Ako o život přehled

Ako o život
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242786/bmid_ako-o-zivot-rTW-242786.jpg 4 97 97

Zmena v živote prichádza, keď ju človek najmenej čaká. To isté platí o príbehoch Alice Munroovej. Ľudia v nich žijú, akoby o tom ani nevedeli, a zrazu sa im stane niečo dramatické, bláznivé, tragické či smiešne. Rodiny sa spájajú a rozpadajú, láska vybuchuje ako sopka a presúva celé kontinenty alebo sa vášeň mení na pokojnú rezignáciu. Kanadská spisovateľka opisuje všetky tieto príbehy s rovnakým zaujatím, akoby sa aj v tom najnenápadnejšom osude ukrývalo tajomstvo vesmíru.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Zelený Kocúr

Dear Life , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ako o život. Přihlašte se a napište ho.

dr.horrible
07.10.2023 4 z 5

Malinko mi do toho nesadli záverečné štyri minipoviedky, inak medzi 4 a 5*. A celému tomu kraľuje poviedka Vlak, ktorá je rovnako krásna, ako krutá.
Dosť ostuda, že sa Munroovej knihy u nás predávajú po 20kč/kus.

jaroiva
16.05.2021 3 z 5

Takové "civilní" příběhy obyčejných lidí. Ale něco na nich bylo.

EL.ZA
21.02.2021 5 z 5

Tak to byla lahůdka, moc dobré čtení. Už se těším, až si knížku přečtu podruhé. Musí se číst pozorně, v tichu, jen tak vám neunikne např. drobný náznak něčeho a vy pochopíte, proč se co stalo. Poetické, zdánlivě všední příhody.

Velký knižní čtvrtek (20. 3. 2014)

16.03.2014

Kniha Ako o život v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech1x