Byly jsme tam taky přehled

Byly jsme tam taky
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140013/bmid_byly-jsme-tam-taky-L4Y-140013.jpeg 4 453 453

Vzpomínky na léta vězení, ke kterému byla autorka odsouzena v r. 1952. Exilové vydání s fotografickou přílohou. Obálku s použitím obrazu Vítězslavy Janotové navrhla Barbora Munzarová.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Byly jsme tam taky. Přihlašte se a napište ho.

Laura99
23.06.2024 5 z 5

Povinná četba do škol !! Někdo měl štěstí a vrátil se z koncetračního tábora, skončila válka, mír... a co následuje? Pracovní tábory jako pokračování? Je mi tak špatně z toho, jak se nepoučili nebo spíš přiučili, jak se radovali z trýznění lidí, promýšleli, jak ještě víc být brutální a zákeřní. A stále to pokračuje i v našich dobách. Nepochopitelné.

Kopretina_aku
11.06.2024 3 z 5

Zajímavý a reálný pohled do ženské věznice v 50. a 60. letech. Vadilo mi, že až v doslovu jsem se jen okrajově dočetla o důvodu uvěznění Dagmar Šimkove. Stejně tak chyběl popis propuštění, časové údaje, chybělo mi vysvětlení, jak se setra Šimkové dostala do Austrálie, když matka se sestrou byly odsouzené. A nějaký alespoň krátký popis odchodu ze země bych také uvítala.

lucie.koho
15.05.2024 3 z 5

Jako Písečák jsem cítila určitou povinnost knihu přečíst. Je to velmi statečná žena, která to neměla jednoduché. Ovšem kniha mě nějak zvlášť neoslnila. Četla jsem ji dlouho i přesto, že je útlá, občas jsem měla problém s rozpoznáním postav a přeskakováním.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Byly jsme tam taky v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech4x