Cirkus Les Mémoires přehled

Cirkus Les Mémoires
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442692/mid_cirkus-les-memoires-S6w-442692.jpg 4 96 96

Osudy několika hrdinů se prolínají v současném New Yorku. Tereza přijíždí do New Yorku, aby zde vydala knihu svých fotografií. Potkává Ramida, který v New Yorku hledá osudovou ženu, jak mu předpověděla jeho matka. Rudolf, strýc Terezy, do New Yorku uprchl z komunistického Československa a Charil tam přijel s cirkusem Les Mémories, aby se stal největším kouzelníkem na světě. Cesty osudu jsou ovšem nevyzpytatelné a původní plány mnohdy otočí zcela jiným směrem. Autorka popisuje osudy několika generací přistěhovalců a vyprávění jednotlivých hrdinů prokládá množstvím metafor, které jsou pro její tvorbu typické. Pro náročnějšího čtenáře.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cirkus Les Mémoires. Přihlašte se a napište ho.

Majto
08.05.2023 3 z 5

Oproti knihe "Přes matný sklo" je táto viac aj o deji a akcií a o dosť viac sa mi pozdáva, no miestami už som mal chaos z toľkých postáv (navyše som v rovnakom čase paralelne čítal aj Irvingovho Syna cirkusu, čo má zmiatlo ešte viac). Pozitívne je, že napriek tomu ma bavilo túto knihu čítať a verím, že jej dám aj ďalšie šance.

JiH6
28.01.2022 4 z 5

Velmi zajímavá knížka.
Prolínání.
Kontrasty.
Hluboký, zajímavý a poměrně srovnaný Afghánec a jednoduchá až hloupá a hlavně sobecká česká pozérka - rádoby fotografka, která si ničeho neváží.

Jak mě příběhy Ramida a celé jeho rodiny bavily a překvapovaly, tak mě po čase začala znechucovat jakákoli zmínka o Tereze.

Nevím, zda to bylo schválně kvůli kontrastu, ale mne byla vyloženě nesympatická a za to dávám hvězdu dolů, protože jsem Rqmidovi přála opravdu víc než tuhle povrchní a nesobestacnou káču na krku.

Zkraje mě dost iritovala nespisovná čeština, ale dá se na to zvyknout

lencin
26.08.2020 4 z 5

Již třetí román Petry Hůlové.
Ramid (asi Afgánec) a Tereza (Češka) se setkají v New Yorku. Jeho matka Sula je vědma. Tereza se snaží prorazit se svými fotografiemi.
Čtivé,trochu magické a hodně "cestovatelské".
(2006)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cirkus Les Mémoires v seznamech

v Právě čtených1x