Vánoční kuchařka pro dceru přehled

Vánoční kuchařka pro dceru
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2096/bmid_vanocni-kucharka-pro-dceru-65756abe0f594.jpg 5 60 60

Kuchařka pro dceru pomohla všem kuchařskou výukou nezasaženým dívkám najít cestu do vlastní kuchyně a prožít v ní první kuchařské úspěchy. Jsou však v životě mladé ženy situace, které vyžadují ještě mnohem více úsilí a vyšší úroveň náročnosti. Pokrýt i tyto situace v jediné kuchařce je nemožné, proto jsme se rozhodli věnovat se jim samostatně v sérii „minikuchařek“. První je věnována prubířskému kameni nezkušené kuchařky – Vánocům. Snad každá touží provonět svůj domov domácím cukrovím a ve svátky oslnit večeří jako od maminky. Jde to, jen je potřeba znát zkratky, které mají úspěšné kuchařky dávno prochozené. Autorka rozhodila sítě a ty nejlepší zlepšováky, které z nich vylovila, nyní servíruje – opět v balení pro začátečníky. Tedy jasně, srozumitelně – a s láskou! Vydal Smart Press, s. r. o.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vánoční kuchařka pro dceru. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (18)

nikca1994
05.01.2024 4 z 5

Dobrá kuchařka pro ty co začínají péct a vařit.Skvělé obrázky a popis postupu.

trudoš
28.12.2023 5 z 5

Nejsem člověk stvořený pro kuchyni; ovšem ani ne tak pro nedostatek nadšení, jako spíš pro typicky mužský přístup – potřebuji jasný postup, žádné rady typu „přiměřeně“, „od oka“ a podobně. V okamžiku, kdy postrádám zkušenosti a netuším, co která ingredience dělá s čím, je pro mě vaření na úrovni středověké alchymie. Nemám-li jasně definovaný postup, dávám od toho ruce pryč, abych o ně třebas nepřišel.
Jana Florentýna Zatloukalová tenhle můj absurdní postoj změnila. Čistě proto, že při čtení jejích receptů se často dozvídám právě ty věci kolem chemie a fyziky, jež s vařením bezprostředně souvisí. V průběhu dvou let se pro mě pečení (to především) zbavilo hávu nejistých experimentů a přešlo v požitkářskou relaxaci.
Letošní Vánoce se tak neobešly bez jasných cílů – vánočky a několika druhů cukroví. To první (když opomenu vizuální dojem) se povedlo na jedničku, to druhé do sebe celá široká rodina s obdivem a nadšením láduje ještě pět dní po Štědrém večeru. Tímto Vám děkuji, paní Florentýno.

Dámaskloboukem
25.12.2022 4 z 5

Jsem velký příznivec předávání kuchařsky-rodinného know-how z generace na generaci, takže autorčin koncept oceňuji.
Moc rada bych se jednou zapojila do tohoto řetězce a dalším generacím taky něco předala…

Třeba dělám jinak zelí. Ale prý se v této zemi zelí rozlišuje na tzv. české a moravské. Já vařím to moravské, proto je jiné, než popisuje autorka.
Do bramborového salátu nedávám salám. Když budeme vycházet z půstu na Štědrý den, tak by tam neměl byt.
A taky sterilovaný hrášek. Ten tam asi má být, ale ja ho nemam ráda.
V každé rodině je to jinak. A tak můžeme zkoušet, porovnávat, ochutnávat…

Inspirací pro mě byly vánoční nápoje. Luxusní horká čokoláda a taky nádivka do kuřete.

Kuchařka je psaná odlehčeným způsobem, moc dobře se čte.
Občas chybí fotografie popisovaného jídla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vánoční kuchařka pro dceru v seznamech

v dalších seznamech1x