Divergencia přehled

Divergencia
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/544462/bmid_divergence.jpg 4 5068 5068

Chicago, ďaleká budúcnosť. Beatrice Priorová žije v spoločnosti rozdelenej na päť frakcií. Na rozhodovacej ceremónii si všetci šestnásťroční vyberajú frakciu, ktorej zasvätia zvyšok života. Beatrice má len dve možnosti: zostať so svojou rodinou, alebo ju navždy opustiť, aby mohla byť sama sebou. Rozhodnutím napokon prekvapí všetkých vrátane seba. Zmení si meno na Tris a usiluje sa obstáť v tvrdej konkurencii, aby si vybojovala miesto v novom živote. Hľadá skutočných priateľov a zamotáva sa do vzťahu s chvíľami neodolateľným, inokedy neznesiteľným chlapcom. Keď Tris objaví sprisahanie, ktoré môže zničiť jej navonok dokonalú spoločnosť, záhadná schopnosť jej buď pomôže zachrániť ľudí, ktorých miluje, alebo...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Divergent, 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Divergencia. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (859)

guardian
25.09.2024 5 z 5

Knihu jsem si přečetla až poté, co jsem viděla film (a ten se mi hodně líbil). Knížka byla rozhodně super, proto bez váhání dávám 5*. Nicméně nečekala bych, že to napíšu, ale upřímně řečeno mi film přišel ve výsledku uchopen lépe - především v detailech, kdy ve filmu zažíváte některé "aha momenty", zatímco v knize jsou některé věci zbytečně prozrazovány dopředu, a to pouze tak, že si je myslí hlavní hrdinka. POZOR SPOILER. Také mi lépe seděl filmový způsob vypořádání se se strachy v simulacích, který se liší od toho knižního a lépe vysvětluje, proč nakonec nebyla hlavní hrdinka jednoznačně označena jako divergentní už během simulací.
Za mě tedy kniha 5*, film 5*+.

SusanneDreaming
09.09.2024 5 z 5

Film se mi líbil kvůli hlavnímu herci, jinak mě moc neuchvátil, proto jsem zkusila knížku. Ta byla mnohem lepší. Tam mi ani nevadila Beatrice, která se mi ve filmu vůbec nelíbíla :) Je to ale zajímavé, ikdyž jsem si knihu hodně užila, další díl už jsem si nekoupila

SumýšIrena
28.08.2024 5 z 5

Nejsem cílová skupina, ale i tak se mi příběh líbí.
"Věříme v obyčejné statečné činy, v odvahu, jež člověka přiměje postavit se za druhého."

Po sérii Divergence přichází Čáry života

13.01.2017