Čajová dívka z Kolibříkové ulice přehled

Čajová dívka z Kolibříkové ulice
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541385/bmid_cajova-divka-z-kolibrikove-ulice.png 4 306 306

Audiokniha Čajová dívka z Kolibříkové ulice obsahuje příběh o tradicích, pěstování čaje a poutech mezi matkami a dcerami od autorky Lisy See. Překlad Petra Andělová. Čte Ivana Jirešová, režie Helena Rytířová. Zanikající svět tradičního života horského etnika Akhů v drsné a odlehlé části jihozápadní Číny při hranicích s Barmou vytváří barvitou kulisu románového příběhu Lisy See. Jen stěží si lze představit, že ještě na sklonku minulého století tamní obyvatelé neznali elektřinu, auta ani telefon. Život na čajových horách byl a je pevně svázaný s výjimečným druhem čaje, který v bouřlivých letech po vzniku rudé Číny téměř upadl v zapomnění. Zelené zlato se ale v 21. století dočkalo opětovné pozornosti a zájem o pchu-er dramaticky změnil životy všech, kteří s ním přicházejí do styku. Pchu-er je také klíčem k osudu hlavní hrdinky Li-jen a její rodiny. Nezničitelné pouto mateřské lásky jako červená nit protkává celý příběh, v němž se střetávají naprosto odlišné světy izolovaných hor a globalizovaných velkoměst.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Audiotéka , Jota

The Tea Girl of Hummingbird Lane, 2017

Interpreti: Ivana Jirešová

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čajová dívka z Kolibříkové ulice. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (94)

Granger
04.09.2024 4 z 5

Začátek je poněkud drsný, ale pokud jej překonáte, kniha se vám odvděčí silným příběhem o tom rychlém průniku moderní doby do po stovky let víceméně nedotčených území horské Číny a pěstitelů čaje.
P.S.: Pu-erhu jsem během četby vypil litry.

Doubravka1975
27.08.2024 5 z 5

Úžasný, silný příběh odehrávající se hlavně v Číně od roku 1988 do 2016.
Příběh o životě a tradicích kmene Akhú, pěstování čaje, pouto mezi matkou a dcerou a jak je vzdělání důležité.
Začátek je hodně drsný a smutný a měla jsem pocit , že nejsme v roce 1988, ale tak v 18. století i když to byla odlehlá horská vesnice, ale potom jsem pochopila, že byl nutný. Zformoval hlavní hrdinku Li-jen, které v té době bylo 10 let tak, aby potom podnikla určité kroky do budoucna.
Doporučuji!!!
Je fakt, že ta část v civilizaci a v Americe trochu ztrácí šmrnc, ale je také moc důležitá

Chesterton
24.07.2024 5 z 5

Všechno začalo jako hodně nechutné drama po porodu dvojčat, které Akhové označují za lidský odpad. Bylo mi smutno a přemýšlela jsem o odložení knihy.
Bylo by to škoda.
Z nadhledu je to trochu pohádka či americký sen, ale to není na příběhu to nejvíc podstatné.
Li-jen je silná žena, ale silná ženským, křehkým způsobem...
Obsahem se prolíná tolik témat.
Jasně, že mi hned naskočil čínský sirotčinec z dokumentu Nebe Tomáše Etzlera.
Stejně tak mě zasáhla i pobavila psychoterapeutická skupina adoptovaných čínských děvčat z Kalifornie i další osudy Haley.
Určitě to není jen kniha o čaji i když pchu-er hraje obrovskou roli a hodně se o něm dozvíte.
Velká spokojenost.
Ivana Jirešová načetla výborně.
6/6

Knižní novinky (35. týden)

23.08.2020

Kniha Čajová dívka z Kolibříkové ulice v seznamech