David Copperfield (zkrácené vydání) přehled

David Copperfield (zkrácené vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44696/david-copperfield-44696.jpg 4 269 269

David Copperfield je rozsáhlý román, zachycující nejen životní příběh hrdinův od narození do let zralosti, ale i široký obraz anglické společnosti. V tomto vydání vychází jenom první část, Davidovo dětství. Příběhy i hořké zážitky, které jsou v mnohém i spisovatelovou zpovědí a vzpomínkou. Budete je jistě číst jedním dechem. Tato knížka by pro vás měla být prvním setkáním se spisovatelem a s hrdinou, abyste se za pár let vrátili k celému dvojdílnému románu. Pro čtenáře od 11 let redakčně upravila Alena Benešová. Identifikační číslo tohoto vydání knihy je 13-750-80 .... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize David Copperfield (zkrácené vydání). Přihlašte se a napište ho.

viweb
včera 2 z 5

Klasika, pro mě trochu zmateční, spousta postav ve kterých jsem se občas ztrácela. Vadilo mi to typicky anglické chování - hlavně dam. Chování vše je sluncem zalité, problém se vyřeší sám, když o tom nemluvíme tak to neexistuje! To mě vytáčelo! Za mě jednou a dost!

Luigi1
06.08.2023 3 z 5

Dalo se to číst i pozdě v noci

evasmem
12.07.2023 5 z 5

Moje první setkání s Charlesem Dickensem. Už na začátku knihy mne upoutal styl vypravování a popisu prostředí i postav. Postavy jsem si za velmi krátkou dobu stihla zamilovat, především Davida a jeho služku Peggotku. Příběh je vypravován z pohledu samotného Davida po mnoha letech a přestože se tam nenachází nikterak velké napětí, které by čtenáře popohánělo dál, kniha je velmi čtivá a milá; dokáže zahřát u srdce a naopak vyvolat soucit k malému chlapci s neblahým osudem. Autor zároveň podává dobové svědectví, důraz klade na zobrazení bídných podmínek, ve kterých tehdy mnohé děti žily. Kniha se mi moc líbila a někdy v budoucnu bych ráda sáhla po pokračování.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha David Copperfield (zkrácené vydání) v seznamech

v Právě čtených3x