Cizinec přehled

Cizinec
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545311/bmid_cizinec.png 4 2342 2342

Audiokniha Cizinec, autor Albert Camus, čte Rudolf Červenka. Nijak rozsáhlý, přesto ale nejslavnější Camusův román Cizinec proslul stejně svou záhadností, jako tím, že se brzy po vydání stal synonymem existencialismu – k autorově nelibosti. Půdorys Cizince lze přitom vystihnout málo slovy: nesmyslný život, nesmyslná vražda, cesta k nesmyslné smrti. Nejednoznačnost, kterou se kniha vyznačuje, však už po několik generací naprosto vzdoruje snahám o konečný, definitivní výklad.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , Leda

L'Étranger, 1942

Interpreti: Rudolf Červenka

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cizinec. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (231)

Aliet22
02.09.2024 5 z 5

Trochu mě vyděsil popis „existenciální román“, ale nakonec to nebylo špatné. Děj je jednoduchý, popisy nejsou dlouhé a jsou zjednodušené, tím pádem jsou zajímavé. Kdyby to bylo naopak, tuhle knihu bych nejspíš hned odložila. S hlavní postavou se dá, jak lehce ztotožnit, tak ji velmi rychle zavrhnout, jelikož se nám doslova jeví jako cizinec, kterému můžeme ale nemusíme rozumět. Nevíme, jestli k němu cítit lítost, či odpor, jestli mu máme fandit nebo přát mu jeho konec. Ale je to jedno, našemu hrdinovi je to jedno, tak by mělo i nám.

Hobo
12.07.2024 5 z 5

Jak se prodlužuje doba uplynulá od přečtení, zvyšuje se v mé mysli její význam. Neleze z hlavy a neleze.

dzejkbeltygros
10.07.2024 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, kterou namluvil pan Trojan a další, takže to mělo skvělou dynamiku, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Podle názvu jsem spíš čekala nějaké putování do cizích zemí, ale soudní proces a retrospektivní vyprávění drží posluchače/čtenáře v pozoru. Akorát mi trošku vadí, že nevím, jak to dopadlo.

Knihy, které mají méně než 200 stran

05.01.2016