Affaira Kesselbachova "813" přehled

nehodnoceno
Affaira Kesselbachova "813"
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527296/bmid_affaira-kesselbachova-813-6565fdafe7573.jpg 0 0 0

Arsène Lupin série

Arsene Lupin není obyčejný amatérský detektiv. Je to padouch – zloděj, lupič, podvodník, ale nikdy ne vrah (má přece nějaké zásady). V „813“, vydaném v roce 1910, je v pařížském hotelu Palace zavražděn průmyslník Kesselbach, a zatímco policie vyšetřuje místo činu, dojde téměř pod nosem k dalším dvěma vraždám. Na první oběti vraždy je ponechána karta – karta Arséna Lupina, o kterém už čtyři roky nebylo slyšet. Policie je v šoku: je Lupin zpět a páchá nyní vraždy? Lupin je zpět, ale jen proto, aby očistil své jméno. A tak začíná poměrně divoký příběh plný vykřičníků, náhod, množství postav a nepravděpodobných situací, které napínají důvěřivost. „813“ poskytuje vhled do francouzské populární kultury před první světovou válkou.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Affaira Kesselbachova "813". Přihlašte se a napište ho.

SHi
14.09.2021 5 z 5

Leblancovy romány o Arsenu Lupinovi jsou prostě úchvatné. Ač by člověk čekal, že časem si na autorův styl zvykne a už ho nebude mít co překvapit, přeci je každý z příběhů naprosto ohromující a velkolepý.
Ani Aféra 813 tedy není výjimkou. Nu a pokud jsem to, jak rozkošně tu Lupin v půli knížky vytrolil policii, považovala za naprosto geniální, pak to není nic oproti dalším zvratům, které se, jak je zvykem, později začnou valit jeden za druhým. Kniha je plná dramatických i tragických situací, ironie a humoru, obratů, kde pocity vítězství střídá drtivá porážka. A přeci autor v hlavní postavě nevytvořil žádného nadlidského hrdinu, nýbrž člověka, jehož nesmírnou vůli, inteligenci a přístup k životu nelze než obdivovat. To vše dohromady tak tvoří strhující napínavé dobrodružství, od nějž je zatěžko se odtrhnout.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Affaira Kesselbachova "813" v seznamech