Arséne Lupin kontra Herlock Sholmes přehled

Arséne Lupin kontra Herlock Sholmes
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128511/arsene-lupin-kontra-herlock-sholmes-128511.jpg 4 144 144

Arsène Lupin série

Slovensky. Z malé vilky profesora Gerboise v Paříži se jednoho dne ztratí starožitný stůl s losem, který potom náhodou vyhraje milion. Krátce nato zmizí za neuvěřitelných okolností na zámku hraběnky z Crozonu vzácný modrý diamant . . . Policie brzo zjistí, že v obou případech má prsty známá dvojice - pověstný lupič Arsene Lupin a jeho tajemná společnice.... Obsahuje : Plavovlasá dáma Židovská lampa... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Obzor (SK)

Arséne Lupin contre Herlock Sholmes, 1908

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Arséne Lupin kontra Herlock Sholmes. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (21)

jungwirth5318
08.06.2024 3 z 5

Hluboce nesympatický a těžce samolibý Herlock Sholmes versus vtipný a nápaditý lupič-gentleman. Hádejte, komu budete držet palce. Autor mu je drží taky, od začátku knihy je to jasné. A k tomu je tu spousta temných koutů, tajných úkrytů a chodeb, prostě secese jako vyšitá.

karnifex
11.04.2024 2 z 5

Tak žádný zázrak to není (knize navíc asi ani příliš neprospěl čas - věřím, že v době svého vzniku musela připadat tehdejším čtenářům určitě zábavnější, než nyní těm dnešním), ale výrazný průšvih taky ne. Ačkoliv mám velmi rád Sherlocka Holmese, nepovažuju ho za nedotknutelnou ikonu - ovšem Leblancova snaha svého anglického soupeře tak trochu zesměšnit vyznívá spíše trapně a ne příliš povedeně. Přes to bych se však snadno dokázal přenést, kdyby příběh nabídl něco zajímavého. Ale klíčové "záhady" pro mě představovaly největší nedostatek knihy - nejenže nebyly sami o sobě příliš nápadité ani atraktivní, ale jejich řešení bylo navíc naprosto banální a bez důvtipu.

Anna27
13.01.2024 4 z 5

Audiokniha super, bavilo mě to, vtipná jednohubka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Arséne Lupin kontra Herlock Sholmes v seznamech

v Právě čtených1x