Deník stíhače přehled

Deník stíhače
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174493/denik-stihace-dGS-174493.jpg 4 15 15

Autentické znění deníku československého pilota Stanislava Fejfara, který vstoupil do francouzské cizinecké legie a pobýval jako pilot v Africe, ve Francii a v Anglii, začíná 4. červnem 1939 a končí 10. května 1942, o sedm dnídříve než jeho autor zahynul při operačním letu. Vyniká bezprostředností, s níž Fejfar reaguje na rušné válečné události a která vyvěrá z pevného, statečného životního postoje a jasného pohledu na věci. Deník, provázený fotografiemi, jež byly vlepeny do jeho textu, byl tedy ponechán v té podobě, v níž jej zaslala do Československa po skončení války blíže neznámá anglická dívka Yvonne.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Deník stíhače. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (4)

Grety
19.09.2022 3 z 5

Zajímavé čtení, samozřejmě to není žádný literární skvost, ale popis toto, co kluci prožívali.. Když člověk slyší o Československých letcích bere je jako hrdiny, rozhodně mě nenapadlo, co museli prožít než se jimi stali.

jan.para
10.12.2021 5 z 5

Sonda do duše mladého kluka, který se rozhodl bojovat se zlem. Nádherné čtení.

Tclaw
16.11.2020 5 z 5

Neříkám že je to nejlepší literární dílo, ale plný počet hvězd si to zaslouží za svojí autentičnost, za to že to je čistě osobní vyjádření všech pocitů a za to, kdo to psal. Vcelku zajímavé jsou pak poznámky na adresu Francouzů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Deník stíhače v seznamech

v dalších seznamech1x