Achilles a želva přehled

Achilles a želva https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42301/achilles-a-zelva-42301.jpg 4 65 65

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Achilles a želva. Přihlašte se a napište ho.

RonnieSmithx
25.02.2024 4 z 5

„A když se odečetlo,
že jsi milovala,
nenáviděla
a křičela hrůzou před hranicí

shledali,
že jsi svatá,
Jano.“

Pablo70
26.10.2023 3 z 5

Nebudu panu doktorovi nic podsouvat, kniha vyšla již roku 1962 a bylo nutno se vyrovnat s režimem. Proč jinak by Holub vzýval genialitu Leninovu, který píše „rezoluci o ozbrojeném povstání“, které „oni už nevymažou“. Což toto vraždění nestálo tisíce životů? Podobně jsou na tom básně jako Funkcionář, Brigáda, Zlepšovatelé, Astronauti („ řekneme pravdě pravda a soudruh soudruhu“) = budeme všichni soudruhy. Možná, že tehdy, na začátku šedesátých, ještě věřil v zářné zítřky A tak nechme Majakovského „bojovat proti amortizaci srdcí a duší“ . Tento Gruzínec se nakonec zastřelil. Copak to Holub nevěděl? Pes se mohl jmenovat Napoleon, avšak Lenin se nejmenoval Lenin nazývejme věci pravými jmény. Revoluce = vražda. A je to!

nevermore3
17.11.2022 5 z 5

Naprosto úchvatná a přitom tak nenápadná, temně laděná sbírka (pro mě neobsahuje žádnou "slabší" báseň). Je to možná trochu k zamyšlení, že ji tady má k tomuto dni přečtenou pouhopouhých 53 lidí. Ale co..

Nové eknihy zdarma ke stažení (červenec)

27.07.2020

Kniha Achilles a želva v seznamech

Miroslav Holub
česká, 1923 - 1998