Čtvrteční klub amatérských detektivů přehled

Čtvrteční klub amatérských detektivů
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533302/bmid_ctvrtecni-klub-amaterskych-detektiv-65e1a6d218dab.jpg 4 136 136

Tahle čtveřice britských penzistů ještě rozhodně nepatří do starého železa... V luxusní vesnici pro seniory se každý týden schází neobvyklá skupinka přátel, která se snaží rozlousknout staré nevyřešené kriminální případy. Někdejší policistka či snad dokonce tajná agentka Elizabeth (o své minulosti raději příliš nemluví), slavný odborářský vůdce na odpočinku Ron, vyhledávaný psychiatr v důchodu Ibrahim a bývalá zdravotní sestra Joyce disponují bohatými zkušenostmi i cennými kontakty a vyšetřování zločinů je jejich společnou vášní. A tak když jednoho dne začne policie pátrat po vrahovi místního developera, nemůže samozřejmě tohle činorodé kvarteto amatérských detektivů zůstat stranou... Populární moderátor Richard Osman dokázal v oceňovaném románovém debutu skloubit napínavý detektivní příběh s humornou sondou do života britských seniorů. „Čtvrteční klub amatérských detektivů je strhující a místy i úsměvné čtení. Osmanovi se podařilo vdechnout život jedinečným postavám, které působí, jako by byly skutečné.“ – Judith Reveal, New York Journal of Books. „Chytrá a vtipná detektivka s ideálním poměrem sentimentu a lidskosti.“ – Michaela Turková, Centrum detektivky. „Vtipný a uštěpačný příběh!“ – The Daily Telegraph. „Originální a opravdu k popukání.“ – The Sun. „Jeden z nejúžasnějších románů roku.“ – The Daily Mirror. „Vzrušující nový talent v krimi!“ – The Daily Mail.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

The Thursday Murder Club , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čtvrteční klub amatérských detektivů. Přihlašte se a napište ho.

k@rol
11.06.2024 5 z 5

Paráda. Trocha legrace, trocha smutku, hodně chytrých postav, dobře vystavěný příběh a překvapivě inteligentní řešení. Nečekala jsem opravdovou detektivku, spíš komedii ve stylu stoletého staříka, ale tahle kniha mě fakt překvapila. Jediné, co mi maličko vadilo, bylo porušení některých pravidel, která považuji za závazná pro autory detektivek. Ale všechny výše zmíněné klady tento malý nedostatek víc než vyvážily. Další díly série si přečtu s chutí.

DreamerX9
11.04.2024 3 z 5

Tahle kniha už je v podstatě klasikou kolem které jsem dlouho chodila A přemýšlela jestli si jí přečíst nebo ne malý počet nedávám kvůli tomu že mi nesedl žánr ale nesedl mi děj knihy a celkově mám pocit že knize chyběla nějaká vyšší zajímavost. Bavilo mě mnoho humorných scén a samozřejmě čtvrteční Partička byla skvělá Nicméně za mě Je to spíše takový oddechový průměr

orson
02.01.2024 4 z 5

Vtipná detektivka se super detektivy amatéry - mám na mysli ty důchodce, ne policajty :). Docela jsem se bavil, určitě si přečtu i další díly série.

Knižní novinky (20. týden)

16.05.2021

Knižní novinky (13. týden)

28.03.2021

Člověk vždycky pozná, když je něco poprvé, ne? Ale jen málokdy, když je to naposled.

Je super být nejrychlejším běžcem, ale ne, když běžíte špatným směrem.

Lidé beze smyslu pro humor vám nikdy neodpustí, že jste vtipní.

Kniha Čtvrteční klub amatérských detektivů v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech2x