Dopisy Mileně přehled

Dopisy Mileně https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3231/bmid_dopisy-milene-12v-3231.jpg 4 64 64

Dopisy, které napsal Franz Kafka Mileně Jesenské. Kafka poznal Milenu během jednoho jejího pobytu v Praze v předjaří roku 1920. Bylo to v kruhu společných přátel a známých v kavárně. Už předtím Kafku dopisem z Vídně požádala, aby jí dovolil přeložit jeho povídky do češtiny. To byl podnět, který vedl k jejich bližšímu seznámení a posléze k milostnému vztahu, jemuž vděčíme za dopisy Mileně.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dopisy Mileně. Přihlašte se a napište ho.

yousips
26.10.2023

Čtení této knihy je velmi náročné, bylo pro mě těžké se do dopisů zapojit i po emoční stránce. Věřím, že by to knihu velmi pozvedlo. Zároveň také věřím, že by tuto schopnost měly spíše čtenářky, než čtenáři, takže za mě kniha spíše pro něžné pohlaví. :)

Amalberga
21.08.2023

Četla jsem anglickou verzi, editovanou, Kafkovým přítelem Willy Haasem. Nevím, jestli se něco ztratilo v překladu, ale dopisy na mě nepůsobily tak silně jako dopisy Ottle a rodině. V knize mi chyběly také podrobnější vysvětlivky zmíněných osob a věcí, uvítala bych taky chronologii vztahu Kafky a Mileny, Mileniny životní osudy atd.

18LenkA12
03.10.2022 3 z 5

Toto dílo bylo pro mě na čtení velice náročné a po dočtení stále nevím jak jej mám uchopit. Třeba časem si knihu přečtu znovu a bude to to ok mě lepší, ale momentálně mi tato kniha nic nedala.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dopisy Mileně v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x

dopisy korespondence spisovatelé milostné příběhy Franz Kafka, 1883-1924 Milena Jesenská, 1896-1944

Franz Kafka
rakousko-uherská, 1883 - 1924