Smrtonoš přehled

Smrtonoš
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14848/mid_smrtonos-VUG-14848.jpg 4 152 152

Drenajská sága série

Pod krutým útlakem Gothiřanů sní nadirské kmeny o Sjednotiteli, o vyvoleném, který všechny kmeny spojí a ukončí staletí utrpení. Ale pro jednoho muže je to víc než pouhý sen. Talisman, tajemný a záhadný nadirský válečník, přijíždí k hrobce Ošikaje Zhouby démonů hledat bájné Alchazzarovy oči, dva drahokamy s nesmírnou kouzelnou mocí, která Sjednotiteli posvítí na cestu. S ním jede překrásná Jiesaj -je mystik a mučí ji duch dávno mrtvé nadirské královny. Ale po tajemství klenotů touží i jiní. Garen-Cchen, sadista stojící v pozadí gothirského trůnu, věří, že kouzelné kameny ho dovedou ke slávě, a vyšle elitní oddíly gothirského vojska, aby hrobku vyplenily a zničily pár jejich obránců. Gothiřané nemohou prohrát — dva tisíce mužů proti hrstce divochů a odpadlému drenajskému válečníkovi. Jenomže divochy vede jeden z nejbystřejších stratégů té doby. A odpadlík je Druss Veliký. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Perseus

The Legend of Deathwalker , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrtonoš. Přihlašte se a napište ho.

pavel.2
22.04.2022 4 z 5

"Pche! Kéž bych dostal zlatej raq pokaždý, když mi někdo řekl, že je nějakej chlap silnější nebo rychlejší nebo lepší nebo nebezpečnější. A kde jsou teď?"
"No, starý brachu, většinou jsou mrtví, zabils je při tom svém nekonečném pátrání po tom, co je dobré a čisté a správné."

Opět skvělé počtení, a jako obvykle alespoň s jedním vtípkem, jak má David Gemmell ve zvyku. Osvědčená klasika hrdinské fantasy.

avalonek
31.10.2021 5 z 5

Druss,zvaný Sekerobijec a nebo také Smrtonoš.Úžasný bojovník, spravedlivý,slušný a prostě dokonalý.Jeho příběhy mě opravdu bavili a už teď vím,že mi bude chybět a že se k němu zase někdy vrátím...

špulo
18.08.2021 5 z 5

S radosťou som si po rokoch Smrtonoša zopakoval a s ešte väčšou radosťou musím skonštatovať, že nám časom vôbec nezošedivel. Práve naopak. V záplave súčasných žánrových prapodivností či v honbe za veľkou literatúrou pôsobí svojim jasným prístupom k veci oddýchnuto a mladistvo. Je ukážkou žánrovej čistoty, pôsobivého rozprávačskeho remesla a bezvatovosti deja. Spĺňa všetko čím hrdinská fantasy je. Aj s jej vadami na kráse. Až som dostal ťažko zvládateľnú chuť si celého Gemmella zopakovať. A keďže som pred písaním tohto komentára zistil, že tu mám voľáke gemelofky neodfajknuté, začnem nimi. Pre mňa proste David is not dead!!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Smrtonoš v seznamech

v Právě čtených1x