Ako som sa stal sám sebou přehled

Ako som sa stal sám sebou
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385438/bmid_ako-som-sa-stal-sam-sebou-YTP-385438.jpg 4 61 61

Pamäti psychiatra Psychiater Irvin D. Yalom sa preslávil tým, ako sa dokázal ponoriť do životov iných. Vo svojej dlho očakávanej autobiografii sa zameral na samého seba a vzťahy s ľudmi, ktorí ho formovali ako človeka, ale aj ako odborníka a spisovateľa. Syn emigrantov z východnej Európy, ktorí sa usadili v Amerike, vyrastal v pomerne chudobných pomeroch. Aby sa dostal z tohto prostredia, rozhodol sa stať lekárom. Mal šťastie na ľudí aj na dobu, kultúrne premeny šesťdesiatych rokov urýchlili jeho kariéru a poznanie, že odpovede na otázky o ľudskej duši treba hľadať aj mimo odboru. Priťahovala ho nielen psychiatria, ale aj filozofia a beletria, všetky tri skĺbil vo svojich literárnych dielach. Yalom opisuje svoju revolučnú prácu v oblasti skupinovej psychoterapie aj vzťah k existenciálnej psychoterapii, metóde, ktorá využíva poznanie veľkých mysliteľov naprieč storočiami. Vysvetľuje, čo bolo inšpiráciou jeho známych kníh ako Láska a jej kat, Keď Nietzche plakal a ďalších. Príbehy jeho najznámejších pacientov sa striedajú s príbehmi z jeho manželstva, memoáre ponúkajú detailný pohľad na Yalomovu terapeutickú techniku, proces písania aj rodinný život.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Premedia

Becoming Myself: A Psychiatrist's Memoir , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ako som sa stal sám sebou. Přihlašte se a napište ho.

Bandini
05.03.2022 4 z 5

Krásná kniha o životě tohohle moudrého pána.

Dimas
12.05.2021 4 z 5

Srdce autorova příznivce plesá...

Klamm
02.02.2021 3 z 5

I když Yalomovy knihy mám rád, tímto autobiografickým vyprávěním mě kupodivu nijak neoslovil. On sám v knize píše, že vede relativně poklidný život, bez výrazných krizí. No, a právě takový neslaný a nemastný pocit, jsem z četby měl.
Tři hvězdy jsou za oblíbenou značku Yalom, a za uvedené inspirace a zajímavosti, které vedly k napsání jeho titulů.
60%

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ako som sa stal sám sebou v seznamech

v Právě čtených5x