Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána přehled

Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181619/blazniva-dobrodruzstvi-fanfana-tulipana-181619.jpg 4 48 48

Dobrodružný román sleduje životní osudy nemanželského syna vévody d’Orléans a Jeanne du Barry od dětství až do nalodění na brigu markýze de La Fayette. Odplouvá s ním do Ameriky jako spojenec amerických povstalců. V tomto rámci se otevírá široký prostor pro nejrůznější romantická dobrodružství a hrdinské kousky, pro které projevuje hrdina výrazný talent již od dětských let. Kniha je tak nejenom pestrým sledem nejrůznějších dramatických dějů, ale i barvitým líčením řady společenských vrstev a prostředí Francie a Anglie v 2. pol. 18. století.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Les mille et une folies de Fanfan la Tulipe, 1979

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (13)

K.larki
29.08.2024 4 z 5

Významný díl do mozaiky "francouzské klasiky": bláznovske, místy opravdu zábavné, posléze i vážnější a více než lechtive (i kdyz mám potřebu podotknout, že velikost není vše, ehm že:) a po přečtení Feuchwangerovych Lišek na vinici mě bavila i politická/špionážní linka..
Avšak méně je někdy opravdu více a oněch více zde již bylo ke konci pro me zkrátka příliš a konec? Jakoby někde měl být další díl anebo? si pokračování má každý čtenář vyfantazírovat sám!!!;)

lada3781
18.11.2022 5 z 5

Vtipná a rošťácká knížka pro každého borce.. :-)

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Další skvělá kniha z řad klasiky.
Kdo by neznal priběh Fanfána, i když většina pravděpodobně zná filmové zpracování, kniha je o něco málo lepší.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána v seznamech

v dalších seznamech1x