Čas pre Boha (Ako sa modliť srdcom) přehled

Čas pre Boha (Ako sa modliť srdcom)
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164422/bmid_cas-pre-boha-ako-sa-modlit-srdcom-t1d-164422.jpg 5 13 13

Čo je to vnútorná modlitba? Pre koho je určená? Kedy, kde a ako ju konať? Autor jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom odpovedá na tieto otázky a pozýva každého z nás, aby sme sa nebáli nastúpiť na túto cestu, na ktorej nás čaká Boh. OBSAH ÚVOD I.MODLITBA SRDCOM NIE JE TECHNIKA, ALE MILOSŤ 1.Modlitba srdcom nie je kresťanská joga 2.Niektoré bezprostredné dôsledky 3.Viera a dôvera - základné kamene modlitby srdcom Viera v Božiu prítomnosť Viera, že všetci sú pozvaní na stretnutie s Bohom v modlitbe a že Boh na to dáva potrebnú milosť Viera v plodnosť kontemplatívneho života 4.Vernosť a vytrvalosť 5.Čistota úmyslu 6.Pokora a chudoba srdca 7.Predsavzatie vytrvať Bez modlitby srdcom niet svätosti Problém nedostatku času Čas obetovaný Bohu nie je čas ukradnutý iným Stačí sa modliť prácou? Pasca falošnej úprimnosti Pasca falošnej pokory 8.Celý sa odovzdať Bohu II.AKO VYUŽÍVAŤ ČAS KONTEMPLATÍVNEJ MODLITBY 1.Úvod 2.Keď sa otázka nenatíska 3.Prvenstvo Božieho pôsobenia 4.Prvenstvo lásky Usilovať sa o jednoduchosť 5.Boh sa dáva skrze Ježišovo človečenstvo 6.Boh prebýva v našom srdci III.VÝVIN KONTEMPLATÍVNEJ MODLITBY 1.Od rozumu k srdcu Prečo je táto chudoba bohatstvom ? 2.Ranené srdce Modliť sa srdcom - zachovať si ranu 3.Naše srdce a srdce Cirkvi IV.MATERIÁLNE PODMIENKY NA MODLITBU 1.Čas Kedy sa modliť srdcom Dĺžka modlitby 2.Miesto 3.Fyzický postoj V.NIEKTORÉ METÓDY MODLITBY SRDCOM 1.Úvod 2.Meditácia 3.„Ježišova modlitba\\\\\\\" 4.Ruženec 5.Ako reagovať na určité ťažkosti Suchota, nechuť, pokušenia Roztržitosť DODATOK 1. Metóda meditácie odporúčaná otcom Libermannom (zakladateľom Otcov Ducha Svätého) Adorácia Rozjímanie Predsavzatia 2 Prežívanie Božej prítomnosti podľa listov brata Vavrinca od Vzkriesenia... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Serafín

Du Temps Pour Dieu , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čas pre Boha (Ako sa modliť srdcom). Přihlašte se a napište ho.

Kopretina
12.08.2017 5 z 5

Perfektně a pro každého srozumitelně napsal autor pomůcku, jak se přiblížit Bohu. Nejsou to žádné teologické nebo filozofické úvahy. Často člověka od modlitby mohou odpoutávat různé nezdary, především pak nedostatek času či jeho neschopnost se soustředit; i tomu se zde autor věnuje, a - nepřikládá těmto nezdarům takovou váhu, doporučuje hlavně vytrvat. Knihu doporučuji.

Faustynka
26.10.2011

Kniha, která se pro mnohé může stát osobním průvodcem vnitřního života - modlitby. Mnoho cenných infomrací, podnětů, které jsou tematicky prokládané citáty z Bible či citací světců.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čas pre Boha (Ako sa modliť srdcom) v seznamech

v Právě čtených1x