Záskok přehled

Záskok https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81982/bmid_zaskok-9bJ-81982.jpeg 5 326 326

Divadlo Járy Cimrmana série

Divadelní hra o nešťastné premiéře hry Vlasta, z repertoáru Divadla Járy Cimermana od Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. Představení je rozděleno do tří částí. První je seminář, v kterém se dozvídáme o životě Járy Cimermana, druhá část je předehra a třetí část je už samotnou hrou.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Záskok. Přihlašte se a napište ho.

n.ezn.amy
21.08.2023 5 z 5

Další skvost mezi hrami z divadla Járy Cimrmana, tentokrát o nešťastné premiéře hry Vlasta. Za uprchlého herce Bittnera zaskakuje slovutný herec Karel Prácheňský. A v závěru hry se dozvíte zda Vlasta je Vlasta anebo Vlasta. I v této hře je obrovské množství skvělých hlášek, které zlidověly.

KŘIŽÍK: Konečně tě držím ve svých rukách. Ó, jaké máš pevné boky.
ŽENA: To je krejčovská panna, Fratišku.
KŘIŽÍK: Promiň. A teď? Nejsi panna?
ŽENA: Ale Františku!
KŘIŽÍK: Už tě poznávám. Kdybys byla panna, měla bys tady odsud k podlaze dřevěnou štangli.

Hry z repertoáru divadla Járy Cimrmana prostě nemají chybu.

Terva
16.12.2022 4 z 5

„Proto jsem tvou věrnou lásku nemohla opětovati, podruhu Bárto.
Proto jsem se na to krmení stále vyptávala,
ačkoli mi to bylo u prdele, co bych to neřekla, když jsem chlap.
A přitom jsem tě tolik, tolik chtěla.
Teda chtěl.“

Záskok: Cimrmanova hra o nešťastné premiéře hry Vlasta.

Premiéra 27. března 1994 této hry má přímo prozíravé budoucí následky. Člověk si není jistý čím je a Vlasta není Vlasta, ale Vlasta a ráčkuje jak vejce vejci fotrovi, který si také není moc jistý svou identitou. Už v té době Jára Cimrman tušil, kam to všechno vede. Síla tohoto odkazu je velmi mrazivá. A ačkoliv v té době nechtěli diváci tuto skutečnost přijmout, dnes už jim ani nic jiného nezbývá. Geniální hra, které však něco schází....

Zde je odkaz na komentář k semináři "Cimrmanova kočovná divadelní společnost" , který předchází hře Záskok:

Citát: Žádná Olga tam není? A s kým jako budu v tý hospodě?

nevermore3
16.11.2022 5 z 5

Ať si říká kdo chce co, tohle je jednoznačně TOP Cimrman. Prácheňského role a role zvídavého invalidy je bezkonkurenční a dlouho jsem se tak nezasmál, jak při větě "Chyběls nám tu chlapče zvídavá.... copak by tě dneska zajímalo.."

Zatím zde není žádná související novinka.

Nepište mi, a pokud možno nepište vůbec.

Tak končí naše komédie. Zlo prohrává a dobro žije....

Kniha Záskok v seznamech

v Právě čtených1x