Zabiják přehled

Zabiják
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331612/mid_zabijak-hlB-331612.png 4 292 292

87. revír série

Detektiv Steve Carella z 87. revíru se společně se svými kolegy vydává do ulic pátrat po vrahovi jednoho ze svých spolupracovníků. Neuspěje a vrah vystřelí znovu. Opět na detektiva z okrsku. Navzdory myšlence, že zabiják jeho revír zrovna moc v lásce nemá, se Carella chystá pátrat v osobním životě jednotlivých obětí. Než se tak stane, řešení případu mu zásluhou zvídavého novináře spadne do klína. Cena je však příliš vysoká, vrah totiž ohrožuje Carellovu hluchoněmou snoubenku Teddy… První McBainův román z 87. revíru Zabiják takříkajíc udal tón a stal se modelem pro celou sérii knih z policejního prostředí, pro něž neexistovala žádná omezení co do obsahu ani formy. Vznikl v roce 1956, v době, kdy světoznámý autor začal používat jméno Ed McBain a rozehrál nesmrtelnou sérii o 87. revíru a stvořil oblíbeného detektiva Steva Carellu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , BB art

Cop Hater , 1956

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zabiják. Přihlašte se a napište ho.

Dom95
03.03.2024 5 z 5

Příjemná jednohubka, kdy se můžeme podívat do New Yorku v 50. letech minulého století a představit si, jak to tam chodilo. Určitě si přečtu další díly. I po téměř 70 letech od vydání se stále četlo lehce.

Naďa2411
16.02.2024 4 z 5

S partou detektivů 87. revíru jsem se již několikrát setkala, vždy se mi knihy líbily. Nevadí, že se čtou na přeskáčku, vždy se řeší jiný případ. Tato akniha je první díl a sympatický detektiv Steve Carella musí řešit vraždy tří svých kolegů, které se staly během krátké doby. Detektiv se musí více soustředit na osobní život zesnulých. Tento první díl není tak adrenalinový jak jsem zvyklá, přesto se mi kniha líbila.

Timkim
29.12.2023 3 z 5

Jen tak něco kratšího do ucha. Konečně jsem se dostal k prvnímu dílu 87 revíru. Je to více upovídané, více popisné, ale aspoň poznáme vyšetřovatele. Jako oddychovka a vstup do série dobré, ale nic, co by mě nutilo dát v zápětí další díl. 70%

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zabiják v seznamech

v Právě čtených5x