Amerikánka přehled

Amerikánka
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536485/bmid_amerikanka-6623dbee45e05.jpg 4 26 26

Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Nejdůležitější je především věřit v sebe sama. Ale důležitá je také víra, že někde daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na vás záleží… Příběh inspirovaný těžkým osudem Emy Černé, která si v komunistickém Československu prošla hned několika ústavy a pěstounskou péčí, se dočkal úspěšného divadelního zpracování v režii Viktora Tauše na pražských Jatkách78, který také natočil stejnojmenný celovečerní film.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Amerikánka. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (8)

Clara_C
včera 4 z 5

Říká se, že nic není černobílé. Tady není nic bílého, je to jenom černé. Děti ponechané na pospas osudu, posléze umístěné do výchovných a nápravných ústavů. Hierarchie mezi nadřízenými i dětmi, buď se podřídíš nebo uvidíš.
A po dosažení plnoletosti, co dál. Úplně mi vyskočil začátek nějakého sloganu, Svět je zlý a nebezpečný místo. Protože navzdory všemu, čím si musely projít jako děti, je v osmnácti žádná odměna nečeká a musí se bít životem dál.
Jsem neskutečně vděčná osudu, že jsem měla pěkné dětství.
Škoda chyb při čtení.

L.Helena
včera 4 z 5

Přestože kniha v mnohých situacích nejde moc do hloubky, i tak to bylo hodně smutné čtení a vše důležité bylo řečeno.

tittanie
22.09.2024

Knížku jsem si půjčila v knihovně a musela ji docela rychle vrátit, takže jsem ji musela číst v časovém presu.
Kniha ve mě nevyvolala žádné emoce. Možná že jako divadelní hra je lepší.

Příběh o holce, kterou nedostali...

26.06.2024

Prokletí svatých, Plameny války a další knižní novinky (25. týden)

16.06.2024

Kniha Amerikánka v seznamech