Burziáni přehled

Burziáni
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420860/bmid_burziani-KJD-420860.jpg 4 19 19

La fin des hommes série

Burziáni sú príbehom dvoch rodín, patriacich medzi tých dvesto rodín ktoré ovládajú buržoázne Francúzsko. Román Burziáni je zároveň veľkým umeleckým zážitkom, sledom strhujúcich obrazov, je to román priam prekypujúci všetkými ľudskými vášňami, reťaz krutých, vzrušujúcich príbehov, s ktorými sme chceli nášho čitateľa zoznámiť. Francúzsky názov: Les grandes familles.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Burziáni. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (8)

Kabuky
13.01.2024 5 z 5

Vynikající vykreslení společnosti.

ludek.n
18.01.2021 4 z 5

Maurice Druon nám ve svém románu Burziáni představuje francouzskou smetánku po první světové válce a nedbale strhujícím způsobem nám líčí osudy spřízněných podnikatelských rodinných klanů de la Monnerieů a Schoudlerů. Vzájemné soupeření, intriky, nenávist, láska, prohra i úspěch, zrození a smrt. Druon sugestivně vykresluje obraz doby a zavádí nás do těch nejhonosnějších pařížských domů. Dává nám poznat lesk peněz, důležitost postavení, vlivu a moci. Nikam přitom ve svém líčení nechvátá. Nechává vyniknout ostře ohraničeným charakterům jednotlivých hrdinů a spíše než napínavým dějem ohromuje mondénní atmosférou a emocemi. Samozřejmě nechybí dramatické momenty. I když se nijak nevyvyšují ani nekřičí, úder baseballovou pálkou by nemohl být důraznější. Stylová uspořádanost a přehledná struktura textu mají za následek velmi příjemný pocit z četby. Druon se s Burziány klidně může poměřovat s velikány francouzské literatury.

DeepSea21
10.10.2019 4 z 5

Postavy které mě nenadchly,odměřené,chladné,vypočítavé.
Typ lidí ,,obchod nade vše'',které jsou mi vždy nesympatické,ovšem příběh byl dobrý a čtivý.
Závěr knihy se mi moc líbil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1948 - Goncourtova cena