Dva ořechy / 10 000 piv přehled

Dva ořechy / 10 000 piv
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19980/dva-orechy-piv-19980.jpg 3 8 8

Sbírka Dva ořechy / 10 000 piv je jakousi dvoj-knihou, která na malé ploše přináší výběr z Motýlovy poetiky. Na jednom konci je to svazek 10 000 piv, který se vrací k ostravsko-undergroundovým kořenům jeho psaní, na konci opačném je to pak jeho „postmoderní lyrismus“.

Poezie
Vydáno: , Host

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dva ořechy / 10 000 piv. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
16.08.2017 1 z 5

Sbírka Dva ořechy představuje dnes hojně oblíbený styl psaní poezie – poskládání různorodých povrchních vjemů, v nichž si čtenář může najít cokoliv, nejčastěji však nenajde nic, neboť je-li v nich vůbec nějaká filosofická myšlenka obsažena, autor udělal vše pro to, aby zůstala utajena. (Záhada: „anděl se vysune z bedničky - přeplave moře - a zase se do ní vrátí - rybářská síť – pihy - ostrov s modrou růží - zůstanou viset ve vzduchu - nad vrzajícími parketami - haló! haló! a potmě?“). Druhá sbírka 10 000 piv se možná po 10 pivech může někomu zdát geniální, abstinent ji však těžko ocení. (Hospůdka – Praha Dejvice: „ožralí studenti – ožralí docenti – o kus dál – stejný obrázek – ožralí studenti – zblblí docenti – o kus dál – stejný obrázek – zblblí docenti – ožralí studenti – prostě – dvě vysoké školy“).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dva ořechy / 10 000 piv v seznamech