Švéd přehled

Švéd
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265571/mid_sved-vkD-265571.jpg 4 58 58

Agent Erns Grip série

Triler zo zákulia tajných služieb. Ako spolu súvisí thajská vlna cunami, strieľanie v americkej Topeke a medzinárodný boj proti terorizmu? Román Švéd prináša napínavé čítanie, ktoré sa na pozadí rýchlej akcie dotýka aj zásadných mravných otázok našich čias. Robert Karjel je profesionálny vojak, ako jediný Švéd prešiel výcvikom v amerických námorných silách a ako pilot vojenského vrtuľníka sa zúčastnil aj na misii v Afganistane. Jeho prekvapivo kvalitný debut vyvolal na Frankfurtskom knižnom veľtrhu senzáciu a vzbudil záujem vydavateľov na celom svete.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Plus

De redan döda, 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Švéd. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (19)

Marek.Sc
03.02.2022 4 z 5

Keď bývalý šéf tajnej švédskej služby vyšle svojho ex-zamestnanca ako poradcu do Spojených štátov, neveští to nič dobré. Ernst Grip má zistiť totožnosť väzňa, ktorého držia v cele na malom ostrove v Indickom oceáne. Naozaj, ako súvisí krádež umeleckých diel, nešťastie, čo spoji preživších po thajskej vlne cunami a brutálna streľba v jednom americkom meste? Všetky udalosti sa nakoniec spoja do jedného prekvapujúceho záveru. A naozaj , rozuzlenie, ktoré už čakáte na posledných stranách nepríde. Príde naozaj až v poslednom odstavci, po ktorom čitateľ spätne pochopí sled udalosti a vzťahy jednotlivých postáv. Kniha sa na môj vkus rozbiehala trochu pomalšie, ale po jednej tretine naberie výborný spád. Nedá sa v knihe so všetkým súhlasiť, ale morálne otázky sú stále vystupujúce a ťarcha zodpovednosti za činy hlavného hrdinu, je prítomná v celom deji. Či sa stotožníte s jeho rozporuplnou postavou, je len na vás. Zápletka je naozaj originálna, aj keď miestami som mal pocit, že už niečo podobné tu bolo. Napriek tomu, kniha sľubuje výborný a napínavý čitateľský zážitok.

janina66
26.11.2019 2 z 5

Tak začátek super. Čekala jsem co přijde napínavého a ono nic. Jen nuda. Knihu jsem bohužel nedočetla.

Clint
24.08.2019 5 z 5

Sice se v knize objevilo několik věcných a logických nedostatků, zřejmě aby příběh fičel a gradoval, ale hodnocení knihy to u mne nesnížilo. Od prvního otevření knihy jsem po 38 hodinách dočetl do finále. Za mě povedená knížka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Švéd v seznamech

terorismus špionáž