Držme se! Vzájemná korespondence z let 1998–2004 přehled

Držme se! Vzájemná korespondence z let 1998–2004
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188865/bmid_drzme-se-vzajemna-korespondence-z-l-U1t-188865.jpg 5 1 1

Vzájemná korespondence D. Ž. Bora (1932–2010) a Jiřího Veselského (1933–2004) obsahuje přes čtyři stovky dopisů z let 1998–2004. Oba protagonisté ve svých dopisech otevřeně píší jak o své tvorbě a literárně-historickém bádání, najmě šporkovském a březinovském, tak o běžných radostech a úskalích každodenního života. Pozoruhodný je na této korespondenci její lidský rozměr, umocněný tím, že pro Veselského byly dopisy prakticky jediným způsobem komunikace. S vědomím ubývajícího času se oba snaží dovršit a naplnit své záměry a plány, a vzájemně se v tom podporují: Borovo zprvu nevinné heslo „Držme se!“ se postupně z běžného pozdravu vyvíjí v bojový pokřik, magické zaklínadlo i úpěnlivou modlitbu. Vzájemná korespondence D. Ž. Bora a Jiřího Veselského je nesmírně čtivým a působivým svědectvím o nezištném přátelství a síle slova. Edičně zpracovali a k vydání připravili Božena Správcová a Michal Jareš.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Držme se! Vzájemná korespondence z let 1998–2004. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

tomas1291
18.09.2024

Nehodnotím, protože jsem odložil nedočtené, na můj vkus tam bylo až moc ,,šporkování´´ a málo alchymie, ale chápu, že někdo to může mít jinak. Jinak je to moc zajímavé čtení od dvou osobností české (a moravské!) kultury, které určitě stojí za přečtení. Trochu smutné, když člověk ví, jak jejich korespondence skončí, ale to už bych prozrazoval konec.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Držme se! Vzájemná korespondence z let 1998–2004 v seznamech

Autoři knihy