Dědictví přehled

Dědictví
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107405/dedictvi-107405.jpg 5 40 40

Román Susan Kay líčí dramatické životní osudy anglické královny Alžběty I., druhorozené dcery nechvalně proslulého Jindřicha VIII. a jeho druhé manželky Anny Boleynové. Anna svého manžela porodem dcery nevýslovně zklamala a nakonec za své provinění skončila u popravčího špalku. Měla pověst proradné čarodějky a její dcera nesla toto stigma po celý život. Alžběta zdědila po matce uhrančivý půvab a po otci charisma a vysokou inteligenci, ale i překvapivě tvrdou a nevypočitatelnou povahu. Usilovala o ni řada mužů, ale Alžběta odhodlaně bránila své výsadní postavení královny a odmítala se o svou moc s kýmkoli dělit. Opravdové city chovala jen ke své zemi kvůli Anglii byla ochotna postavit se největším evropským panovníkům, vyhrožovat jim, spřádat neuvěřitelné intriky a dávat v sázku nejen své osobní štěstí, ale i holý život. Susan Kay je vynikající vypravěčka a mezi čtenáři si zasloužila titul královna historických románů. Na stránkách Dědictví rozehrává brilantní dialogy historických postav a líčí poměry u anglického královského dvora šestnáctého století tak přesvědčivě, že se čtenář rád nechává strhnout napětím a atmosférou doby dávno minulé.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Domino

Legacy

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dědictví. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (13)

alnahu
předevčírem 5 z 5

Skvěle rozepsaný životní osud anglické královny Alžběty I.,která byla druhorozenou dcerou Jindřicha VIII. a jeho druhé manželky Anny Boleynové . Po smrti Jindřicha VIII. se stala královnou Anglie,její cesta k trůnu nebyla jednoduchá.A ona své poslání plnila i na úkor svého osobního štěstí.Tuto knihu jsem měla založenu v knihovně a díky čtenářské výzvě ,jsem po ní sáhla a přečetla si toto velkolepé dílo.

Sagisia
03.02.2024 5 z 5

Kniha právem ověnčená cenami Georgette Heyer Historical Novel Prize a Betty Trask Award. Susan Kay je skvělá vypravěčka a dokázala mě zaujmout událostmi, které mi kdysi v hodinách dějepisu nijak zvlášť neučarovaly. Naštěstí jsem si je už po těch několika desítkách let nepamatovala, takže jsem byla stále v napětí, jak to dopadne :)

Mimo téma bych chtěla dodat, že si aktuálně připadám jako historický génius, protože své okolí oblažuji třeba znalostí všech manželek Jindřicha VIII, což jak se znám brzy zapomenu, nebo třeba taky tím, jak kdo v této době ve skutečnosti vypadal. Při čtení jsem si totiž všechny osobnosti proklepla na internetu, a podle jejich portrétů vypadali všichni...no, divně :) Objevila jsem pak ale vizualizace toho, jak by historické osobnosti vypadaly dnes. Alžběta by byla fakt docela kočka: https://www.instagram.com/reel/CfUIh8Tgph6/?igsh=MWJpcHpoMjVzNjk4Mg==

Knížku moc doporučuji. Je hrozná škoda, že se minula hlavnímu čtecímu proudu (pouhých 39 hodnocení???).

vojteska70
15.09.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dědictví v seznamech

v Právě čtených2x