i poučné, otevírací okénka jsem ilustrativní.

08.02.2016 5 z 5

Krtek a zvířátka v přírodě Krtek a zvířátka v přírodě Zdeněk Miler

Všechno s krtkem je perfektní.

Tajemství rostlin Tajemství rostlin Viktor Sýkora

Jednoduše perfektní.

Neviditelný lidský svět Neviditelný lidský svět Viktor Sýkora

Nádherné fotografie jsou navíc doplněné o semtam docela zajímavé informace. Tajemství rostlin se mi líbilo víc, přislo mi takové ucelenější, ale i tak je to pořád pět hvězdiček.

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Po knize jsem sáhla jen z prostého důvodu, že sem tam ráda čtu něco ze žánru Young Adults. Kniha mi ale dala víc. Příběh je hlouboký a tak nějak opravdický, přitom neztrácí na kráse mládí.

22.01.2016 5 z 5

Metoda Montessori a jak ji učit doma. Předškolní léta Metoda Montessori a jak ji učit doma. Předškolní léta Elizabeth G. Hainstock

Přehled všeho, co můžete s dětmi předškolního věku trénovat doma - jde o znalosti, se kterými by měly příjít do školy, ale ke kterým díky naší čím dál vyspělejším domácnostem ani nepřijdou :). Docela vás to inspiruje, že i na drobnostech záleží.

22.01.2016 4 z 5

Průvodce po mystických místech světa Průvodce po mystických místech světa Sarah Bartlett

Čekala jsem o moc víc. Kniha je víceméně souhrnem míst, kde straší nebo se něco mystického dělo. Čekala jsem více informací. Zde spíše autorka předkládá souhrn mnoha a mnoha míst a o každém jen něco málo. Našla jsem si ty ty místa, co mě zajímaly a to bylo vše.

22.01.2016 3 z 5

Co se kde děje Co se kde děje neznámý - neuveden

Mám zmatek v tom, pro který věk je tato kniha určena, ale i přesto se mi líbila. Hezké ilustrace, spousta věcí na hledání, vtipné situace. Docela mě to zaujalo.

22.01.2016 5 z 5