Barva kouzel přehled

Barva kouzel
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285789/bmid_barva-kouzel-Ke4-285789.jpg 4 3574 3574

Ve světě, který leží na krunýři obrovské želvy, se vydává na cestu rozverná, temperamentní a neuvěřitelně výstřední výprava. Setkáte se s lakomým a naprosto neschopným čarodějem Mrakoplašem, naivním turistou Dvoukvítkem, jehož Zavazadlo za ním běhá jako pes na stovce malých nožiček, s draky, kteří existují, pokud na ně opravdu věříte, a samozřejmě dojdete až na okraj této podivné planety.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

The Colour of Magic, 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Barva kouzel. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (405)

Tomk0
08.09.2024 4 z 5

Moje první Fantasy (když nepočítám Harryho Pottera) a bylo to teda hodně crazy. První stránky mě zmátly, vůbec jsem se neorientoval v ději a humor mi přišel dost zvláštní – chvílemi jsem si říkal, jestli jsem vůbec pochopil pointu. Ale postupem času se to začalo měnit. Jak jsem se prokousával dál, svět Zeměplochy si mě začal získávat. Atmosféra města a celkový styl vyprávění mě nakonec vtáhly a začal jsem si užívat i ten specifický humor, který mi na začátku unikl.

Na konci jsem byl mile překvapený, jak mě kniha nakonec bavila. Pratchett má fakt originální styl a vím, že se těším na další díly, abych se dozvěděl, co všechno ještě v tomhle bizarním světě zažiju. Prý ze sbírky o Zeměploše je právě první díl jedním z méně oblíbených, proto si dávám rezervu v hodnocení.
77%

Zuzana98
26.08.2024 4 z 5

Tahle kniha nebude jako nic, co jste dosud četli. Je to chaotický příběh plný absurdit a zvratů. Popravdě jsem se až do konce nemohla v ději přesně zorientovat. Ale uznávám, že se čte svižně. Někdy mi zůstával rozum stát nad autorovou kreativitou. Já osobně už v sérii pokračovat nebudu, ale rozumím, proč ji někdo může tak milovat. :-)

xulij01
21.07.2024 4 z 5

Oddychové letní čtení plné absurdního humoru a situací. Autor má opravdu bohatou fantazii a smysl pro humor, kdy často staví na hlavu různá fantazy klišé. Četl jsem dvojjazyčné vydání (čeština/angličtina) a překladatel odvedl opravdu perfektní práci.

Knižní novinky (49. týden)

29.11.2020

Knižní novinky (14. týden)

31.03.2019

Zemřel Jan Kantůrek, překladatel Zeměplochy

23.03.2018

Draci musí být obrovští, zelení, musí mít ostré pařáty, chrlit plameny a vůbec působit neobyčejně romantickým dojmem.

Nenávist je, stejně jako láska, síla přitažlivá.

Jsou chvíle, kdy se lidská řeč vzdává a odchází dát si panáka.

Kniha Barva kouzel v seznamech

v Právě čtených77x