Anna a kráľ přehled

Anna a kráľ
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342927/bmid_anna-a-kral-wFG-342927.JPG 4 73 73

Skutočný príbeh anglickej vychovávateľky Anny, ktorá roku 1862 prišla do Simau (dnešné Thajsko) vyučovať 58 detí kráľa Mongkuta. Veľmi rýchlo si získala nilen deti, ale aj vládcu exotického kráľovstva. Ich sympatie prerastú do hlbokej náklonnosti, neprestávajú si však uvedomovať svoje postavenie.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Anna and the King, 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Anna a kráľ. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (16)

lapagerie
23.02.2024 3 z 5

Film má v tomto případě navrch právě tím kouzlem obrazu a obsazením. Napětí a emoce mezi Annou a králem se v knize tak nějak vytratily. Ale počtení je to příjemné.

martiline
15.11.2023 5 z 5

Jak tu již bylo napsáno, tato kniha je připomínkou celého filmu. A na konci té knihy bylo ještě víc - setkání po čtyřiceti letech s princem (nyní králem) Čulalongkornem. Bylo to velmi dojemné, až se mi zastavil dech. Jsem moc ráda, že jsem si podala celý tento krásný příběh i v knižním zpracování. Cítila jsem jen dojetí přečetla jsem knihu za pouhý jediný den

Magie233
19.10.2022 3 z 5

Kniha je pohodová, dobře se mi četla. Tím, že jsem viděla film, který byl velice dobře zpracovaný s vynikajícím hereckým obsazením, byla pro mě kniha jen malým připomenutím filmu. Knihy jsou většinou lepší, najdeme v nich více, co se do filmu už nevešlo, ale bohužel v tomto případě mě kniha tolik neoslovila .

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Anna a kráľ v seznamech

v dalších seznamech4x