Atomové návyky přehled

Atomové návyky
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543112/bmid_atomove-navyky.png 4 796 796

Audiokniha Atomové návyky s podtitulem Jak si budovat dobré návyky a zbavovat se těch špatných. Autor James Clear. Čte Ondřej Halámek. Nezáleží na tom, co přesně chcete změnit, Atomové návyky vám s tím pomohou. James Clear, jehož blog čte měsíčně milion čtenářů, vydestiloval to nejlepší z biologie, psychologie a neurověd, aby vás naučil dosáhnout cílů. Pomocí drobných každodenních kroků – stačí 1% změna každý den – objevíte své nové já.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: audiokniha , Jan Melvil

Atomic habits, 2018

Interpreti: Ondřej Halámek

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Atomové návyky. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (131)

DreamerX9
03.10.2024 3 z 5

Jsem si jistá, že si v knize každý může najít své. Kniha je krásnou přiručkou pro začátek neo zaseknutí v životě, pokud se rozhodnete být produktivní. Nicméně za mě je kniha poněkud stereotypní a dala by se v klidu shrnout do několika bodů. Co ovšem knihu krásně doplňuje tak jsou příklady z praxe a moudré myšlenky. Za jedno přečtení rozhodně stojí

Jan K
26.09.2024 3 z 5

Kniha přináší dobré myšlenky, které skutečně mohou pomoci v lepším fungování v životě. K podobným rozvojovým knihám jsem skeptický, nepřijdou mi dostatečně podložené v psychologii. Nicméně tato kniha přináší základní principy, které skutečně lidem, kteří nejsou v optimální fázi života, mohou skutečně pomoct. Nehledá složitost v životě, ale nutné kroky v životě zjednodušuje. To, co bylo pro mě otravné je to, že kniha je (za mě) plná výplně a hrozně moc se autor opakuje a omílá dokola stejnou myšlenku třeba i pětkrát v jedné kapitole. Je potřeba si s knihou sednout a vytáhnout si jen to důležité. K tomu můžou napomoct i přehledná shrnutí na koncích kapitol. Spoustu pasáží jsem přeskakoval. Účelné ale metody v knize jsou a kdo si k nim nedojde tak nějak sám, můžou mu být přínosem. Za myšlenky a čtivost bych dal plný počet hvězd, za nekonečné opakování již řečeného a nesmyslné přirovnání lidského chování ke světě fyziky (což je fakt blbost) nějaké ty hvězdy strhnu).

Tomk0
23.09.2024 5 z 5

Vše, co autor popisuje, dává smysl a jde do velkých detailů.
Největší síla knihy je v tom, že není jen teoretická – každá kapitola obsahuje konkrétní, snadno aplikovatelné rady, které může člověk okamžitě vyzkoušet. Trochu zbytečné mi přišly graficky zobrazené příklady, které na mě působily jako pokus o prodloužení knihy, což jsem cítil i z některých pasáží; podle mě by se kniha dala zkrátit klidně o polovinu, aniž by ztratila na hodnotě. Přesto jde o knihu, která má potenciál reálně změnit způsob, jakým přistupujeme k návykům, a doporučil bych ji každému, kdo je ochoten na sobě pracovat a hledá praktický návod na zlepšení života.
91%

10 nejprodávanějších knih z naučné literatury v roce 2023

02.02.2024

10 nejprodávanějších knih (naučná literatura, 1. týden)

12.01.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022

Kniha Atomové návyky v seznamech