Dvanáctá karta přehled

Dvanáctá karta
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1340/bmid_dvanacta-karta-5xC-1340.jpg 4 953 953

Případy Lincolna Rhyma série

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem - a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The twelfth card, 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvanáctá karta. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (149)

Elapheg
14.08.2024 5 z 5

Tak tohle bylo jednoduše skvělé a výtečné. :-) Jeden z nejlepších zatím šesti přečtených dílů S Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou. Studentka Geneva Settleová studuje podkladní materiály k jejímu předkovi, Charlesi Singletonovi, který býval otrokem, v knihovně, když je napadena útočníkem, který se jí pokusí zabít. Tentokráte však Geneva unikne. Vrah na místě v knihovně zanechá tarotovou kartu Viselce, která má předznamenat, že vrah hodlá své dílo dokončit. Případu se ujímá duo Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a jejich kolegy, aby odhalili totožnost vraha, dříve než udeří podruhé a zachránili tím Genevě život. Komu šlápla Geneva na kuří oko, že mu stojí za to zprovodit ji ze světa a hlavně čím? Jaká pohnutá historie se skrývá v 140 let starém případu jejího předka, bývalého osvobozeného otroka? Může být klíč k odhalení vraha právě v rozkličování tak starého tajemného případu? Mohu říci, že Jeffery Deaver je pro mě jedničkou thrillerů se spičkovou zápletkou a několikanásobnými dějovými zvraty bez brutalit, kdy je vše v knize ještě jinak. Nejinak je tomu u tohoto dílu: Dvanáctá karta. Z jiných důvodů jsem neměl tolik času na knihu, jinak bych ji přečetl o den dříve. Bylo to skvělé čtení, které hodnotím pěti hvezdičkami a dávám maximální doporučení na tuto knihu i celou sérii Lincolna Rhyma všem thrillerovým fandům. Velmi jsem zvědavý na Hodináře, na kterého možná velmi brzy dojde. Přátelé, kamarádky, děkuji vám všem, že jste mně přivedli na tuto skvělou sérii a mistra autora. Vřelý dík. :-)

veverkaVv
08.08.2024 5 z 5

Velmi zajímavá zápletka sahající až 140 let do minulosti, což se stává nečekaným a čtivým bonusem. Tento díl série mě velmi bavil a hodně dobře se i četl. Pouze mimo realitu je asi úspěšné vymáhání peněz od bankovní instituce a jejich představitelů. Nebo ne?

Niki08
08.07.2024 3 z 5

Tento díl nebyl špatný, ale knihou jsem se celkem prokousávala... Nejvíc mě asi potěšil Lincolnův pokrok v pohyblivosti.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dvanáctá karta v seznamech

v Právě čtených6x