Dobré úmysly přehled

Dobré úmysly https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1885/bmid_dobre-umysly-d60-1885.jpg 4 276 276

Napínavý, psychologicky prokreslený příběh dvou žen a dvou ztroskotaných manželství, ale i osud úspěšné právničky, specialistky na rozvody, která se snaží pomáhat jiným zklamaným ženám, a přitom si neuvědomuje, že se jí rozpadá vlastní manželství. Autorka mistrovsky skloubila osudy několika rodin – nevyhnula se ani čtyřúhelníku – a zejména s hrdinkami procítila jejich zoufalství, pocity méněcennosti a potřebu lásky. Lenn, Kathryn a Renee však nakonec v sobě najdou sílu čelit nástrahám a pokračovat v životě mnohem silnější a vyrovnanější... a s příslibem nového štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Good Intentions , 1989

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobré úmysly. Přihlašte se a napište ho.

Nofar197
20.03.2024 3 z 5

Renee, schopna právnička, Liz, sociální pracovnice. Dvě naprosto odlišné ženy, které nespojují spolecni známí nebo přátelé, povolání, koníčky, ale jejichž soukromý i pracovní život se v určitém bodě protne.
Liz se vyrovnává s rozvodem : Co se mnou není v pořádku, v čem je ta druhá lepší? Lépe rozumí jejímu partnerovi, když se vrací unavený domů? Je schopnější a napaditejsi v intimní oblasti? Nebo umí lépe vařit? Podaří se jí přenést se přes pochybnosti o sobě samé a navázat nový vztah?
Právnička Renee, Lizin protipól, má zdánlivě všechno, po čem žena může toužit : Výborně rozjetou kariéru, úspěšného manžela, krásný byt v petipatrovem kondominiu na Floridě.... Přesto nekontrolovatelně přibírá a s každým dalším kilogramem nabírá na intenzitě i její osobní a profesionální nejistota. Co jevv jejím případě důvodem? Do dlouhodobě nedobreho stavu rušivě zasahuje i přítomnost nevlastní dcery a sestry Kathryn......
Nejde sice o nejlepší z knih Joy Fieldingove, přesto se četla docela dobře, ale hlavně v sobě příběh Liz a Renée nese důležité poselství : Ne za všechny nepříjemnosti v manželství můžeme my ženy.

pegasek
16.10.2023 3 z 5

Kniha mě první půlku nudila, dej se strašně táhl, nic méně v druhé půlce začala být docela zajímavá

kadgam
21.08.2022 2 z 5

Príbehy, ktoré píše život asi častejšie ako by sme čakali.
Zaujali ma skoro záverečné slová sestry Kathrin "jej manžel bol jej život" a keď náhle zomrel pocítila slobodu, dostala svoj život späť až nevedela čo si s ním počať.
Aj ďalší dvaja manželia boli manipulatívni a nárokovali si riadiť rodiny, čo v prípade Renee viedlo k nekontrolovanemu priberaniu

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dobré úmysly v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x

pro ženy rozvod manželská krize

Joy Fielding
kanadská, 1945