Cesty do Ruska: Fejtóny, reportáže a denníkové zápisky z rokov 1919-1930 přehled

Cesty do Ruska: Fejtóny, reportáže a denníkové zápisky z rokov 1919-1930
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146781/bmid_cesty-do-ruska-A21-146781.jpg 4 11 11

Rothove reportáže z rokov 1919 až 1930 podávajú veľmi plastický obraz ruskej spoločnosti, kde možno nájsť takmer všetkých a všetko: boľševikov a starú buržoáziu, inteligenciu a mužikov, Leningrad, Moskvu a usadlosti na Kaukaze, popov, šejkov, šamanov i vyznavačov darvinizmu, ruské prostitútky, deti bez domova, emancipované ruské ženy, žobrákov i burlakov. Okrem iného sa autor predstavuje aj ako veľmi výrečný a ostrý filmový a divadelný kritik.... celý text

Fejetony, eseje Cestopisy a místopisy Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Premedia

Reisen in die Ukraine und nach Russland

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cesty do Ruska: Fejtóny, reportáže a denníkové zápisky z rokov 1919-1930. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (5)

LBZ
22.05.2019 2 z 5

Pro mě velmi květnatý styl a velmi málo informací (vlastně stačilo přečíst doslov). Období NEP se autorovi evidetně nelíbilo a zklamalo ho. Možná by bylo zajímavé, kdyby podnikl stejnou cestu v následující dekádě např. hladomor na Ukrajině, ale v té době by ho tam stejně nepustili.

Lenka4
25.03.2018 5 z 5

Ani desítky let od doby, kdy byly napsány, články neztratily živost, atmosféru, informační hodnotu a vtip. Některé myšlenky navíc mají aktuálnost i v dnešní době.

bejan
10.08.2017 5 z 5

Jen opravdový Mistr dokáže psát fejeton o astrachaňských mouchách a přitom sdělit vše podstatné o životě a lidech v tomto městě daleko na východě bolševického Ruska.

Roth je jako vždy přesný v pozorování a popisu, bohatý v jazyce, vzdělaný v tématu a přitom jako autor je angažovaný a své sympatie/antipatie neskrývá.

Číst jeho knihy, to je jako sednout si do nejlepší vídeňské kavárny a objednat si sacher a kávu!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cesty do Ruska: Fejtóny, reportáže a denníkové zápisky z rokov 1919-1930 v seznamech

v Právě čtených1x