Casino Royale (komiks) přehled

Casino Royale (komiks)
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406734/bmid_james-bond-casino-royale-opr-406734.jpg 4 43 43

Literární debut Iana Fleminga, v němž světu poprvé představil slavného agenta britské tajné služby – CASINO ROYALE. Nyní vychází v komiksové adaptaci podle scénáře VANA JENSENA s kresbou DENNISE CALERA a barvami CHRISE OHALLORANA. Agent Bond je vyslán do francouzského kasina v Royale-les-Eaux, kde má za úkol finančně zruinovat obávaného Le Chiffrea, jednoho z operativců sovětské kontrarozvědky SMĚRŠ. V průběhu hry se však štěstí začíná přiklánět na stranu protivníka a Bond se tak stává terčem ve vysoké hře na kočku a myš.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Casino Royale (komiks). Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (8)

mirec88
06.11.2023 5 z 5

Veľmi dobrý komiks, ktorý nie je taký násilný ako séria s Jamesom Bondom Vargr, Fantom, Hammerhead. Neskutočne napínavý kartový súboj aký som ešte nevidel, nečítal. Bol tak dobre napísaný a vykreslený, že tam budete normálne cítiť napätie. A to záverečné rozuzlenie, klobúk dole. Páčila sa mi aj špecifická kresba, ktorá asi nesadne každému, ale mne veľmi. S kľudným svedomím tohto Bonda odporučím každému.

Ivan Kučera
17.08.2023 2 z 5

Som rád, že som si doplnil komiksové vzdelanie, ale to je všetko. Teoreticky na to v BB/art nielenže nešli zle, ale zrejme by si zaslúžili cenu za osvetu. Uviedli na trh vzácne relikvie v podobe raritných komiksových čierno-bielych stripov pôvodne publikovaných v americkom denníku Daily Express podľa slávnych bondovských kníh Iana Fleminga. Problém je, že sa to pri všetkej úcte dá čítať len buď s veľkými sebazaprením, alebo si to vychutnajú čitatelia so záľubou v starých veciach. Čítať v r. 2023 o Bondovi, ktorý musí zistiť, prečo multimilionár podvádza v kartách alebo o Bondovi, ktorému v rámci mučenia zlomia MALÍČEK (svine!)... to ako vážne? V inej scéne je v hotelovej izbe, donesú mu tikajúci balíček (!) a on si myslí, že sú to hodiny (wtf?), následne balíček vybuchne, ale agent Jej Veličenstva to samozrejme prežije, to je nad moje sily. Mnohé momenty sú zastarané, úsmevné, naivné, proste poplatné dobe vzniku. Niekto to dokáže brať ako úžasnú sentimentálnu nostalgiu, ale mňa to skrátka nebavilo. A nechápem, ako je možné, že v takomto reprezentatívnom vydaní chýbajú roky, v ktorých bol ten-ktorý komiks historicky prvý raz zverejnený. Cítil som sa ako puberťák, keď mi rodičia kúpili dva zošity Ripa Korbyho, ktorému v slovenčine v r. 1996 vyšli dve podobne nezáživné retro dobrodružstvá. Z letargie ma vytrhli snáď iba scény so žralokom a chobotnicou (ale nedajte sa mýliť, nerobí to ani jednu stranu) a krutý osud Felixa Leitera (vo filmoch s Craigom si rolu vychutnal Jeffrey Wright). Prežiť sa dal príbeh Žiť a nechať zomrieť, keďže bol exotický (plný žralokov, woodoo a Karibiku) a páčilo sa mi, s akým stoickým pokojom Bond bral zabíjanie, ale u mňa to fakt nie je ani na 3*. BB/art sa s tým našťastie vyhralo: tvrdá väzba s lacetkou, rozmery A4 a masívne textové bonusy, napr. úvodné slovo Rogera Moorea. Ku každému komiksu (kniha obsahuje tri) prislúcha text, ktorý nás zavedie do zákulisia toho-ktorého príbehu. Všetky bonusy sa však na môj vkus priveľmi orientujú na filmové a knižné bondovky a nie na komiksové spracovania, ktoré by mali mať v podobne ladenom projekte prioritu.

bazyk21
01.07.2021 4 z 5

zajímavě zpracováno, ale malá písmenka se hůře četla

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Casino Royale (komiks) v seznamech