Všechno je definitivní přehled

Všechno je definitivní
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1129/bmid_vsechno-je-definitivni-15k-1129.png 4 957 957

Povídky a novely série

Napětí, okamžitá podmanivost a schopnost probouzet v nás strach jsou jen některými z atributů úžasně plodné představivosti možná nejlepšího vypravěče naší doby. Ať už píše o setkání s mrtvými či téměř mrtvými nebo o hrůzách, které na nás číhají v běžném životě, od odvykání cigaretám až po zahradní výprodeje, představuje se nám Stephen King ve všech čtrnácti temných povídkách této sbírky ve vrcholné formě. Všechno je definitivní, první sbírka povídek po Nightmares & Dreamscapes, obsahuje i Jízdu na střele, Kingovu originální e-knihu, která přilákala přes půl milionu online čtenářů a stala se nejznámější povídkou desetiletí. Jízda na střele, v této sbírce poprvé uveřejněná tiskem, vypráví příběh Alana Parkera, který se snaží dostat stopem do nemocnice, kde leží jeho matka, jenže nastoupí do auta ke špatnému řidiči. V povídce Oběd v Gotham Café promění nepříčetný vrchní schůzku rozhádaného páru v krvavý masakr. Ústřední postavou audio-povídky 1408, zde poprvé v knižní podobě, je úspěšný spisovatel, jehož specialitou jsou díla jako "Deset nocí na deseti strašidelných hřbitovech". Noc v pokoji 1408 hotelu Delfín sice přežije, ale je jisté, že o strašidlech už nikdy psát nebude...... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Everything’s Eventual, 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Všechno je definitivní. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (110)

Mabie
13.08.2024 4 z 5

Povídky čtu velmi málo, ale Kingův vypravěčský dar je neoddiskutovatelný a tak i jeho povídky jsou prostě dobré.
V této sbírce bylo pár slabších a několik skutečně špičkových, ale jak již zaznělo v několika předchozích komentářích, povídky jsou tu poskládané náhodně a bez společného tématu, což je trochu škoda. Přesto si myslím, že za 4* je spravedlivé hodnocení.

Timkim
13.07.2024 4 z 5

Bravurní. Některá povídka nic moc, některá se dala a pár jich bylo top. Celkem suma sumárum to nechám za 4 hvězdy a jsem spokojen. Nejvíc se mi asi líbila povídka "pán v černém obleku a silniční virus". Ale každého volba. Za mě solidních 80%

Luňajda
05.07.2024 5 z 5

Nepreferuji povídky jako žánr, ale King je prostě mistr...perfektní výběr jeho povídek, ze kterého mrazí...skvělá kniha .

Kniha noci, Stín bohů a další knižní novinky (43. týden)

23.10.2022

Připravované knižní novinky (2. - 8. 3.)

02.03.2015

Kniha Všechno je definitivní v seznamech

v Právě čtených22x
v Přečtených1 444x