Provokatér přehled

Provokatér
https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85549/provokater-85549.jpg 4 124 124

87. revír série

Ve vzduchu vedle jara není zdánlivě nic, co by vyžadovalo soustředěné úsilí všech detektivů 87. revíru. A tak Bert Kling vyšetřuje běžné přepadení krásné mladé ženy a Meyer Meyer řeší telefonické vydírání jednoho z místních obchodníků. Nejzávažnější případ této polomrtvé sezóny má na bedrech Steve Carella: mrtvolu bez svršků a bez peněz, zato s výmluvným jménem John Smith v nedalekém podřadném hotelu. Tak to dopadá, když levá ruka neví, co dělá pravá. Situaci bleskurychle ovládne Hluchý, obávaný a stále unikající protivník, který si pro své rejdy oblíbil právě 87. revír, neboť v jeho kriminalistech vidí rovnocenné protihráče. Ti teď ale zaváhali, a než se jim podaří pospojovat jednotlivé případy, na kterých nezávisle pracovali, a zjistit, že všechny se slévají do jediného plánu, za kterým stojí právě Hluchý, je už téměř pozdě. Mrtvý z hotelu zůstává stále anonymním Johnem Smithem, ale už se s ním spojuje i nález výbušnin a také plán na vyloupení kterési banky ve městě. Vyděrač nehrozil jen jednomu místnímu obchodníkovi smrtí, pokud nevyklidí svůj krámek. Podobně je na tom čtyřicet dalších – a poblíž obchodů všech z nich se nalézá banka. Nastává závod s časem, ve kterém má Hluchý výhodu náskoku, bezohlednosti a také znalosti slabin protivníků.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Heckler , 1960

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Provokatér. Přihlašte se a napište ho.

Kory98
16.06.2024 5 z 5

Nějak jsem zapomněla, že tento díl mám v trilogii "o hluchém" a půjčila jsem si ho znovu v knihovně. Ale, jak už jsem zde psala, tato trilogie je od Eda McBaina moje srdeční, takže jsem ji samozřejmě před vrácením musela znovu přečíst. Mám ráda celou partu detektivů ze 87. revíru, ale čím dál více oceňuji autorův popis města nebo například ročních období, ta jeho přirovnání.. Prostě paráda.

Česneksmedem
08.03.2024 4 z 5

Dvanáctá publikovaná kniha o 87. revíru je celkem průměrná detektivka. Žádná extra zamotaná zápletka, jen špatná komunikace to poněkud komplikuje. A komplikuje to hlavně chytrouš Hluchý.
Ocenit ale musím lehce sarkastický humor, který příběh rozhodně pozdvihuje.

Johny_H.
24.08.2023 5 z 5

Klasická kriminálka asi ne, ale za to je to moc povedený akční thriller kde nevíte jak to dopadne až do konce. Zkrátka parádní práce a sedne mi více tento styl od autora.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Provokatér v seznamech

Evan Hunter (p)